Skocz do zawartości

sprzet- w jakiej kolejności?


Rekomendowane odpowiedzi

na początku może się przywitam :] siemanko:)

postanowiłem przerzucic sie z nart na deche:] zaczalem szukac i czytac na necie... bylem w kilku sklepach i zglupiałem. czy kolejność kupowania ma tu znaczenie? tzn trzeba zaczac od butow pozniej wiazania i decha czy raczej bez znaczenia? bo moge deche i wiazania kupic w internecie (bo taniej) a buty... buty lepiej chyba najpierw założyć więc chyba lepiej na żywca... ogolne podstawy kupowania znam. może znacie jakiś dobry (czyt. tani) sklep w gdańsku ze sprzetem? patrzałem w chromie w gdyni ale jak zobaczylem kask, ktory w makro kosztuje 169 zł za 369 to troche zdębiałem :|

 

wpadła mi w oko ta deska:

http://supersklep.pl/produkty/kolekcja_meska/snowboard/deski/deska_snowboardowa_head_rush_06__white_/

tyle ze waze 73kg- nie bedzie zbyt dluga?

i np. takie wiązania:

http://supersklep.pl/produkty/kolekcja_meska/snowboard/wiazania/wiazania_snowboardowe_head_p1__white_/

podobno lepiej kupować wiązania z pompkami (?). to prawda?

no niestety nie mam zbyt wiele kasy więc na ceny też muszę patrzeć :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem

No czy najpierw kupisz deske czy wiazania to nie ma znaczenia, ale wiadom ze najpierw lepiej kupic jest butki, potem dopasować do nich rozmiar wiązania.

ALe jak dobrze sprawdzisz ich rozmiar, to mysle ze butki powinny pasowac, tylko musisz wczesniej sie dokładnie zastanwoić nad rozmair wiazan i butów.

Chodz jak masz taka mozliwosc to lepiej kup butki,a optem dobieraj rozmiar wiazania .

 

Pytasz czy lepiej kuopwac wiazania z pompkami. A jakie inne miałes na mysli ?

no i piszsz ze chcesz kupic deske Heda'a, podajesz swoja wage, ale nie podajesz wzrostu i wymiaru deski. To nikt Ci nie powei czy nie bedzie ona zbyt długa na Ciebie .

 

A co do makro, to mozna by było dużo nad tym dyskutować ...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyłeś, że tam są linki do sklepu (pod napisem Head, zreszta poprawię). co do wiązań to wydawało mi sie, ze to sa klamry, a pomkami mozna dociągac (pompując). no nieważne... nie widziałem wiec nie gadam. a co do dechy myślałem, że dobiera sie ją głównie do wagi ale widocznie znowu sie myliłem. mam 181cm/73kg. długość tego heada to 165cm.

tak wogole to dzieki za szybką odpowiedź :]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do dechy to wydaje mi się że będzie ona troche za długa dla Ciebie..wiesz nie to żebyś tam sie nie nauczył jeździć na takiej desce no ale może Ci być troszke trudniej. Ale ogólnie deska jak dla początkującego snowboardzisty całkiem fajna. Dech ma ślizg tłoczony więc pewnie niezbyt wytrzymały ale na pewno lepszy niż w deskach z supermarketu gdzie wjedziesz na kamień i będziesz mieć dziure do rdzenia :razz: Tak więc moim zdaniem decha dla Ciebie to tak do 160 cm. Wiązania do których dałeś linka są raczej takimi podstawowymi ale na pwno będzie Ci się w nich dobrze śmigało.

 

A co do kupowania sprzętu to wiadomo że najlepiej to kupić cały komplt i to w normalnym sklepie bo wtedy widzisz co masz ale jak ktoś sie troche zna to deche i wiązania możesz sobie w necie kupić a buty już najlepiej w sklepie.

 

P.S a jaki masz rozmiar buta? Bo od tego zależy jakie masz kupić wiżania. Ale penwie masz coś kolo 45-46? Więc wtdy rozmiar L będzie dobry.

 

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopę mam tak 43-44. pod koniec tygodnia zrobie sobie liste sklepow w trojmiescie i pojezdze. bardzo prawdopodobne, ze bede staral sie kupic to wszystko w jednym sklepie... zeby lepiej dopasowac i oczywiscie, zeby sie potargować :P. deski bede szukal 155-160cm. w sumie to juz wszystko wiem. dziekować:]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie jestem ON, tylko ONA. :D

po drugie wes mi nie wciskaj koles kitu ze byly linki jak pisałam tego posta, bo ich nie było :P

Poprostu zrobiles Edit - dodałes je po moim wpisie. :mad: ALe mniejsza z tym i oto :P

 

A deske dobiera sie do wzrostu jak i do wagi. Bo wiadomo nie mozesz kupic deski za dlugiej, bo jak juz BErcik poweidzial bedzie ona trudniejsza do prowadzenia na pcozatku, i możesz w takim wypadku nie czuć pełnego komfortu z jazdy.

 

W takim razie powodzenia w wyborzes sprzetu .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze nie jestem ON, tylko ONA. :D

sorki za pomyłke;]

po drugie wes mi nie wciskaj koles kitu ze byly linki jak pisałam tego posta, bo ich nie było :P

Poprostu zrobiles Edit - dodałes je po moim wpisie. :mad: ALe mniejsza z tym i oto :P

z tymi linkami mnie nie denerwuj, macie na forum kod phpBB wiec z niego skorzystałem (np. Head)

troche słabo to widać ale nie oskarżaj mnie o kłamstwo. na przyszłość polecam dokładniejsze czytanie postów.

A deske dobiera sie do wzrostu jak i do wagi. Bo wiadomo nie mozesz kupic deski za dlugiej, bo jak juz BErcik poweidzial bedzie ona trudniejsza do prowadzenia na pcozatku, i możesz w takim wypadku nie czuć pełnego komfortu z jazdy.

 

W takim razie powodzenia w wyborzes sprzetu .

 

dzieki za info

 

pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochhh jak to bardzoostro powiedziałes "nie oskarżaj mnie o kłamstwo" poczułam sie jak jakiś przestępca :twisted:

Nie no dobra, sorki, moze to i było, ale nie kliknełam na Head, bo nie weidzialam ze cos sie znajduje pod tym.

Lajcik

siem siem :P:P:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczam dogorynogami.gif chill :cool:

 

[ Dodano: Czw Lis 23, 2006 5:57 pm ]

hejka. mam dylemat bo koles w sklepie z dechami (dosc fachowo gadał) polecał mi deske (jakis Sab, ale nie bylo logo ani napisów) no i mowil, ze bedzie lepsza niż stojący obok, też kosztujący 700 zika Nidecker... bo niby sztywniejsza i jakies takie.... niestety nie pamietam modelu :|

mojemu bratu (192cm/~93kg) natomiast polecał używanego Burtona, niestety nie znał jej danych ale miała 170cm. była troche poobijana i miała słaby prześwit ale podobno jest odpowiednio twarda do jego wagi i wzrostu. z wiazaniami chcial za nia 600zika. z tego szukania juz mi sie odechciało jeździc :evil: hlp plz :!:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

zalezy jaka deske chciales czy do frrestylu czy freeridu etc poza tym widze ze znaczki loga maja duze znaczenie w desce prawda? mogl bys napisac wiecej jaka deske chciales i jaka tobie polecil bo zesz troszke haotycznie to opisal.....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...