Skocz do zawartości

dobre rękawiczki


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

właśnie zaczął się sezon i dzisiaj byłem pojeździć. Mam nowe rękawiczki i było mi strasznie zimno w ręce. Rękawiczki mam z firmy wedze-kupiłem je w decathlon'ie za100 zł.

Polecacie może jakiś konkretny model rękawiczek ? takie żeby w nich cieplo było nawet przy dużym mrozie .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie żeby w nich cieplo było nawet przy dużym mrozie .

 

Ciężko o takie, nikt Ci nie zagwarantuje ze palce Ci nie odlecą :D:)

 

Szukaj coś z firm:

Burton

Level

Dakine

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Chcialem zakladac nowy temat, ale widze, ze podobny juz powstal, wiec psize tutaj:

Kilka dni temu na wyjezdzie musialem pozegnac swoje rekawice (Rip Curl, 3 sezony wytrzymaly) zdaloby sie na przyszly sezon cos kupic. Na desce jezdze stosunkowo od niedawna (4 sezony), wiec jeszcze nie orientuje sie jaki sprzet jest warty swojej ceny a ktory omijac szerokim lukiem. We zwiazku z tym mam do posiadajacych wieksze ode mnie doswiadczenie kilka pytan:

 

#1 Na ile sezonow mniej wiecej wystarcza wam jedna para rekawic zanim sie postrzepi/przetrze itp. itd. ??

 

#2 Jakie rekawice polecacie? Dla mnie te Rip Curl'y byly nawet nawet. Na stoku i w sklepach widzialem sporo rekawic marek: ZEINER, LEVEL, VIKING, moze ktos cos wiecej na ich temat napisac wady/zalety orientacyjna cena??

 

#3 Kiedy radzicie kupowac rekawice, po sezonie jak sa wyprzedaze, tuz przed jak sa promocje?? A moze podczas lub kompletnie poza sezonem, w czerwcu/lipcu ??

 

Pzdr.

 

 

PS. co myslicie o tych: http://merlin.pl/Quiksilver-z-09-Rekawice-CARPALS-black/sport/product/220,692602.html?? Quick niby niezla firma, ale ubogi strasznie opis tych rekawic i zdjec niezbyt wiele :/ Ktos mial z nimi do czynienia ??

 

PS II. Dodam, ze mam kiepskie krazenie i zawsze mi strasznie lapy marzna, wiec isotne, zeby rekawice byly cieple. Jak pisalem wczesniej moje śp [*] RIP CURL'y byly pod tym wzgledem satysfakcjoinujace. Oczywiscie jak ktores rekawice beda cieplejsze to dla mnie lepiej :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy bylem we Wloszech, w ktoryms ze sklepow snow macałem levele, nie powiem ci czy byly cieple, ale napewno warte swej ceny i bardzo mi sie podobaly ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekawice to bardzo drażniący temat. To jedna z rzeczy ktore maja najcestszy kontakt ze sniegiem.

 

Mi rekawice to wystarczają chyba na 1 gora 2 sezony. W zeszłym sezonie kupiłem rekawice firmy POW, wszystko fajnie z tym że z tym że kupiłem cienkie rękawice na plusowe temperatury. W tym sezonie kupiłem rekawice firmy DEFCON za prawie 200 zl i po tym szonie widze ze na następny przydały by sie nowe. Reakwice na jednym z palcow przetarly sie a na warstwie wewetrznej dloni po wstaly w w niektórych miejscach dziurki. No coz... dobrze ze chociaż wkladki sa wyjmowane i te sa w dobrej kondycji.

 

Generalnie polecam Ci rekawice z membrana GORE-TEX , jak już kupować to coś bardzo porządnego. Dziewczyna ma rękawce z GORE-TEXem i bardzo sobie chwali. Jeśli chodzi o membrane i parametry to GORE-TEX jest bezkonkurencyjny i oferuje najlepsze parametry.

 

Polecam rozejrzeć sie za rekawicami z GORE-Tex. To najlepsza membrana jaka do tej pory wynaleziono.

 

GORE-TEX znajdziesz w rekawicach firmy LEVEL, BURTON, ZEINER, POW, DAKINE

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, kiedys mialem kutralke i spodnie z samego gore (pod nie szla bluza i normalne spodnie) i nie do zdarcia sa, pod kran wzialem, zaczalem lac wode i kropelka nie przesiakla. Niby na tych co mam jest napisane Gore-Tex i sprzedawca w Ski-Teamie wciskal mi, ze wszedzie gdzie jest napisane Gore-Tex (m.in. moje R C) tam faktycznie jest ta membrana ale jakos mi sie to z prawda mija tak w pizdu i ciut ciut :/ Trza sie bedzie za czyms nowym rozejrzec. Ale to dopiero na nastepny sezon i tak beda :/ W zwiazku z tym mam ostatnie pytanie do tych ktorzy juz niejedna pare rekwic kupili. Kiedy mozna najlatwiej neizle rekawice w dobrej cenie wychaczyc?? Tuz przed, w trakcie, tuz po sezonie czy w okolicach wakacji??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego, tylko całe czarne.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_rekawice&id_grupy=2721&id_modelu=959

ciepłe są, dobrze wydalają pot, a wzmocnienia (wyjmowane) już nieraz ochroniły moje nadgarstki przed uszkodzeniami.

dosyć wytrzymałe, choć przy jednym niefortunnym grabie poszarpałem szew i puścił na długości 4mm. wystarczy zeszyć i działają dalej. w tej chwili po dwóch sezonach, i myślę, że na kolejne dwa wystarczą.

 

jeśli masz problem z krążeniem, to lepiej poszukaj fajnych dwupalczastych:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jeśli chcesz kupić tegooczny model rękawic to najlepiej po sezonie. Ceny spadają o 30% i jest jeszcze w czym wybierać. Przed kolejnym sezonem te rękawice raczej nie potanieją bardziej a już będą przebrane.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz problem z krążeniem, to lepiej poszukaj fajnych dwupalczastych:)

W dwupalczastych nie do przeskoczenia dla mnie jest to, ze potwornie mi ograniczaja zdolnosci manualne. A na stoku czesto albo kom, albo cos do/z plecaka, albo piersiowka (z soczkiem oczywiscie :>)

 

Co do kolekcji to mam to absolutnie w D* z ktorego roku jest, nie jezdze na desce dla lansu tylko dla frajdy. Wazne, zeby rekawice byly cieple, nie darly sie za szybko i nie przemiekaly.

Jeszcze trzeba okreslic kiedy niby konczy sie sezon. W bialce babka na kwaterze mowila, ze niby w marcu jeszcze bedzie snieg. Nie chce kupowac za wczesnie, zeby zdazyly staniec a z kolei za pozno tez niedobrze, jak ktos napisal beda przebrane :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co miało potanieć to już potaniało o 30% tak wiec na lepsze okazje to chyba nie ma co czekać bo może sie towar skończyć zanim rekawice potanieja o przysłowiowe 5 zł :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to niedlugo pewnie wyrusze na zer :> Dzieki za info :D

 

 

W koncu kupilem Alpinusa. Przecena ze 199 na 99. Wygladaja calkiem niezle i firma nie krzak. Ze 2-3 sezony powinny wytrzymac (oby). Jezeli ktos zna negatywne opinie o nich, to prosze o info, jeszcze mam czas, zeby zwrocic :>

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...