Skocz do zawartości

Jaki rozmiar będzie najlepszy - Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytam forum.. i nic ;/

Mimo żę dużo jest artykułow na temat dł desek - jakoś one mi nie pomagają.

 

Raz słysze ze powinnam mieć deskie 152, a pożniej że 153, 154, 155 a nawet 160 ;/ Nieżly mętlik mi sie w głowce robi. A według www snowboard calculator wyszło 150 cm..

 

Zaczne od tego że mam 185 cm wzrostu, waga około 60 kg i rozmiar buta 41/42.

 

Przeszukałam sobie ebay, allegro, int. sklepy sportowe i znalazłam kilka desek w różnych roamiarach ( lepiej kupić z wiązaniem czy bez?)

 

http://www.allegro.pl/item829102561_deska_b_square_153.html

 

http://www.allegro.pl/item818567667_nowa_deska_snowboard_elan_eragon_wiazania_154.html

 

http://www.allegro.pl/item827994111_deska_l4y_mx2_152_cm_wiazania_blizzard_1108.html

 

Jeśli ktoś potrafi pomóc, to bardzo proszę..

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu odwieczne pytanie! ?

 

Do czego ta deska ma ci sluzyc!

 

Z tego co wyczytalem to dopiero zaczynas swoja kariere snowboardowa i zieloniutka jestes w tym temacie!

wiec na poczatek proponuje deske All Mountain jest to deska uniwersalna na wiekszosc przygotowanych stokow!

Mysle ze to Cie usatysfakcjonuje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze możesz cos szukać 155-156cm :wink:

 

Co do desek.. Jak nowe, to wiazania(damskie) lepiej szukac osobno.

 

Kieruj sie tym

http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=655&start=0

 

Dzięki :)

Wole kupić nową deskę i cała resztę, jakoś do używek nie mam przekonania, nigdy się nie wie co poprzednik wyprawiał z deską..

Każe wiązanie pasuję na każdą deskę? Tak samo jak każdy buty na każde wiązanie?

 

[ Dodano: 4 Grudzień 09, 13:47 ]

i tu odwieczne pytanie! ?

 

Do czego ta deska ma ci sluzyc!

 

Jak to do czego? Do odgarnianie śniegu z pod bloku :P

Żart..

Do nauki jazdy, kiedyś trzeba :)

 

Z tego co wyczytalem to dopiero zaczynas swoja kariere snowboardowa i zieloniutka jestes w tym temacie!

wiec na poczatek proponuje deskę All Mountain jest to deska uniwersalna na wiekszosc przygotowanych stokow!

Mysle ze to Cie usatysfakcjonuje

 

No może trochę, ale ze AM to wiem :) problem miałam z tą długością, może się wkręcę i za kilka lat będę szukać innego typu deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze możesz cos szukać 155-156cm

 

Mysle ze to troche za dluga jak na poczatkujacego z calym szacuneczkiem bartek ale jej przedzial to 152-155. podales jej gorna granice (ktora nie jest oczywiscie zla) ale latwiej jej bedzie zaczac przygode na krotszym blacie ja sugeruje 153.

Nie zapominaj ze Xenia to beginner a poczatkujacy powinni (z zalozenia) startowac z nieco krotszymi blatami i ciut szerszymi ( nie mowie tutaj o blatach wide)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom rozumiem.

 

Tylko wez pod uwage ze ma 185 cm wzrostu, i wage około 60 kg

Jak na kobietę jest bardzo wysoka.

 

A ogolnie zasada jest taka ze

Deska powinna być dłuższa gdy:

- jesteś szczupła i wysoka oraz jeśli deska jest modelem damskim.

 

A jej przedział (Dla początkujących) to 60-70kg = 150-160cm + dodajac to ze jest wysoka.

 

[ Dodano: 4 Grudzień 09, 15:28 ]

Tak jak napisal KortneYOs, oczywiście decha All Mountain

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

158 - 161 podaje konkretne wymiary miedzy ktorymi powinnas sie zamknac.. jesli freestyle bardziej 158 jesli freeride/fs/ allmountain to 161 pozdrawiam

 

sam mam tyle wzrostu co prawda waze wiecej ale te deski sa z przedzialu wageowego od 60 kg w gore.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te deski są od 60 Kg to chyba raczej odpadają.. będą mi za lekkie? Skoro spełniam ich prawie min wage 60 kg...

Jutro jadę do Ski Shop (chyba ten) to zobaczymy co mi obsługa doradzi.

Najbardziej to martwi mnie rozmiar mojej nózki który taka damski już nie jest.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie ale wez pod uwagę swój wzrost i to ze raczej jestes szczupła. Musisz miec troche dłuższa deske, no chyba ze chcesz sie bawic we freestyle.

 

41/42 jeszcze nie jest tak zle :wink: Pewnie bedziesz musiala szukac wiazan damskich o rozmierzę L/XL

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie "zabawy" trzeba odłożyć na bok. Od 3 lat se mówie że kupie się naucze... i w tym roku to zrobię :)

Gorzej jak wyjdzię że pasuje na mnie but 43 .. ja się załamie :shock:

 

A masz stopę na 27cm?

Wez linijkę i zmierz..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz stopę na 27cm?

Wez linijkę i zmierz..

 

27. ale wiadomo rozmiar rozmiarowi nie równy

 

 

Spokojnie, daleko ci jeszcze do Wide-owej deski

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh... Mojego wzrostu jesteś, a ja się uważam wysokiego. Doskonałe warunki na modelkę. Możemy się umówić na sesję promocyjną e-snowboard.info :D

 

Długość proponowałbym taką jak KortneYOs. Jeśli ja jeżdżę na 155 i jest ok, choć myślę nad zakupem 158, to dla Ciebie na pewno takie wymiary będą za duże. Myślę, że tak 152cm będą idealne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 170cm i deske 150

moja siostra okolo 165 i deske 149

moja dziewczyna ma 163 i deske 148 (tutaj akurat ciut za dluga, ale nie ja wybieralem)

 

Wiec dla niej 156-158 jak dla mnie (uwzgledniajac wage i plec)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli deski dobierane w myśl zasady "15cm krótsza". Szczerze mówiąc nie jest to najlepszy pomysł. Twoja deska jest w porządku, ale dla Twojej siostry dużo za duża. Jesteś facetem, jesteś wyższy i cięższy, a ona ma dechę praktycznie taka jak Ty.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huh... Mojego wzrostu jesteś, a ja się uważam wysokiego. Doskonałe warunki na modelkę. Możemy się umówić na sesję promocyjną e-snowboard.info :D

No cóż takie życie :) Mamusia wysoka, tatuś też - to ja tez :P

Modelka...długa historia nie na forum.

 

 

Długość proponowałbym taką jak KortneYOs. Jeśli ja jeżdżę na 155 i jest ok, choć myślę nad zakupem 158, to dla Ciebie na pewno takie wymiary będą za duże. Myślę, że tak 152cm będą idealne.

Bedę się rozglądać między 152-154.

Dzięki :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moją wagę producent przewidział 2 modele jeden sięga mi do podbródka

a druga deska do nosa jestem doświadczonym riderem twardośc dechy to 7 na co powinienem sie zdecydować lubie szybką jazde ale chciałbym robic 360 na hopach plus na boxie ten bajerek z obracaniem bo wtedy mozna by juz wystąpic w jakies polskiej produkcji kina akcji deską przez łeb albo lub czy ten szpital jest dobry ? a jak mierze deski to jestem boso . i co wy na to ?

 

i powiem ze trzymacie forme pisałem u waszej konkurencji ale tam nudy zadnych niewsów tylko jakies bzdury o kaskach . a tu filmiki modelki reklamy sklepów fajne kolory mocna strona . good work .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adhan, moze jakies znaki interpunkcyjne? bo aktualnie to nawet nie wiem czy prosisz o porade czy cos udowadniasz. Szybka jazda = dluzsza deska, tricki = krotsza deska, sam wybierz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...