Skocz do zawartości

deska+wiązanie do butów 32lashed


Rekomendowane odpowiedzi

cześć :D

poratujcie radą ^_^

 

a więc. w tym roku kupiłem buty 32lashed. ze względu, że mam płaskostopie i w poprzednim sezonie jeżdżąc na wypożyczanch butach, strasznie bolały mnie stopy, wybrałem buty z wkładką termoformowalną i delikatnie miększe.

 

teraz chciałbym dobrać zestaw do tych butów - rozmiar 42

-na wydanie jest około 1000 zł

-z doświadczeń z poprzedniego sezonu wynika, że obecnie interesuje mnie nauka połączona z zabawą ukierunkowana bardziej na fr niż fs

-moja waga 66/67, wzrost 173 cm

 

będę wdzięczny za sugestie.

ps. przyznam się, że nawet upatrzyłem sobie mały zestaw.

zastanawiam się nad wiązaniami DRAKE KING i deską K2 BRIGADE. cena tego kompletu wyniosłaby właśnie 1000 zł.

natomiast długość ... chyba 158 cm byłoby ok ? (może 155 ponieważ to następny rozmiar Brigade)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do nauki to polecam Head True ite same wiazania (drake)

Badz voelkl stroke + wiazania voelkl straptec

ewentualnie Rossignol Circuit + ktores z tych dwoch wiazan. Co do wiazan wydaje mi sie, ze voelklowe beda znacznie lepsze.

158 to stanowczo za duzo. 151-154 Bedzie ok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Bartkiem. Dobrałeś bardzo dobry zestaw.

Brigade to doskonała deska All-Terrain dla początkujących.

Wiązaniach nie mogę powiedzieć więcej niż kolega bo sam nie testowałem, ale spotkałem się z pozytywnymi opiniami na ich temat.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info. czyli źle nie jest

 

teraz jeszcze jedno długość. co wybrać 155 czy 158 a może jak wspominał matzel 152.

 

szczerze to nastawiałem się na 158 ale teraz sam już nie wiem.

przypomnę że ważę 67 kg przy 173 cm wzrostu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze po co poczatkującemy w desce ślizg spiekany.

 

?

 

Po drugie 1000 zł to cena deski i wiązań czyli deska jest jeszcze tańsza. Pokaż mi dobrą deskę ze spiekanym w tej cenie.

 

ride decade 08

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze po co poczatkującemy w desce ślizg spiekany.

 

?

 

Po drugie 1000 zł to cena deski i wiązań czyli deska jest jeszcze tańsza. Pokaż mi dobrą deskę ze spiekanym w tej cenie.

 

ride decade 08

 

Primo. Spiekany jest dla ludzi którzy już umieją w miare dobrze jeździć bo jest szybszy, ale potrzebuję także większej opieki. Tłoczonym nie trzeba się tak zamartwiać, a deska niedosmarowana też nieźle jeździ w przeciwieństwie do spiekanego.

 

Dawać dechę sprzed dwóch sezonów za przykład to cheat :razz:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo. Spiekany jest dla ludzi którzy już umieją w miare dobrze jeździć bo jest szybszy, ale potrzebuję także większej opieki. Tłoczonym nie trzeba się tak zamartwiać, a deska niedosmarowana też nieźle jeździ w przeciwieństwie do spiekanego.

 

ech, po co kupowac lepsze jak mozna kupic gorsze zeby potem wymienic na lepsze

 

Dawać dechę sprzed dwóch sezonów za przykład to cheat :razz:

 

dzizzz...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, po co kupowac lepsze jak mozna kupic gorsze zeby potem wymienic na lepsze

No myslę że całkiem dobrze wytłumaczyłem powód mojego stanowiska na ten temat i dlaczego uważam tłoczony za lepszy na początek. To moje zdanie, mozesz mieć inne :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz być prosem, żeby móc opiekować się spiekanym ślizgiem. To nie kwestia umiejętności, tylko lenistwa. Rozumowanie shafta jest słuszne. Kolega kupi raz porządny sprzęt i posłuży mu parę ładnych sezonów.

 

Co jest złego w sprzęcie sprzed sezonu lub dwóch? Możesz mieć naprawdę konkretną dechę w świetnej cenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzam, że coś złego, zaprzeczyłem tylko, ze można mieć nową dechę ze ślizgiem spiekanym, ale jeśli chodziło o jakakolwiek to nie widzę jakichkolwiek problemów. Nie bawi mnie odbijanie argumentów po prostu poprosiłem o przykład. Nie zrozumieliśmy się, zdarza się. Oczywiście, że nie musisz być prosem, żeby opiekować się ślizgiem spiekanym. Nikt tego nie sugerował. Napisałem tylko że potrzebuje większej opieki niż tłoczony. Kolega może przyoszczędzić, zajechać deskę dostosowaną do jego poziomu i wtedy kupic lepszą.

 

Poza tym nie rozumiem takiego trybu myślenia, że tłoczony jest do dupy i lepiej odrazu kupić spiekany. To po co w ogóle robić z tłoczonym skoro gorszy :???:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powiedzial ze tloczony jest do dupy, jest tanszy w produkcji i dlatego je robia to chyba proste. nauka jazdy opiera sie przede wszystkim na tym na jak lagodnym stoku zaczynasz a nie rodzaju slizgu to chyba rowniez oczywiste. poza tym nie rozumiem co to znaczy zajechac deche? trzeba wyjatkowego samozaparcia i celowych dzialan zeby w pierwszych sezonach jazdy doprowadzic deske do stanu nieuzywalnosci.

 

cwb2 - deska ktora sobie upatrzyles jest w porzadku, ja na twoim miejscu w tej cenie szukalbym zeszloseznowych z polki wyzej

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shaft już miałem dzisiaj kupić brigade ale chodząc po sklepie wpadła mi w oko strasznie skromnie malowana decha

 

po rozmowie dowiedziałem się, że całkiem fajny sprzęt, właśnie z poprzedniego sezonu. deska firmy ALLIAN STEPHENS 155 ze ślizgiem spiekanym. cena jest podobna do tej k2 i teraz się zastanawiam.

nie znam tej firmy, ale podobno robią dobre deski i nie jest to jakiś noname.

jedynego linka do niej znalazłem

http://www.snowboard.no/allian/2006/kalestep06.htm. tylko czy to aby nie deska dla dziewczyn ??

 

drugą ciekawą propozycją było wzięcie K2 JIBPAN (2008) ale o długości 159. przy moim wzorście i wadze taka deska freestyl'owa podobno będzie dobra do nauki i pozwoli na pełną uniwersalność.

 

[ Dodano: 19 Grudzień 09, 22:04 ]

dobra czas na podsumowanie

na wieczór jeszcze mnie nosiło i wybrałem się na zwiedzanie krakowa (nie ma jak papierowa mapa :D). aż trafiłem do fajnego sklepu, już kupowałem king'i z zeszłorocznym brigade, aż dowiedziałem się o obniżce 20 % (zasada trzech artykułów). zachęciło mnie to szukania (mega duży plus dla obsługi) i zakupiłem wspomniane wiązania z burtonem twin'em (154 cm) - zeszłoroczne modele (plus skarpetki żeby było do trzech).

deska wygląda super (a model 09/10 wbija w ziemię grafiką). jest mój pierwszy zakup tego rodzaju sprzętu i mam cichutką nadzieję, że dobrze trafiłem. zobaczymy.

 

chciałbym wszystkim podziękować za pomoc. shaft oraz b.Art szczególny thx

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...