Skocz do zawartości

Jaka długośc deski wybrać?? pomóżcie :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :)

w tym sezonie chciałabym rozpocząc nauke jazdy na desce. na poczatek chcialam kupic deske używana ale nie wiem jaka długosc powinnam wybrac.

mam 168 cm wzrostu, waga-64kg, rozmiar buta 40.

prosze pomozcie, bede bardzo wdzieczna:)

 

znalazlam taka deske na allegro, czy ktos może mi powiedziec czy nadaja sie dla mnie??

http://www.allegro.pl/item852298618_deska_rossignol_sublime_148.html#gallery

 

z gory dzieki ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolilem sobie troszeczke zedytowac tekst z wystawki allegro

 

nie odpowiada mi tam pare zeczy ( sa troszeczke "zatajone")

 

"...podczas jazdy ,świetnie trzyma na krawędziach posiada tylko drone ryski..."

 

ad 1.

swietnie trzyma na krawedziach ... pojecie wzgledne. jezeli deska na ostre krawedzie to kazda swietnie bedzie trzymala. Jezeli teska byla "katowana do nauki" to juz te krawedzi nie sa takie swietne jak sprzedawca opisuje *** oczywiscie nie jest problemem naostrzenia ich***

 

ad2.

Moim zdaniem najwazniejszy!

 

posiada drobne ryski! Ryski ale gdzie! na gorze blatu czy na slizgu ? i dlaczego nie ma umieszczonego zdjecia slizgu w miare dobrej rozdzielczosci ?

 

aukcja smierdzi mi lekkim oszukaniem kupujacego!

ja przed zakupem poprosil bym o zdjecie slizgu i wtedy odenil bym czy gra warta swieczki

 

i co to do cholery ma znaczyc ... Zwrotna i dynamiczna, łatwa w krawędziowaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała rada.. jak będziesz miała zamiar kupić tą konkretną deskę poproś o dokładne fotki ślizgu i krawędzi. Przy każdej używanej zwróć na to uwagę.

Pozdr i życzę dokonania trafnego wyboru ;)

 

Edit: za długo pisałem post :lol: kolega wyżej mnie wyprzedził.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszytskim za rady:) zgodnie z nimi poprosiłam o zdjęcia ślizgu. jak na moje oko rysy są niewielekie, ale w związku z tym, że jestem niedośwaidczona w tym temacie poprosiłam o ocene kolege, który troszkę się zna i on także stwierdził, że stan deski jest bardzo dobry.

czyli warto kupować czy nie?? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby dwa czynniki są ważne. Najlepiej wybrać deskę uwzględniając obydwa czynniki:wzrost i wagę. Dajmy na to kiedy ty jesteś za lekki, a deska ma limit wagi w wyższych granicach to trudniej będzie ci dokańczać skręty

 

Na tej strony masz tabelkę z długościami deskek pod kątem wagi i wzrostu.

http://boardstore.pl/JAK-DOBRAC-DESKE-s-cinfo-pol-14.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest tez abys okreslil jaka deska cie interesuje!

Ta tabelka co podal b.Art, jest raczej na blat AM

inna dlugosc bedzie do FR a jeszcze inna do FS

 

EDIT:

 

tal jak napisal b.Art blat dobiera sie do wzgledem obu czynnikow wzrost i waga! jest to najlepsze rozwiazanie i ustala ci dokladne granice dlugosci deski wzgledem zastosowania

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kolega napisał, że w tym sezonie zaczyna jeździć na desce, więc raczej o konkretnym stylu raczej nie ma co rozmawiać, a osoba zaawansowana ukierunkowana na FS albo FR pewnie już wiedzą jakiej deski potrzebują. Dlatego właśnie najlepiej kupić jakąś AM'ke, która pozwala skosztować wszystkiego w początkowym stadium nauczania, a później wybrać swoje preferencje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snowboarding nie dzieli się na FS i FR. Jazda po stoku lub szeroko pojęty AM, to także konkretne style, którym odpowiadają inne rozmiary.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to żeby najpierw nauczyć się jeździć na standardowych wymiarach na desce AM bo są najbardziej uniwersalne, a później bawić się w rozkminianie wymiarów pod konkretny styl. Po co człowiek ma sobie utrudniać życie skoro ledwo umie skręcać :?:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez standardowe wymiary? Są pewne standardowe wymiary zamieszczone w różnej maści tabelkach, jednak raz, że są one określane "na oko", a dwa, jak już wspominałem, zależą od stylu. Rozpiska wymiarów pod dechę am jest standardowa, a ta pod fs już nie?

 

Ta sama osoba na fs będzie potrzebowała dechę 155, na am 160, a na fr 165. Dlatego kluczowe są te 3 czynniki - styl, waga, wzrost. Zresztą... Wg mnie podczas samego procesu nauki dobrze jest mieć w miarę krótką deskę. Wtedy jeszcze nie osiągasz takich prędkości, żeby jej wymiary miały większy wpływ na stabilność itd., a krótszą deseczką łatwiej się manewruje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta sama osoba na fs będzie potrzebowała dechę 155, na am 160, a na fr 165. Dlatego kluczowe są te 3 czynniki - styl, waga, wzrost. Zresztą... Wg mnie podczas samego procesu nauki dobrze jest mieć w miarę krótką deskę. Wtedy jeszcze nie osiągasz takich prędkości, żeby jej wymiary miały większy wpływ na stabilność itd., a krótszą deseczką łatwiej się manewruje.

 

100% trafna odpowiedz! mysle ze juz niema co polemizowac dalej jed, idealnie to wyjasnil

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...