Skocz do zawartości

Burton Driver X


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym was pomęczyć jeszcze jednym modelem, tym razem Burton Driver X.

Miałem wieeeelką przyjemność mieć je na nodze - buty ogromnie wygodne (wkładka termokształtująca), firmowy system wiązania Burtona - wg mnie lepszy niż BOA2, język trzymany na rzepy, antyodorowa wkładka :DDD, nawet malutkie kolce z przodu mają! heh, można jeszcze sporo wymieniać. Problem jak dla mnie (oczywiście poza kosmiczną ceną) to ich twardość: 10/10 ;]

i tutaj chciałbym się zwrócić z pytaniem, czy kupowanie takiego buta przez, eeee, średnio zaawansowanego (jak nie wywinę ani jednego orła przy zjeździe to jestem zadowolony) jest głupie czy bardzo głupie? :-) Bo szczerze mówiąc nie wiem, nogę da się mimo wszystko zginać, skorupa to nie jest, choć nie zamierzam ignorować recenzji, w których piszą że to bodaj najtwardszy but na rynku. Z doświadczenia wiem, że każde buty jakie miałem, zawsze próbowałem max docisnąć, żeby lepiej reagować, dlatego myślę sobie że może tego właśnie szukam? Docelowo jest ok, bo wygibasy mnie nie interesują, chcę po prostu zjeżdżać w miarę szybko - tutaj support 10/10 powinien pomagać. Pytanie, czy taka twardość już kompletnie nie wybacza błędów?

 

Pytanie dodatkowe: czy tylko Burton ma takie super wygodne buty, czy moje wrażenie to po prostu zasługa tego że pierwszy raz mierzyłem buta z wyższej półki?

 

dzięki i pozdrawiam

 

PS. Aha, zainteresowanym kupnem butów polecam TO konto - sympatyczny facecik opowie wam o wszystkich ficzerach wielu modeli. niestety o Driverach nic ;/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy tylko Burton ma takie super wygodne buty, czy moje wrażenie to po prostu zasługa tego że pierwszy raz mierzyłem buta z wyższej półki?

 

bez przesady :) po prostu miales na nodze bardzo dobry but z wysokiek polki i tyle- nie tylko burek jest producentem swietnych butow.

chociazby but

DC Judge 09/10 prze kosmiczny bucik ktory tez jest godny uwagi ( niestety cena adekwatna do przedmiotu jak w przypadku burtona)

Northwave T-Track 09/10 czy nawet Salomon F22 09/10

 

Co nie zmienia faktu ze i tak wybral bym burtona ( od lat jezdze tylko w butach tej firmy i wiem ze sprawdzone)

 

Co do twardosci byta to im lepiej, szybciej jezdzisz - tym twardszych butow potrzebujesz.

poczatkujacy powinien wybrac miekkie i srednio twarde buty.

Freestylowe buty powinny byc generalnie twarde, proporcjonalne do umiejetnosci. buty sztywniejsze - kontrola nad deska wzrasta, deska staje sie bardziej czula i poprawia sie dynamika skoków.

freeride- podobnie : srednio-twarde i twarde buty, wtedy szybkosc reakcji deski na odciazenie i dociazenie jest wieksza.

Pamietaj jedno: większosc butow, takze tych z gornej polki po pewnym czasie miekna i traca swoja dotychczasowa twardosc. wybierz troche za twarde buty, w stosunku do potrzeb.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...