Skocz do zawartości

Wiązania twarde


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam i szukam na googlach i nie moge znalesc, wiec zwracam sie do Was, ktorzy w temacie pewnie troche siedza. Normalnie jezdze na nartach i chcialbym sprobowac cos poszusowac na desce a ze studencki budzet ma tez inne wydatki (%%%) to chcialbym to zrobic najnizszym kosztem a ewentualnie w nastepnym sezonie jak mi sie spodoba wygospodarowac troche kasy na lepsza deche. No i znalazlem sobie deche na allegro, z twardymi wiazaniami co bym butow nie musial kupować, ale na necie nie ma za bardzo roznic miedzy twardymi a miekkimi, ponoc na twardych ciezej sie nauczyc, ale to jedyne co znalazlem :D Czy radzicie jednak zainwestowac w miekkie czy twarde dadza rade (mam duzo samozaparcia + to bedzie tylko na kilka razy)? Aha, decha ma 140cm, ja 170, z tego co czytalem moze byc troche za krotka, ale jestem chudzielcem (50) wiec moze jednak da rade?

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie m troche za krótka będzie ta deska jak dla Ciebie. Wiesz generalnie deski typu alpine powinny być dłuższe od tych do freestyle'u . Dłuższa decha zapewni Ci większą szybkość i będzie pewniejsza w prowadzeniu. Ogólnie to jeśli jeździsz na nartkach carvingowych i lubisz szybką jazde to mogłoby być ciekawe doświadczenie dla ciebie :razz: ale na pewno trudniej jest się nauczyć na takiej desce jeśdzić niż na desce symetrycznej z miękkimi wiązaniami. Dlaczego ? Deska zjazdowa jest wąska przez co i równowage jest ciężej utrzymać oraz ułożenie ciała i postawa na takiej desce odbiega od tej którą mamy na deskach fs/fr.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...