Skocz do zawartości

Deska freestyle'owa dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. :)

 

Wzrost: 170cm

Waga: 69kg

Rozmiar buta: 42/43

 

Poszukuje deski, wiązań no i butów.

Na desce jeżdżę już drugi sezon. Jakies tam podstawy freestyle'u mam już opanowane: ollie, nollie, indy, mute, method, 180 fs i bs, i jeszcze buttercup.

 

Wiec planuje kupić sobie jakąś deske z wiązaniami i butami do wydania mam 2k może troszke więcej. Oczywiście sprzęt nowy. ;]

 

Mysle nad czymś takim:

Deska: Nitro Swindle

Wiązania: Nitro Strike

Klik!

 

Buty: jeszcze nie mam podobno lepiej na miejscu sobie kupić. ;]

 

Więc co myslicie o tej desce i wiązaniach?

A może znacie jakieś buty które są szczególnie warte polecenia?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, zamówiłem wczoraj tą samą deskę ! Polecana jest bardzo i tym bardziej w tym sklepie !

 

 

Ja również zaczynam przygodę z FS (8 sezonów normalnej jazdy) i zobaczę jak sprawuję się ta deska, i dam znać za tydzień w czwartek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jezeli nie szczedzisz pieniedzy to polecam buty Burton Wi 10 Moto. mozna je juz wyrwac za 550 pln. wiec nie az tak drogo. buciki w sam raz jak na ciebie ( na poczatkujacego idealne. Flex 3) co do wiazan to tez polecam burtona ... ale to zalezne od ciebie w sumie.

Kurcze troche nie chce mi siejuz walkowac tematu z butami bo bylo tyle tego juz ze to staje sie uciazliwe... no ale napisze po raz kolejny bo widze ze latwiej zapytac niz poszukac.

Buty : = idz do sklepu i poprzymierzaj jak najwiecej butow roznych firm.. wtedy zdecydujesz ktore buty danej firmy beda dla ciebie idealne... nie kazdy moze jezdzic w butach Head, burton , 32, north wave czy inny. Jest to zalezne od "ukladu kostnego" twojej stopy. Niektorzy maja stope szeroka o wysokim podbiciu piety.. niektorzy waska ale "wysoka" (nie jestem tutaj ortopeda) w kazdym badz razie nie kazdy but bedzie idealny do danej nogi. tyle w temacie butow...

 

co do wiazan to burton freestyle 10 , custom 10. Drake DTM 10 , fifty 10.. jest tego troszeczke . Najlepiej napisz cene ktora mozesz dysponowac do zakupu wiazan to wtedy poleci sie cos konkretniejszego

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2546

 

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1980

 

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1986

 

Wszystkie widzialem na zywo, dwa ostatnie przymierzalem, najbardziej podoba MI sie bern ;)

 

I do parku zawsze wjezdzaj w kasku! :D gdyby nie kask, juz bym z wami nie pisal ;P

Reszte gotowki mozesz przeznaczyc na google o ile ich nie masz albo jakies ochraniacze

Tylek, Plecy, Barki, Nadgarstki, Kolana, Lokcie. Układałem chronologicznie zaczynajac od najwazniejszego moim zdaniem ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to, ze sa tansze dobre spodenki ;)

 

zolw zapewnia bardzo dobra ochrone, ale nie kazdemu sie w tym wygodnie jezdzi ;) a co tego modelu, to nie jestem w stanie Ci nic powiedziec :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Witam jezdze na desce 2 sezon w tym roku bylem w gorach i zajawka na deche wkrecila sie jeszcze bardziej po kilku dniach wjechalem na snowpark i juz wiedzialem co chce robic tylko z tym ze mam troche ciezka deske i malo elastyczna jak na freestyle jakies porady dla poczatkujacego amatora ??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiazan burton freestyle nie kupuj, kup coś lepszego. Sam jeżdze na freestyle i po jednym sezonie jazdy już znam ich wady. Generalnie wiązania okej ale mozna znaleźć coślepszego, lżejszego, trwalszego, jak dla mnie są za miekkie.

 

Z wiązań polecam Ci:

K2 Formula 2010 (nie sugeruj sie opisem na tej stronie, bo nie sa przeznaczone do freerideu)

 

Option Havok 2010

 

deska którą wybrałeś jest dobra, bardzo dobra na jibby i street. Ja bym chyba sie skusiła na którąś z desek Bataleona Bataleona

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...