Skocz do zawartości

Poczatki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się nauczyć jeździć na snowboardzie i skakać.

Ćwiczyłem akrobatykę 3 lata i sporo umiałem chciałbym teraz zacząć przygodę ze snowboarder, ale nie wiem od czego zacząć...

 

Jaka deskę polecacie na początek??

Mam 172 cm i ok 57 Kg.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek polecam polatać po komisach jeżeli chcesz coś na szybko :) a jeżeli się nie śpieszy to może coś z tego http://allegro.pl/snowboard-raven-jibmaster-151cm-wiazania-buty-i1381020902.html raven ogólnie deski całkiem całkiem (z jednej taśmy produkcyjnej co burton)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bercik jeśli pk w twoim nicku to skrót od parkour to ci to pomoże, bo to sport w którym nieźle w nogi idzie :) (sam ćwiczyłem to tez 3 lata :D ). Jeśli zaś ćwiczyłeś trickz to nie będziesz miał problemów z przełamaniem się do swojego pierwszego backflipa na desce :D

 

A wracając do tematu to nie podałeś ceny do jakiej chcesz deskę (i rozumiem że jeśli zaczynasz to chcesz deskę z wiązaniami + buty?)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Pk to skrót od Parkour, ale bardziej ćwiczyłem Akrobatykę dość sporo umiałem:D teraz jeszcze taekwon-do ćwiczę.

Kwota jaka mam zamiar wydać na deskę buty i wiązania to tak ok 1800 zł:D

wiec możecie podać coś konkretnego:D i chyba tak zrobię pośmigam na wypożyczonym sprzęcie a później kupie sobie nowy:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl Stroke + Straptec (899pln) i Ci na buty 900zl :) kupa kaski i porzadne buty juz mozna kupic, np Salomon Dialogue albo Synapse :) Ale na poczatek polecałbym Dialogue albo Savage, ew. jakis z serii Fusion (wszystkie Fy) ale one sa bardzo waskie w palcach i bez przymierzania nie kupuj w ciemno.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ćwiczył akrobatykę 3 lata?xD mogę wam podesłać filmik z przed 2 lat jak skakałem:D

 

[ Dodano: 3 Styczeń 11, 13:06 ]

dobra bo odbijamy ode tematu... A najlepiej co pierw kupić?? deskę i pod deskę szukać wiązania i buty czy na odwrót??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz po kolei to polecam (osobiście sam tak zrobiłem) kupić własne buty (po wypożyczonych nogi capią jak stary ser ze śmietnika) a dobre butki np. DC phantom z zeszłych lat znajdziesz coś tanio :) a deskę po pierwszym sezonie możesz kupić jak przypadnie do gustu... a jak nie to butki po sezonie możesz opchnąć i nie będzie bólu że kasa była wydana na darmo :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być i tańsze ale zawsze postaraj się najpierw je przymierzyć w skarpecie narciarskiej czy są wygodne i czy nie uciskają nogi, jeżeli coś w nich nie pasuje to szukaj dalej :) najlepiej jest poszukać w sklepach a później na necie :) bo wiesz jaki rozmiar i jak leżą.

Kupić buty bez przymiarki i źle się w nich czuć to słaby pomysł. DC phantom ma system z pompowaniem powietrza do buta wewnętrznego dzięki czemu zajefajnie trzyma się nogi, zgaduje że nie tylko te buty mają ten patent ale warto takich szukać :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromna :) ale jesli chcesz zobaczyc czy Ci to pasuje, to butki za 450 tez spelniaja swoje role.

Tanie buty to buty na sezon badz dwa, bardzo szybko i bardzo mocno sie rozbijaja i zamiast buta robi sie kapec :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ale zależy to od ich używalności... jeżeli mają to być pierwsze buty i kosztowały by z 300zł były wygodne i używane przez tydzień w sezonie (w ferie) to jest sens wydawać 900 na butki np salomona?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buty za 300zl sa dobre przez pierwsze 2 tygodnie jazdy :) niestety.

Osobiście mam Salomon Synapse, twarde buty, zajebiscie sie czuje w nich deche, kostke trzymaja perfekt i po pierwszych przetarciach naprawde klawo mi sie w nich skacze ;P

Jak je kupowalem myslalem sobie "bede skakal w starych, a w tych smigal po stoku jak szalony". Aktualnie stare robią jako rezerwa, gdyby ktoś chcial pozyczyc albo cos w ten desen :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...