Skocz do zawartości

Kiedy 1 smarowanei nowej dechy?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do smarowania pierwszy raz to ja nie wierze tym ichniejszym smarowaniom i w tym tygodniu jak deskę kupiłem to od razu ją przesmarowałem. Ale jeśli ty nie chcesz smarować od razu to po 1-2 pierwszych wizytach na stoku trzeba będzie.

 

Co do serwisu to policz sobie:

- Przeciętny serwis: 30-40zł

- Kupienie wosku (np: Star wax który ja kupuję czyli pół kilo za 70zł plus cyklina 20zł) do tego jakieś stare nie używane żelazko (ważne żeby było już przez nikogo nie używane bo po smarowaniu już nie będzie się nadawało do prasowania ubrań) i masz tej kostki na w kij smarowań jak często chcesz ale zwykle smaruje się po tygodniu nie zbyt ostrej jazdy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że samemu jest taniej , kupisz smar i masz go na kilka- kilkanaście smarowań (w zależnośći od wielkości kostki smaru)

 

Co do pierwszego smarowania to możesz to zrobić przed pierwszym użyciem dechy, część desek jest fabrycznie nasmarowana gotowa do jazdy ale wiadomo że świeży smar nei zaszkodzi a poprawi właściwośći jezdne deski. Zależy też na jakim sniegu będizesz jeździł, jak zmrożony to nie ma obaw - decha będzie jechaąła, jak mokry to tutaj dobrze nasmarować deche nawet przed pierwsza jazdą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, sam zakupiłem smar i wycyganiłem żelazko od koleżanki :D Ale nie każdemu chce się z tym babrać jak jeździ na tyle rzadko, że smarowanie deski w serwisie pochłonie 30 zł na sezon :) (w sumie to mnie też :D Ale wolę zrobić sam)

Inna kwestia to jakość usług niektórych "serwisów". Jak widziałem smarowanie w przystokowym "serwisie", które trwało 30 sekund i skutkowało całkowicie suchym przodem/tyłem deski, a za to 2mm smaru na "grzbiecie" wygięcia to zwątpiłem...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...