Skocz do zawartości

Deska dla początkującego.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz już buty?

Samą deskę za te 600zł kupisz już w miarę fajną. Z wiązaniami będzie ciężko.

 

Deska powinna być długości ok 20-25cm niższa niż ty - czyli ok. 140cm. Do fs`u powinieneś kupić krótszą.

Generalnie polecam Ci raczej sprawdzenie kilku modeli w wypożyczalni - ja mając 192cm wybrałem blat o długości 163cm chociaż teoretycznie powinno mi być lepiej na jeszcze dłuższym.

Sprawdzałem 158, 159 i 161 (+ przez chwilkę 164cm) i najlepiej szło na 164cm.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy uzywki bardzo roznia sie jakoscia od nowych?

 

Jak na twój poziom jazdy (a mam nadzieję, że wpisałeś go normalnie a nie byle by coś było w profilu ;)) nie zrobi to wielkiej różnicy jednakże musisz uważać aby nie trafić "okazji" nadającej się na śmietnik.

Generalnie używkę trzeba wymacać naocznie i najlepiej mieć conieco wiedzy.

 

Co do budżetu to ja za swojego nowego nowiutkiego Endeavor`a dałem .... 520zł :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wydawać majątku bo sprzęt który kupie będzie mi służył do max 3 tygodni jazdy rocznie, mam 177 wzrostu,ok 72 kg (motoryka,kondycja i siła na najwyższym poziomie a to podobno pozwala na trochę dłuższa dechę), a chce jeździć typowo Freestyle'owo ^^ Zastanawiam się nad jedną z tych 3 :

1

2

3

Która byście polecili ? A może żadna z tych ?? Jeśli tak to proszę o doradzenie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość to ok. wzrost-20/25cm czyli do bordy/nosa.

Zasada jest taka, że fo FR wybieramy dłuższe deski i twardsze (ponieważ są stabilniejsze) a do FS krótsze i miętsze.

Nidecker to ostateczność i radzę go odpuścić ;) Deska dla ciebie powinna mieć (uwzględniając zamiłowanie do fs) ok. 151-155cm.

 

Jedna uwaga - patrząc na twoje parametry nie sądzę, że masz stopę >45 ale dla przypomnienia - dla >45 kupuje się deski Wide (czyli szerokie) aby nie ryć butami w śniegu i nie zaliczać pięknych orłów.

Ale jeśli masz nogę <45 nie kupuj wide - o ile ktoś z dużą stopą pojedzie jako tako na nie-wide to odwrotnie już są problemy z dociśnięciem krawędzi.

 

Reasumując - żadna z podanych.

 

p.s. Co do mięśni to nie do końca siła - ja nie udźwignę dużo na nogi ale za to długo czasu upłynie zanim zaczną mnie boleć - 6h na stoku to nie problem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli masz nogę <45 nie kupuj wide - o ile ktoś z dużą stopą pojedzie jako tako na nie-wide to odwrotnie już są problemy z dociśnięciem krawędzi.

Bzdura. Wide to najczęściej różnica tylko kilku milimetrów. Wystarczy dobrze ustawić wiązania a jazda może okazać się dużo przyjemniejsza na szerszych deskach. Oczywiście nie mówię o sytuacjach, w których rider nosi 25 centymetrową wkładkę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Witam.

To mój debiut na forum, podpinam się pod ten temat, ponieważ przymierzam się do kupna deski:)

To będzie mój drugi sezon, nie nabyłam póki co zbyt wielu umiejętności, ale wiem że chcę jeździć dlatego chcę kupić sprzęt dla siebie (dotychczas jeździłam na pożyczonym). Aktualnie obserwuję ceny w sklepach internetowych, niektóre oferty as naprawdę dobre, inne mniej. Moje konkretne pytanie jest takie: kiedy sprzęt jest najtańszy? Czy właśnie teraz? Chciałabym kupić deskę po wakacjach, ale zastanawiam się czy we wrześniu ceny nadal będą takie jak teraz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zaczynaja wskakiwac na "obroty" mniej wiecej w pazdzierniku wtedy wiekszosc poczatkujacych osob decyduje sie na zakup sprzetu najczesciej.

ps. Nie w kazdym regionie ale pazdziernik jest poczatkiem wielkiego szumu wokol zimowego szalenstwa

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Nie ma co zwlekać z zakupem przecenionych modeli szczególnie, że nasze wymarzone rozmiary mogą zniknąć z dnia na dzień. Jeśli planujesz zakup czegoś nowego z poprzednich sezonów, to spokojnie możesz zrobić to już teraz. Ich ceny już raczej nie spadną. Jeśli chodzi o sprzęt używany, to prawdziwy boom na niego obserwuje się tuż przed pierwszymi śniegami.

 

btw. jeśli naprawdę zależy ci na jakimś modelu, a nie ma go już w sklepach internetowych, to śmiało dzwoń i mailuj do polskich snowshopów. Ta metoda bardzo często skutkuje szybkim, udanym zakupem. Jak wiesz jak, to kupuj w stanach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...