Skocz do zawartości

Wybór deski do fs


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Obecnie jestem na etapie wyboru nowego blatu, tym razem coś do freestyle/butteringu/jibbu.

Po ciężkich bojach pozostały mi dwie deski:

Bataleon Evil Twin Classic (155? 159?) - http://www.bataleon.com/pl/boards_evil_twin_classic

Bataleon US Rocker (157) - http://www.bataleon.com/pl/boards_us_edition

 

Zastanawiałem się też nad Bataleon`em Airobic (http://www.bataleon.com/pl/boards_airobic) ale nie wiem czy ta deska nie będzie dla mnie za miękka.

 

Moje parametry:

Wzrost: 194cm

Waga: 95-98kg

Umiejętności: jazdy 7/10 a fs ...hmm 1/10 :mrgreen:

Budżet: Więcej jak 2000zł nie chce wydać ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wybieraj Fun Kink'a. Styczność z Bataleonem mam nie od dziś, więc mogę Ci polecić - jeżeli masz do wyboru Airobic'a i Fun Kink'a ,to zdecydowanie brałbym Fun'a. Fajniejszy shape, deska mięciutka, idealna do zabawy, świetnie jeżdząca po przygotowanym stoku. Miałęm możłiwość testować te deski na zeszłorocznym Snowcamp'ie, wraz z deskami Nitro, i powiem wprost - TBT rządzi i na długo tak zostanie.

 

Jeżdząc na airobicu miałem wrażęnie jakby deska 'uciekała spod tyłka', ale przecież to typowa Jibbówka, więc jeżeli wolisz jej do stricte freestyle'u-buttery, noseroll'e,itp - uniwersalniejszą jest tu Fun Kink.

 

Dlatego, jeżeli masz opcję drapnąć gdzieś Funa, a teraz masz na to dobre ceny z racji wyprzedaży, to pobieraj śmiało. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge kupić bez problemu Fun.Kink`a ale malowanie mi się nie podoba zbytnio - jest z deka .. ekhem gejowskie :mrgreen:

Z tego co patrzyłem w katalog to US Rocker to Fun.Kink z innym malowaniem i o 0.5 miększym flexem (FK ma 3.5, US ma 3).

 

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że dobrą opcją jest Evil Twin Classic jeśli chce się pośmigać spoko na stoku a US/FK jeśli tylko się bawimy - ktoś może podzielić opinię?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o flex, to nie odczujesz żadnej różnicy, to mogę Ci zapewnić. Przy takich pieniądzach, nie skupiałbym się na wyglądzie deski, a na jej właściwościach, ale to moje subiektywne zdanie. US Edition jest bardzo fajną deską, trudno dostępną na polskim rynku, a mówiąc nieco więcej - w tym przypadku to deska wymaga od Ciebie umiejętności, a nie Ty wymagasz od deski. :-) Jeżeli chodzi o Evil Twin, to wygląda to bardzo podobnie.

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że dobrą opcją jest Evil Twin Classic jeśli chce się pośmigać spoko na stoku a US/FK jeśli tylko się bawimy - ktoś może podzielić opinię?

Evil jest trochę sztywniejszą deską, wymagającą większego wysiłku podczas tricków. W tym przypadku to zależne od Ciebie, jak chcesz tą deskę wykorzystać. Dla mnie Fun Kink jest łatwą deską do zabawy, na ktorej możesz podnieść swoje umiejętności, a przy tym pojeździć 'normalnie' na stoku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
US Edition jest bardzo fajną deską, trudno dostępną na polskim rynku, a mówiąc nieco więcej

Tu się akurat nie przejmuję - najwyżej zakupię w USA - dla mnie to osobiście nie problem, widzę też jedną w proboarderze.

 

(...)w tym przypadku to deska wymaga od Ciebie umiejętności, a nie Ty wymagasz od deski. :-)

Masz na myśli to, że trudniej wykonuje się na niej wszelakie tricki? Czym to jest spowodowane?

Na zagranicznym forum też ludzie piszą, że FK i US to w sumie te same blaty.

 

Jeśli chodzi o grafikę to podzielam pogląd, że grafika nie jeździ, niemniej jednak grafa FK jest już nad wyraz brzydka :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli to, że trudniej wykonuje się na niej wszelakie tricki? Czym to jest spowodowane?

 

Nie do końca o tym mówię, chodziło mi raczej,że system TBT wymaga od osoby jeżdzącej pewnego skilla,by móc korzystać z jego świetnych możliwości.

 

Grafika to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje - zrobisz, jak będziesz chciał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli to, że trudniej wykonuje się na niej wszelakie tricki? Czym to jest spowodowane?

 

Nie do końca o tym mówię, chodziło mi raczej,że system TBT wymaga od osoby jeżdzącej pewnego skilla,by móc korzystać z jego świetnych możliwości.

 

Grafika to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje - zrobisz, jak będziesz chciał.

Na pewno na TBT jeździ się inaczej ... wg mnie fajniej :mrgreen:

Chyba jednak biorę US Rockera po przeczytaniu i obejrzeniu paru recenzji zagranicznych (po polsku nic interesującego nie znalazłem).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TBT jest jednym z najlepszych innowacji snowboardowych ostatnich czasów i ten, kto z Niego korzystał może to potwierdzić bez żadnych wątpliwości. :)

 

Dobry wybór, udanych zakupów.

 

Jest w Siedlcach jakiś lokalny sklep snowboardowy? Mam w okolicach Sokołowa rodzinę, planuję przyjechać na wielkanoc. Jeżeli jest coś, to jak cenowo, sprzęt, ludzie, ogólnie sklep?

 

[ Dodano: 2 Marzec 11, 11:34 ]

Jeżeli chodzi o tą deskę, to widziałem ja w grudniu w Backflipie u Pajki , u Nas w Krakowie, ale w tej wersji, w której Ci się chyba nie podobała, jak coś , to mogę ogarnąć, czy jeszcze jest.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...