Skocz do zawartości

Voelkl Dash na sezon 2011 dla świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na deseczce miałem okazję pojeździć do tej pory dwa razy. Mimo źle dobranych butów, które dostawałem w kiepsko wyposażonych wypożyczalniach złapałem bakcyla więc przed nadchodzącym sezonem postanowiłem się zabezpieczyć i kupić coś własnego. To tak w ramach wstępu...

Sporo czytałem sporo szukałem, przegapiłem sporo posezonowych okazji aż w końcu dziś zebrałem się, znalazłem coś ciekawego i kupiłem: http://allegro.pl/voelkl-dash-156-model-2011-okazj a-testowka-i1233195502.html

 

Mój wzrost to 178cm a waga 70kg więc wydaje mi się, że deskę dobrze dopasowałem. O firmie naczytałem się wiele dobrego a ten model miał być przeznaczony również dla początkujących. Co prawda o modelu z sezonu 2011 niewiele można znaleźć ale mam nadzieje, że nie odbiega wiele od poprzedników. Czy ktoś lepiej zorientowany mógłby mnie w tym utwierdzić i powiedzieć coś więcej np czy dobry zakup? Wydaje mi się, że fakt iż 2 dni ktoś na niej śmigał może być tylko na moja korzyść bo sam pewnie doprowadziłbym ją do podobnego stanu po kilku godzinach zabawy a tak to przynajmniej kupuję deskę z nowego sezonu już mocno przecenioną :)

 

Druga część mojego tematu to pytanie o to jakie wiązania moglibyście polecić dla początkującego, w dobrej cenie i pasujące do tej deski? Zastanawiam się nad Drake King lub ewentualnie nieco droższy model Mentor.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska którą kupiłeś jest bardzo dobra ;) Dla mnie co prawda troszkę przy krótka ale jednak jeździło się na testach fajnie (być może nawet kupiłeś egzemplarz na którym jeździłem w tym roku w L2A).

Jeśli chodzi o wiązania to Drake King są dobre ale generalnie najpierw kupuje się buty (nie w internecie!) a następnie wiązania. Zdarza się bowiem, że pomimo numeracji mieszczącej się w rozmiarze wiązań M musimy kupić L ze względu na duży profil buta.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska była używana w Czechach a Les2Aples (czy jakos tak) jest chyba we Francji o ile dobrze pamiętam ;)

 

Deska świetna, zarówno dla początkujących jak i dla średniozaawansowanych. Można by powiedzieć, że ta deska jest o jeden poziom wyżej od ich podstawowej dechy (nie mogę sobie przypomnieć nazwy, kiedyś Fact/Style, aktualnie nie wiem). Z tego co pamiętam Dash występował wcześniej pod nazwą Wall i z roku na rok wprowadzane są raczej kosmetyczne poprawki, które delikatnie poprawiają właściwości deski. Nie zawiedziesz sie ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko ze dobry zakup. slizg nie poniszczony ... malutkie przyrdzewienie na krawedziach ale to przy pierwszym zjezdzie samo zejdzie.

Drake King są dobre
do zlych nie naleza ale rewelacji niema.

 

nevis, podaj kwote ktora chcial bys przeznaczyc na wiazania . wtedy bedzie mozna cos podsunac konkretnego w twojej granicy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, cieszę się, że Waszym zdaniem deska okazała się dobrym zakupem. Z początku chciałem kupić coś najprostszego aby się uczyć i już nawet byłem skłonny skupić jakiś zestaw Ravena lub czegoś podobnego na allegro ale dzięki Bogu jest jeszcze forum i opinie innych :) Na deseczkę wydałem trochę więcej niż planowałem więc z wiązaniami nie chciałbym już szaleć, myślę że cenowo chciałbym utrzymać się przy czymś w przedziale do 300, góra 400pln a z tego co się doczytałem najwięcej pochlebnych opinii mają właśnie Drake Kingi :) Z tego co się zorientowałem sezon zimowy w niektórych sklepach zaczyna się już na przełomie września i października więc niedługo będzie okazja pochodzić po sklepach i pomierzyć buty więc za radą kilera129 może faktycznie lepiej narazie będzie lepiej się wstrzymać z zakupem. A w razie czego gdyby ktoś miał jakąś ciekawą propozycję to mogę napisać, że wszystkie buty jakie noszę mają rozmiar 42,5 (wkładka 27) więc mniej więcej pozwoli to zorientować się w jakim rozmiarze mogą pasować wiązania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co się doczytałem najwięcej pochlebnych opinii mają właśnie Drake Kingi

jak juz napisalem to nie sa zle wiazania.

co do rady kilera129 to jak najbardziej posluchaj go :) nie porywaj sie na pierwszy lepszy but ktory wyda ci sie "odpowiedni", poprzymierzaj pare z roznych firm.

zobaczysz roznice w designie i jak poszczegolny but lezy na nodze. ( to wazne)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...