Skocz do zawartości

BUTY BURTONA!


Rekomendowane odpowiedzi

te ze sztywnoscia 10 odpadaja, to sa mega twarde buty, kompletnie nie nadajace sie do FS.

Najlepszy flex moim zdaniem jest w okolicach 5 (potem i tak sie rozejda te buty i spadna do 3/4).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sztywności 4-5 to niekoniecznie trzeba sie zgodzić , bo wyższe modele butów freestylowych maja większą sztywność często 7-8. To zależy od poziomu twoich umiejętności. Na jibb fajny jest miekki but, na hopy lepszy bedzie sztywniejszy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywna konstrukcja buta przekłada się na czucie/reakcję deski, a co za tym idzie na prędkość. Buty te(czyt. twarde fs) przeznaczone są głównie do pipe'u(choć głosem decydującym są indywidualne upodobania ridera) i do big airu. Z drugiej strony rozwiązania te czynią z niedoświadczonego ridera potencjalną ofiarę złamań. Po prostu trzeba wiedzieć jak używać wyczynowego sprzętu i jak nie zrobić sobie krzywdy. Bardzo miękkie buty z kolei świetnie nadają się do streetu. Prywatnie używam 5ek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Świetne freestyleowe midy, bardzo komfortowe.

 

(lub ewentualnie poleciłby mi inne, w tej samej cenie lub tańsze wiązania do Carteli est, burton i nie burton)

 

Tego już nie rozumiem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetne freestyleowe midy, bardzo komfortowe.

 

(lub ewentualnie poleciłby mi inne, w tej samej cenie lub tańsze wiązania do Carteli est, burton i nie burton)

 

Tego już nie rozumiem.

Faktycznie, myślałem o czym innym, pisałem o czym innym..

Chodziło mi o ewentualną propozycje innych BUTÓW, niekoniecznie burtona, ale na pewno nie droższych niż te j.jonesy. Butów które dobrze by współpracowały z Cartelami est.

 

Moja jazda to generalnie albo stok albo próby freestylowe. J.Jonesy mają niby flex 5. Powinienem szukać w takim razie trochę twardszych?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja jazda to generalnie albo stok albo próby freestylowe. J.Jonesy mają niby flex 5. Powinienem szukać w takim razie trochę twardszych?

Nie, sznurowane 5tki świetnie sprawdzają się zarówno na stoku, jak i w parku. Sprawa doboru butów jest dość specyficzna. Najpierw dobierasz but do własnej stopy(i tu koniecznie trzeba przymierzyć, żeby nie było później problemów z 'nietrzymaniem' pięty), a dopiero potem sprawdzasz czy pasują do wiązań, tudzież kupujesz odpowiednie. Z burkiem nigdy nie miałem problemów w rodzaju: but firmy burton nie pasuje do wiązań firmy burton(ten sam rozmiar). Jonesy można dostać już od 500 zł, a w przypadku buta na nowy sezon to trochę mało. Jeśli uda ci się znaleźć 32 lashed w takiej cenie, to gorąco polecam. Niemniej to ciągle bardzo dobry but.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O, dzieki za pomoc!

 

Gdzie szukać tych butów live? Intersport poznański uraczył mnie co najwyżej Moto i nieznanymi mi bliżej Salomonami.

Słyszałem że w Katowicach czy Bydgoszczy jest dobry sklep sygnowany logo burtona. Może zna ktoś jakiś konkretniejszy sklep w trójkącie Poznań-Wrocław-Łódź? Ewentualnie stolica.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Salomonach moge Ci powiedziec wszystko badz prawie wszystko. Jak dla mnie lider wsrod butow, sam posiadam jedna pare ich wyzszego modelu :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu warto odwiedzić tylko dwa miejsca: parlament na szczytnickiej, i czerwoną komnatę w pałacyku. Jeśli nie jonesy(o które będzie trudno, bo linia na ten sezon się chyba nie ukazała?), to na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...