Skocz do zawartości

Czy serwis może się mylic?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno cały sprzęt w znanej sieci sklepów "xxx" z asortymentem sportowym, przy okazji zamontowali mi wiązania bo to miałem gratis :mrgreen: Ja żółtodziób skoro serwis zamontował tak-nie dyskutowałem. Jednak dla oka bynajmniej mojego, grafika powinna być inaczej, wiec zacząłem szukać w necie jakiś punktów zaczepienia i tak:

-skrajne zewnętrzne inserty są oddalone od zakończenia bądź początku deski nie jednakowo tzn. 48,5 i 44,5 przez co przednia noga jest bliżej dziobu deski a tylna dalej od końca.(wydaje mi się ze powinno być na odwrót)

-mowie o desce K2 brigade163 wide model 2011- grafika ślizgu na której znajduje się K i poniżej 2 wydaje mi się ze jest to dziób deski.

 

Co o tym sądzicie??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz to stance. Generlanie dla zwykłych desek jest to symetrycznie (ale zależy to od karty katalogowej producenta!), dla desek freeride bardziej na tył.

 

Odkręć sobie wiązanka i zobacz czy są na środkowe inserty (często oznaczone jeszcze kolorowym obrysem).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje rozmieszczenia insertów. Twin-tipy mają jednakowe odległości insertów od nosa i taila deski, co skutkuje tym, iż ułatwiają jazdę na sw. Deski kierunkowe(directional) sprawdzają się w reszcie przypadków, głównie am, backcountry. Różnią się niejednakową długością nosa i taila(nose jest dłuższy). Po drugie stance. Tylko jedna noga jest prowadząca(z przodu). W zależności od tego na którą nogę jeździsz, tak i wiązania montuje się inaczej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem wiązania i mam po 4inserty zaznaczone. Gdzie w takim razie jest nos?

Z tego co wywnioskowałem to nos jest tam gdzie mamy dłuższą odległość od skrajnego inserta. Wiec serwis dał du..y. Pierwszą jazdę na desce odbyłem tyłem na przód...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręciłem wiązania i mam po 4inserty zaznaczone. Gdzie w takim razie jest nos?

Z tego co wywnioskowałem to nos jest tam gdzie mamy dłuższą odległość od skrajnego inserta. Wiec serwis dał du..y. Pierwszą jazdę na desce odbyłem tyłem na przód...

 

Popatrz na grafikę :) Jak położysz deskę to przód masz tak jak patrzysz na grafikę (tutaj na logo K2).

Tak czy inaczej ta deska to symetryk więc jakiejś większej różnicy nie ma. A w serwisach to wiadomo - robi się na ilość ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zbierając wszystko do kupy:

-zmienię stronę i srodek przedniego wiązania ustawie w odległści 55cm od nosa a tylne 54cm zmniejszając przez to rozstaw wiązań do 52 co chyba jest jak na mój wzrost 186 min. rozstawem. Kąt zostawiam taki jak miałem ustawiony podczas pierwszej jazdy czyli +18/+3

 

Jeśli coś nie tak to proszę o poprawę.

 

Dzięki!

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie widze sensu w egzystencji tego tematu.

Po drugie ilu riderow, tyle ustawien

Po trzecie Ustaw tak, by Ci bylo wygodnie.

 

Temat zamykam, w razie zażaleń słac PMa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...