Skocz do zawartości

Kupować buty ciut większe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jestem na kupnie butów. Wszyscy piszą żeby kupować buty na styk, lub nawet troszkę mniejsze. A kuzyn mi właśnie powiedział, żebym kupił buty ciut za duże bo

- docisnę je wiązaniem

- trzeba i tak zakładać 2 pary skarpetek, albo grube snowboardowe choćby nie wiadomo jakie ciepłe były buty

- jak będę miał buty ściskające stopę (brak luzu) to na wyciągu zamarznę przez brak krążenia

 

Jak Wy się do tego ustosunkujecie?

 

Jeśli klasa (cena) butów ma znaczenie to chodzi mi o buty w okolicach 300zł

 

--

Pozdrawiam

StaSZek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wielkość butów to powinny być wygodne gdy staniesz w pozycji podstawowej.

Jeśli będą za duże nie będziesz czuć dobrze krawędzi i raz, że trudniej będzie na nią wejść, a dwa, że łatwo ci ucieknie.

Wiązaniami nie dociśniesz (tym bardziej jeśli będą to modele z cstrapem), buty są dość twarde z wieszchu i raczej ciepłe.

 

Wiele razy pisano o wyborze butów (sam napisałem kilku dłuższych postów o tym) - poszukaj to nieco Ci się rozjaśni :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
buty są dość twarde z wieszchu i raczej ciepłe.

 

Mam wrażenie że to czy buty są ciepłe nie zawsze zależy od 'nich samych' mi np. palce marzną bardzo często we wszystkich butach, gdy innym w tych samych nie, pewnie zależy to też od organizmu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
buty są dość twarde z wieszchu i raczej ciepłe.

 

Mam wrażenie że to czy buty są ciepłe nie zawsze zależy od 'nich samych' mi np. palce marzną bardzo często we wszystkich butach, gdy innym w tych samych nie, pewnie zależy to też od organizmu.

 

No to na pewno, zależy jak kto ciepło czuje - ja np. jeżdżę w samych ciuchach termo+kurtce gore i jest mi ciepło, inni ubierają na to jeszcze grubszy polartec :)

Wracając do butów - generalnie grubszych skarpet się pod nie nie zakłada ;)

To nie plastik jak w narciarskich.

 

 

p.s. Czy wam też się sypie cytowanie jeśli jest zagnieżdżone? (czyli jak zacytuje się cytat to się zlewa)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...