Skocz do zawartości

wybór dechy do freeride'u / allmountain


Rekomendowane odpowiedzi

Śmigam na desce 4 sezony i przyszedł czas na upgrade sprzętu :)

Generalnie co roku 2 razy wypad w Polskę + raz w Alpy

Docelowo szukam czegoś na szybkie zjazdy, śmiganie na krawędziach, snowparki raczej odpadają, ale jakąś delikatną muldę lubię przygarnąć, no i alpejski puch poza trasami :)

 

Z tego co tak szukałem to:

Burton Custom X Wide (wiadomo, klasyka)

Burton Vapor

Salomon Burner

 

Na żadnej nie śmigałem i raczej przed zakupem nie będę miał okazji. Co byście polecali? Co w tej kategorii jest z Rossignola i Ride'a - bo nie widziałem w okolicy sklepu więc w modelach też sie nie orientuje. Może jakieś inne? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm nie zrozum mnie zle ale miedzy 7 a 9 jest kolosalna roznica, nie chce ci bynajmniej ujmowac twoich umiejetnosci jednak po 12 wyjazdach jest to malo prawdopodobne. Deske jaka moge ci polecic zakladajac ze jezdzisz 7 to salomon special II 09/10. nie rozpisujac sie zbytnio mialem okazje ja przetestowac i trzeba powiedziec ze salomon odwalil kawal porzadnej roboty. Bardzo lekka odchudzona w porownaniu do poprzedniczki przez zastosowanie isocelli jednoczesnie bez utraty sztywnosci dzieki technologi ghost – tuz pod laminatem w rownych odstepach biegna wlokna weglowe. Nie sa ulozone zbyt gesto co powoduje ze deska zachowala odpowiednia sztywnosc do fr ale bez przesady, da sie nia wykrecic pare niezlych trikow. Slizg spiekany z dodatkiem zeolitu wiec uwaga, deska jest piekielnie szybka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozornie niby to samo, obie maja ghosta obie zeolitowy slizg technologicznie niewiele sie roznia ale.. no wlasnie jest male ale burner to deska czysto freeride'owa bardzo sztywna zwezona na ogonie ja wybralbym speciala2 wlasnie ze wzgledu na jej uniwersalnosc jednak ostateczny wybor zostawiam tobie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ze starszego rocznika? Bo tegoroczne kosztuja znacznie wiecej niz 500 ;)

mialem Ci je wlasnie polecic i naprawde fajny system wpinania ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dombek100, jestem od Ciebie wyższy 3 cm i cięższy 3 kg i śmigam na tym Head'zie co mam w profilu po lewej o długości 158 ale 155 też bedzie dobra (nawet lepsza do FS) i mają jeszcze ją na stanie w SS.pl ale tylko 155cm w bardzo niskiej cenie 900zł. Jak się pośpieszysz to będzie twoja ;)

Można do niej wziąć wiązania Drake King w dwóch kolorach za 100zł.

 

[ Dodano: 13 Grudzień 09, 16:51 ]

Chociaż ja osobiście wybrałem do niej wiązania Burton Custom

 

[ Dodano: 13 Grudzień 09, 16:51 ]

Natomiast co do rozmiaru buta to po wadze i wzroście się tego ocenić nie da, musisz zmierzyć :mrgreen: :mrgreen: Ja ma 43.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burton Vapour bardzo dobra deska.. Moze Burton Custom X

Rozmiar 157

 

Do jakiej kwoty ta deska?

 

w w/w deskach wiązania Burton Custom odpadaja. Za miekkie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Przyznaje się, że do tej pory nie do końca zdawałem sobie sprawę z istnienia różnych rodzajów desek do FR, FS i All Mountain.

Może zacznę od początku – na deskę będę miał do wydania jakieś 1200 zł (sama deska) jednak nie chciałbym jej kupować w tym roku – myślałem raczej żeby poczekać na posezonowe wyprzedaże.

Dwa lata temu kupiłem wiązania Drake Le Blanc (nie mam pojęcia czy dobre, po prostu podobały mi się) i przyznam szczerze że chciałbym je zostawić ze względu na ograniczanie kosztów – no chyba że się nie nadają.

Co do stylu jazdy to przede wszystkim jazda po stoku i poza stokiem. Hopki i inne tym podobne (łatwe) triki raczej sporadycznie ale zdecydowanie ich nie wykluczam. Czasami coś mnie najdzie żeby się powygłupiać a wtedy nie chciałbym mieć deski która mi to uniemożliwi.

A i jeszcze jedno pytanie, czy moje wiązania bedą pasowały do Burton Custom X-a???

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie. Przyznaje się, że do tej pory nie do końca zdawałem sobie sprawę z istnienia różnych rodzajów desek do FR, FS i All Mountain.

Może zacznę od początku – na deskę będę miał do wydania jakieś 1200 zł (sama deska) jednak nie chciałbym jej kupować w tym roku – myślałem raczej żeby poczekać na posezonowe wyprzedaże.

Dwa lata temu kupiłem wiązania Drake Le Blanc (nie mam pojęcia czy dobre, po prostu podobały mi się) i przyznam szczerze że chciałbym je zostawić ze względu na ograniczanie kosztów – no chyba że się nie nadają.

Co do stylu jazdy to przede wszystkim jazda po stoku i poza stokiem. Hopki i inne tym podobne (łatwe) triki raczej sporadycznie ale zdecydowanie ich nie wykluczam. Czasami coś mnie najdzie żeby się powygłupiać a wtedy nie chciałbym mieć deski która mi to uniemożliwi.

A i jeszcze jedno pytanie, czy moje wiązania bedą pasowały do Burton Custom X-a???

 

Nie, wiazania Drake do deski Burtona nie będą pasowały, chyba ze znajdziesz odpowiednie dyski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola boga. Trzymaj się z dala od Burków. Oczywiście nie przeczę że jest to w miarę dobra deska, ale stosunek jakość-cena jest porażający. Ogólnie wszystko co ma wielkie B w nazwie jest mocno zawyżone cenowo. Jak mi w sklepie za nówkę koleś strzelił 2300 to myślałem, że z butów wyskoczę. Lepiej zagospodarować swoje cenne kasiwo na jakąś deskę K2, Ride, albo Atomica. Uważam, że lepiej się wysilić i poszukać po innych firmach niż bawić się z Burtonem, który jest mocno przegadany i ewidentnie za drogi.

dombek-dużo zależy od tego jak oceniasz swoje umiejętności i czas jaki przeznaczasz na jazdę. Po co płacić za krocie jak ma się, załóżmy dwa wyjazdy na sezon. Jeśli nie jeździsz jakoś hardkorowo po puchu, albo w snowparku to najlepiej kupić jakiegoś All mountain ze średniej półki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...