Skocz do zawartości

deska&wiązania


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma optymalnych kątów. Kwestia indywidualna. Każdy jeździ na innych. Jeśli jednak jeździsz już dość dobrze, to polecałbym Ci delikatną "kaczkę". Wtedy spokojnie możesz śmigać sobie switchem. Większość riderów tak jeździ. Osobiście mam przód chyba +12 albo +15, a tył -9.

 

Pobaw się śrubokrętem. ;] Sprawdź różne kombinacje. Sam zobaczysz, która najbardziej Ci odpowiada.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje.

W racingu oba wiązania sa ustawione sporo na +, a róznica kątów jest niewielka. Podobnie jest, jeśli chodzi o freeriding, jednak są to mneijsze kąty niż w racingu. A do fs najczęściej polecany jest stance 'na kaczkę'

:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nevermind. Ja jeżdże FR/FS to jak mniej wiecej powinno być (wiem, że każdy ma jak mu wygodnie ale chodzi o to co wyżej napisałaś)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedziała nvm. Przy FS polecana jest kaczka z racji tego, że często zmieniasz nogę, jeździsz tyłem i wykonujesz triki na switchu. Wtedy ustawiasz sobie takie same kąty i nie czujesz ograniczeń przy zmianie strony. Z kolei przy zjeździe kąty są bardzo duże i tylko dodatnie, bo w ten sposób znacznie ułatwiają i przyspieszają zmianę krawędzi. W FR bywa różnie. Tutaj też zmiany stron są częste, więc kaczka także się sprawdza, choć wg mnie najwygodniej się jeździ z przednią nogą na dużym dodatnim kącie, a tylną 0 lub lekko ujemny kąt. Fajnie się wtedy dechę prowadzi i łatwiej podnosi nose.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...