Skocz do zawartości

Wybór deski - 112kg


o_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Swoja przygode ze snowboardem zaczalem rok temu. Jezdziłem cały tydzien.

2 x 1h z instruktorem i po 3 dniach juz jechalem na kreche ze stoku :P

Opisuje to ponieważ chce wam nakreslic moj stopien zaawansowania - ujecie go w wyborze deski.

 

Jaka deske wybrac?

waga: 112kg

wzrost: 182cm

Jestem sprawny i nie otyly. obiady mamuśki i siłownia ;)

 

Deska ma być głównie do jazdy ze stoku... lecz w tym sezonie chcialbym nauczyc sie czegos wiecej i doskonalic jazde.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że każdy rookie zjedzie ze stoku na tzw. "krechę". Kwestia samozaparcia. Techniki jednak nie oszukasz i wszystko wyjdzie przy ciętym. Czego oczekujesz od sprzętu? Chcesz pewnie czuć się na dużych prędkościach, czy rekreacja z elementami fs? Jaki budżet?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadac na kreche mialem na mysli to ze jade wzdluz stoku skrecajac przy tym bez problemu, nie w szerz tak jak na poczatku samym...

 

Nie chodzi mi o wybor deski moze zle napisalem... raczej o jej parametry tzn dlugosc i jaka ma miec budowe, i np jakies rady ktorych marek nie brac.

Sadze ze chyba all mountain bedzie najwlasciwsza?

 

Szybko i stabilnie czy skretnosc?

no wlasnie nie wiem :D Ale sadze ze tutaj najlepiej wziac dla mnie fs/fr ...

 

Napisales:

"Techniki jednak nie oszukasz i wszystko wyjdzie przy ciętym"

Co miales na mysli bo jescze nie rozumiem snowboardowego slangu :D

Chodzilo o to ze przy fr deska mi nie wybacz pomylek? jezeli tak to nie moge brac fr :D

Tym bardziej ze to bedzie moj drugi tydzien na desce w ktorym przez pierwszy dzien bede sobie przypomniac wszystko :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciety to taki rodzaj badz technika (jak zwal, tak zwal) skretu.

 

Im twardszy sprzet tym mniej bledow wybacza, lecz jestes ciezszy, wiec twardszy sprzet jest dla Ciebie wskazany. Wydaje mi sie, ze buty z flexem 7/8 beda ok (np Salomon Synapse albo Pledge badź Dialogue), deska okolo 165cm, moze Atomic Alibi (ma chyba 8 flex i nagrode Good Wood), Salomon Burner badz Oficiall, ew. Special.

 

Nie podales ile masz kaski, wiec pozwolilem sobie troche zaszalec :) Wiazania jesli lubisz, moga byc jakies z szybkim zapinaniem, sa w miare sztywne. Patrz wtakim razie na wiazania SP (na stronie voelkla je znajdziesz) i Flowa. Jesli wolisz cos bardziej tradycyjnego, to moze Salomon Caliber (najwyzszy model do FR i Pipu), prostrze Cody badz proste Patrioty :) Do Fs polecam Relay pro, albo mieciutke Bossy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesny rynek snowboardowy jest na tyle dobrze rozwinięty, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Nawet postawni, ciężcy riderzy mają swobodny dostęp do fs, jednak o wszystkim właściwie decyduje umiejętny dobór sprzętu. Najmniejszy problem jest z deskami fr. W tej grupie ani długość, ani twardość nie przysparzają problemów, bo ich parametry mieszczą się w górnych granicach i jednakowo dobrze(zgodnie z przeznaczeniem) będą służyć zarówno wysokim jak i niskim, lekkim i "przy kości"(ale dobrze jeżdżącym). Sprawa komplikuje się w pozostałych dwóch kategoriach. Istnieją zarówno bardzo szybkie freestyleówki, jak i bardzo agresywne am'y. Stąd moje pytanie, czy istotne dla ciebie są elementy fs? Oczywiście żaden sprzęt nie jest w stanie powstrzymać cię przed włączeniem do jazdy rotacji, grabów itp, ale w skuteczny sposób jest w stanie to utrudnić. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Ryzyko kontuzji przy wykonywaniu różnych ewolucji na niedopasowanym sprzęcie naturalnie rośnie.

 

W twoim wypadku deska powinna być twardsza. AM to najoczywistszy wybór. Długość 156/160 wzwyż, ale to i tak niewiele mówi. Wagowo musisz mieścić się w przedziale podanym przez producenta, a to jest już zależne o modelu. Jeśli chciałbyś krótszą deskę, to szukaj modeli wide. Nie powinieneś mieć problemów z dociśnięciem krawędzi efektywnej. Odradzam deski i wiązania zupełnie miękkie. Wiele twoich pytań zostało już zadanych. Rozejrzyj się na forum i w serwisie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za obszerne odpowiedzi.

Elementy fs raczej zabardzo mnie nie interesuja... satd moj wybor padl na am lub fr

Skad mam wiedziec czy deska bedzie dla mnie dostatecznie twarda? nie chcialbym miec potem problemow jezeli kupie za twarda deske...

Narazie spotkalem sie z okresleniami desek miekka i twarda... nie slyszalem o czyms posrednim... :P Ale dzieki za rady, bo wczesniej patrzylem tylo za deskami miekkimi

 

Jak roznice dla mnie moga wyniknac miedzy fr a am skoro nie planuje "skatowac"?

Jakies male wyskoki na fr beda bezpieczne? czy nie za bardzo? dlatego moze wziac am?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miekkie deski sa z flexem ponizej 4, srednio twarde (am) 4-6, a twarde deski to te, ktore maja flex powyzej 6. Skakanie na twardej desce bedzie bezpieczne, twardsze deski zachowuja lepsza stabilnosc przy ladowaniu i używa sie ich w pipie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...i używa sie ich w pipie

Nieprawda, twardość to tylko jeden z parametrów. Liczy się też konstrukcja.

 

Twardość zamyka się w skali 1-10(owy flex), gdzie 10 to deska bardzo sztywna. Na twoim miejscu nie szukałbym deski stricte fr. Deski tego typu, owszem, są bardzo szybkie i w puchu sprawdzają się najlepiej, ale ich budowa powoduje, że konserwacja ślizgu jest kosztowna. Poza tym wymagają one przynajmniej bardzo dobrej techniki jazdy. W innym wypadku skutecznie utrudnią jazdę. Deski am dobrze radzą sobie w zasadzie wszędzie. Pojeździsz i po stoku, i w puchu. Deska nie będzie tak elastyczna jak te do fs, będzie miała mniejszego popa, ale generalnie to doskonały wybór dla wszystkich, których triczki zwyczajnie nie pociągają.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

Czyli wybieram all mountain :D

Co do twardości to jaki przedział? flex 6?

 

narazie wybieram deske wizania potem :D buty mam...

 

chcialbym kupic oczywiscie jaknajtaniej. Możecie doradzic ktora lepiej wybrac? moze zadnej z tych?:

 

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1008

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=999

 

i ktory rozmiar z tych?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do twardości to jaki przedział? flex 6?

Deska desce nierówna i inaczej może to wyglądać u różnych producentów. 6/7 będzie dobry.

 

narazie wybieram deskę wiązania potem :D buty mam...

i słusznie, wiązania dobiera się do deski.

 

Prywatnie nie lubię kompromisów i oszczędzania na sprzęcie. Raven początkowo produkował badziew i mój stosunek do tej firmy nie zmieni się póty, póki nie przejadę się na na jakimś solidnym highendowym modelu ich produkcji. Screw to też dolna półka. Voelkl zdecydowanie lepiej. Ja bym po prostu szukał w miarę taniego modelu sprzed 2och sezonów, ale tutaj i tak warto byłoby uzbierać z 800 na blat. Niedoświadczony moe mieć z tym problem, więc jak nie chcesz drogiego sprzętu, a na stoku będziesz spędzałw sezonie tylko kilka dni, bierz cokolwiek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...