Skocz do zawartości

Burton T6 2008 - INFORMACJE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje informacje odnośnie deski Burton T6 2008 - po polsku..

 

Ciężko już coś w necie znaleźć , bo są modele 2009 i 2010..

 

Podstawowe info znam czyli Dla zaawansowanych, twarda, aluminiowy rdzeń w kształcie plastra miodu.. ale to niestety mało..

 

Tak poza tym co sadzicie o tej desce?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo gadac t6 po prostu miazdzy, jezdzilem na pozyczonej w zeszlym sezonie, jest piekielnie szybka burton wladowal w nia tyle technologii ze mozna by osobna encyklopedie napisac genialna maszynka do fr, waska wiazania M/L to maks chociaz burton zaleca M krucha raz przyrzniesz w korzen i moze byc po zabawie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodziło mi o opis tych technologi :)

 

Cena deski konkretna, ale czas deskę wymienić po 5 latach

 

Tylko buty mam z miękkie..

Do T6 preferuje sie Driver X (support 10/10 :oops: )

 

Deska ma z tego co wiem flex 8/10

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy...

 

Smooth Ride Technology

Wytlumienie, drgania wibracje i wstrzasy sa mozliwie najbardziej absorbowane przez deske zanim zostana przeniesione na nogi

 

The Channel

System mocowania wiazan. Mozna je ustawiac pod doslownie dowolnym katem jak sie chce i jak ci pasuje, nie musisz odkrecac wiazania wystarczy poluzowac pare srub, kompatybilny chyba wylacznie z burtonami 3D i EST.

 

Even Core Profile

Chodzi o to aby flex byl staly na calej dlugosci deski co ma bezposredni wplyw na statecznosc i rownowage

 

Alumafly Core

Jak wspomniales rdzen z alu o ksztalcie plastra miodu, bardzo lekki i gwaltownie reagujacy. Ciekawostka ze pojemnosciowo 10% to material a 90% powietrze

 

Multizone EGD

Wlokna ulozone prostopadle do rdzenia tylko pod wiazaniami, ma to polepszac precyzje i reakcje deski na skrecanie

 

Triax Response Fiberglass

Laminat o zwiekszonej czulosci reakcji

 

Sintered WFO Vision Base

Slizg spiekany ktorego nie trzeba woskowac w zaleznosci od temperatury na stoku

 

Infinite Ride

Hm cos na zasadzie przetarcia, ma to na celu uzyskanie stalosci w wyczuwaniu deski od pierwszego dnia

 

Stainless Steel Pressure Distribution Edges

Krawedzie na wysokosci wiazan sa nieco szersze co bezposrednio wplywa na lepsze trzymanie deski w ostrym skrecie, na lodzie, twardym ubitym sniegu itp.

 

Pro-Tip

Deska jest chudsza na nosie i ogonie. Polepsza rownomierny rozklad wagi na calej dlugosci

 

8/10 to nie tyle flex co FEEL – idea jest podobna, burton opracowal skale od 1 do 10 na ktora sklada sie flex, szytwnosc poprzeczna i materialy uzyte w konstrukcji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :wink:

Ogromne dzięki..

 

Z tego co piszesz to deska naprawdę kozak..

 

Patrze na ceny i sa kosmiczne po 1500zl

 

Ale czy drogo.. to zależy :) Bo niekiedy ceny kosmiczne..

Kupiłem 159cm - 130 Euro (550zl) po rabacie ((chcieli 630zl) ale kupilem jeszcze Burtona TWINa) ściągnięta z Austrii w stanie +bdb (jak to po 1 sezonie)

 

Jest jeszcze wolny Custom X z 2008 troche w gorszym stanie ale cena kolo 400-500zl z tego co pamiętam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

jest alternatywa dla T6 nie tak zaawansowana technologicznie ale prawie rownie dobra i sporo tansza - nidecker ultralight - carbon, rdzen nieklejony itp lekka jak piorko i bardzo sztywna szatan do freeride'u mam nadzieje ze da mi sie ja przetestowac w wkend to podziele sie opinia

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest alternatywa dla T6 nie tak zaawansowana technologicznie ale prawie rownie dobra i sporo tansza - nidecker ultralight - carbon, rdzen nieklejony itp lekka jak piorko i bardzo sztywna szatan do freeride'u mam nadzieje ze da mi sie ja przetestowac w wkend to podziele sie opinia

 

 

Słyszałem o niej, podobno niezła.. Podoba mi sie jej wygląd.

Ale tak samo ciezko ja znalezc jak T6 czy C60 czy Custom X

A ze ściąganiem z zagranicy duzo pierniczenia i spore koszty, chyba ze ma sie znajomego. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...