Skocz do zawartości

Kurtka czy będzie ciepła?


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem sobie kurteczkę,bez żadnego ocieplenia tzw.shellowa,jest bardzo cinenka.Chciałbym się zapytać czy w tej kurtce nie będzie mi zimno kurtka jest na deskę i do szkoły.

 

http://www.360sklep.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,9584/category_id,51/manufacturer_id,3/option,com_virtuemart/Itemid,2/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam pytanie za odrobinę infantylne, bo zależy do jakich ludzi się zaliczasz. Niektórym jest ciepło w tym, w czym innym zimno (mam kolegę, który przy -15st.C jeździł tylko w bieliźnie termoaktywnej i windstoperze, a ja wtedy musiałem ubrać golf, polar i kurtkę zamiast windstopera). Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż inaczej należy się ubrać, jak jest słoneczko i temperatura oscyluje w granicach zera stopni, a inaczej, gdy jest minus 20 i wiatr piździ (pizga?) niemiłosiernie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie miałem kurtkę ocieplaną parametry to może miała 2k/2k firmy Truenorth.Ubierałem bieliznę termo aktywną i cienki polar i nawet przy -20 przy dość porywistym wietrze było mi ciepło,raczej "zmarzluchem" nie jestem :D.Fakt ta kurtka jest dobrego producenta lecz nie ma żadnego ocieplenia tylko siateczka w środku,kurtka ma sporo wyższe parametry.Mi wszystko niby pasuje ale nie mogę przetłumaczyć mamie że w tej kurtce będzie mi ciepło.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że oddychalność skoczy ponad dwukrotnie. To nie jest tak, że jak kupisz sobie lepszą kurtkę, to zagwarantuje ona, że będzie ciepło, sucho, miło i na lata. Stanie się tak tylko, jeśli dokonasz świadomego wyboru. Te kurtki projektowane są do uprawiania na stoku sportu. Schemat jest prosty, spocisz się, przewieje cie i lądujesz w łóżku. Zabezpiecza przed tym właśnie oddychalność. Zadanie utrzymania ciepła należy już do drugiej warstwy. Dobierasz je stosownie do panujących warunków.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...