Skocz do zawartości

Kolejny temat która deskę wybrać ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze człowiek to nie zdecydowana bestia prosze o rade którą deskę wybrać

dwie z poniższych są w cenie ponad 2 tyś ...talarków .....i tu musze zaznaczyc ze byłbym skłonny wydać te "talarki" tylko jeśli tego deska jest naprawde warta...szczególnie interesuje mnie k2 zero.....Prosze o doświadczonych kolegów o jakieś porady bo mecze sie juz 2 tydzien i jescze zaciagne kredyt(na dowód babci) i kupie wszystkie......a tak serio to szukam deski w miare uniwersalnej(fs-fr) 157-161 ...którą miałbym na pare sezonów.....aha i nie "zażynam" desek wiec komentarze bierz tańsza bo i tak "zarżniesz" ją i bedziesz musiał kupić nowa......no te komentarze sa tak potrzebne jak te dwa "tak" w pytaniu o szacunek do adminów....:P

Deska FLOW Infinite 2010--1799 PLN

Deska FLOW WX 2010--2299 PLN

Deska K2 ZERO 2010--2479 PLN

Deska WX FLOW 2009--1679 PLN

Snowboard Salomon Burner 160/09--1.600,01 zł

 

Oczywiście jeśli polecicie coś lepszego bede wielce wdzięczny jeśli skomentujecie każdą bede bardzo wdzięczny ....

Z góry dziękuje Mapei

P.S : aha szukałem na wójku googlu opini ale mało tego jest i mnie jakos nie przekonywuja ..:P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dorzuce burtona vrocker, joystick i k2 slayblade zwyciezcow tegorocznej edycji goodwood w kategorii allmountain, jak juz sie wydaje tyle hajsu na sprzet to bierze sie best of the best of the best ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do deski Flow WX to nie wiem czy sprawdzałeś ale ona ma flex aż 9 na 10. Więc bardzo sztyna deska. Infinity ma flexa 7 wiec już troche lepiej. K2 Zero to bardzo dobra deska, najnowocześniejsze materiały, technologie i bardzo droga. W tegorocznych testach K2 Zero bardzo dobrze wypada w skręcie, tutaj dostała najwyższą notę, w puchu i pipie również dobrze ale już w parku raczej średnio.

 

Lepiej prezentuje się np http://snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2243&strona=251 otrzymała prawie najwyższe noty we wszystkich kategoriach. I jest tańsza od K2 Zero.

 

Jeszcze lepiej w testach wypada Option Motive. Deska ta otrzymała praktycznie same najwyższe noty. Link: http://boardstore.pl/projector.php?product=1155138029&affiliate=bercik i jest jeszcze tańsza od poprzedniej.

 

 

I na końcu jeszcze http://snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2242&strona=251 o której wspominał shaft

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

od razu dziękuje za szybkie odpowiedzi

z tym flexem to nie sprawdziłem.....wiec mnie uratowałes i zmniejszyłeś ilość desek do wyboru...

hmm ta option move mi sie spodobała.......tylko mam pytanie czy to jest deska klase niżej od tych wymienionych ...czy po prostu bardzo dobra deska w rozsądncyh pieniądzach .......

chodzi mi głownie o jakość i wytzrymałość ..... co warto by było wziąść zero czy move ?

A co powiecie na tego salomona.? bo niby przecena.....

Hehe wiecie co cieżko sie przyznać .....ale odstraszają mnie deski z kolorowymi "designami" ...dla mnie najlepiej jakby była czarna bez niczego z obu stron....wiem ze to głupota i lepiej mniec dobra deche.....ale coś w człowieku sie wzdryga......(wiem ze marudze jak baba)

Hmmm a ten lib tech banan to jest decha z odwrotnym wygieciem?

z góry dzięki Mapei

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odstraszają mnie deski z kolorowymi "designami"
mi tam sie takie podobają:P rzecz gustu jak to się mówi. Co do Optiona to jest to bardzo dobra deska w rozsądnych pieniądzach. Naprawdę świetna marka i robią bardzo dobre deski.

 

Ostateczny wybór należy do Ciebie :)

 

a ten Lib Tech tak jak powiedziałeś jest z odwrotnym wygieciem

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyborem to wiem ze ja musze ....niestety(:P) hehe biore ja i tyle...wielkie dzeki za porade ....bez was bym chyba nie kupił żadnej .....dopuki bym nie musiał jechac w teren....

tylko jest jeszcze jeden mały problem.....zostało mi wsumie troche kasy teraz i stac mnie na wiazanka nowe co bys polecił do tej dechy wiazanka Option czy raczej coś z ride'ow ?przedział 400-600 -w chiwlach zawału moze 700

z góry dzieki..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w talii ma 249mm wiec 45 spokojnie sie zmiesci. Z tych wiązań które Ci podałem na pierwszym miejscu stawiałbym na Rome (nie musisz się obawiać o rozmiar. 45 spokojnie się zmieści w tych L-kach) a na drugim miejscu K2 Indy z poprzedniego sezonu. Niewiele się różnią od tegorocznych a są tańsze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a wiec rome.....dzieki wielkie

a z ta deska hmm wąska......jesteś pewien ze nie bedzie problemów z wystającymi butami?

wiem ze są powerlinki ale jesze migdy nie miałem z nimi do czynienia......

hmmm chyba zaryzykuje ....szkoda ze składajc sprzet musiałbym, sie od razu pchac w powery ...

ale znowu jak wyda bedzie dobrze....a z butami to tez numer...zawsze wchodziłem...w buty 44

ostatnim razem jak kupywałem...to facet mi podał 45 ....myśle ze bedą luźne..a sie okazały tak dopasowane ..ze nawet lepiej od 44.......

Dzieki za wszystko jestem ci wienien zgrzewke piwa ..... Mapei

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam też 45 i deske jeszcze troche węższą w talii i przy odpowiednim ustawieniu wiązań nie ma problemu że buty haczą. Wiadomo but trochę wystaje poza krawędź ale nie jest to na tyle wielki problem żeby kupować deske wide albo powerlinka. Poza tym masz przy wiązaniach pedał gazu co również pomaga.

 

Moim zdanie powinno być ok. Na jakich kątach jeździsz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

poznałem moc polskich sklepów...czyli maja coś dostepnego ...a potem sie okazuje ze nie ma ...na szcescie deska jest......z wiazaniami gorzej.......hmm polecił bys cos jescze o tych mozliwosciach ...moze byc za 800 (bo mi cofli pare innych zakupów) ......

a co do kątów.....i tu musze przyznać ...ze mam to samo co z deskami nie umiem wybrac....

a raczej za kazdym razem ustaiwam katy zależnie od humoru....czasem lubie po prostu sie wyżyc .....i pojezidc ...na maksa...ile fabryka....czasem wole hopki i boczne zaspy ....czasem sam gdzies zniknac w lesie.....wiadomo inne katy...

dlatego też szukałem deski raczej do wszystkigo........bo lubie wszystko po trochu.....zaleznie od humoru.....

dzieki z góry Marek

 

hmm znalazłem te United w innym sklepie....w cenie 629....a o roczek młodsze drozsze tylko o 50 zł ale na tej stronece sa jeszce Arsenal i 390 co byś o tych powiedział?

http://www.e-board.pl/Product.aspx?id=576&section=Snowboard&category=Wi%C4%85zania%20snowboardowe&brand=ROME&name=United%202010&img=xC7Z9eZdP0CNKCOG6GpDrw

http://www.e-board.pl/Product.aspx?id=578&section=Snowboard&category=Wi%C4%85zania%20snowboardowe&brand=ROME&name=Arsenal%202010&img=ukq0dWJDYEqqLbAqo5GVpA

http://www.e-board.pl/Product.aspx?id=574&section=Snowboard&category=Wi%C4%85zania%20snowboardowe&brand=ROME&name=390%202010&img=jMu4zTqJXkmQj0wc600tsQ

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wiesz ja sie nie nadaje do zakupów ..znów sie zdecydować nie moge....

United fajne tanie i z tworzywa.........

390 Zajebiste juz porzadniejsze ..aluminium..... tyle ze kosztuja prawie 900zł ....a 990 moge kupic Ride SPI ..gdzie naczytałem sie wiele o nich dobrych komentarzy...(szczególnie o uniwersalności)

Wogule masz rozeznanie co do róznicy wiazan z tworzywa (Unibody) i z aluminium (dwuczesciwoych) ?? bo ja miałem wczesmniej tylko z tworzywa.....i nie wiem ...

czy to jest twradsze czy mieksze jak jest różnica w zachowaniu....

Faderki niestety maja tylko m-ki wiec.....chyba bym nie wlazł

Pozdr Marek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedziele mialem okazje przetestowac slayblade na krytym stoku, zawrotnych predkosci sie tam nie rozwija ale mimo wszystko deska pokazala pazur, przepieknie trzyma carv i ma swietne wybicie, polecam i jesli ktos ma konkretne pytania walic smialo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w niedziele mialem okazje przetestowac slayblade na krytym stoku, zawrotnych predkosci sie tam nie rozwija ale mimo wszystko deska pokazala pazur, przepieknie trzyma carv i ma swietne wybicie, polecam i jesli ktos ma konkretne pytania walic smialo

 

dasz link albo zdjęcie deski?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam deske kupiłem motive'a

wiazanka 390 rome'a .....i tutaj musze przyznac ze sie spodziewalem czegoś lepszego za tę cenę ....i co pierwsze sie dało znać to są holernie miekkie .....trzeba sie bedzie przyzwyczaic

i tak zamiezam w przyszłości skompletowac drugi zestaw wiekszy i duzo twardszy..

A tak przy okazji nie wiecie gdzie mozna kupic protectory na nose i taile'a?? Bo szukam tego holerstwa ..i nie moge znaleźć , jak szukałem deski to gdzies było a teraz jak potrzebuje to nie ma (albo ja nie umiem znalelźć)

Pzd Marek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...