Skocz do zawartości

a może deska Flow?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na desce jeździłem dwa sezony (łącznie około 14dni), na sprzęcie z wypożyczalni, dodam, że sprzęt kiepski, trochę przykrótki jak dla mnie.

Technikę jazdy opanowałem na tyle, że się już nie wywalam raczej (:D), zacząłem powoli skakać na jakichś niedużych hopkach.

I po tych dwóch sezonach myślę nad zakupem sprzętu dla siebie. Przejrzałem wiele postów (nie tylko na tym forum) odnośnie sprzętu rozmawiałem z ludzmi ktorzy jezdza dluzej... Ale ile ludzi tyle opinii.

Wczoraj byłem w stacjonarnym sklepie, no i sprzedawca doradzał mi za wszelka cene Flow'a.

Tzn. najpierw zaczął od deski Flow WX z tamtego roku, niestety miała tylko 159cm, a co przy moim wzroście 185cm i wadze 95kg, to chyba trochę mało. Przeszedł później na tegoroczny model Flow Infinite 1799pln (o zgrozo!), do tego buty Flow Rift BOA (też z tego roku) za 899 (to buty mogą tyle kosztować?!) ido tego na koniec wiązania Flow NXT z poprzedniego roku za 650. Powiedział, że udzieli 5% rabatu - całość 3200pln.

Przyznam szczerze, że początkowe moje plany opiewały na kwotę ~2000pln +/- kilka stów, i wydawało mi się, że to sporo.

Chciałbym kupić dobrej jakości sprzęt, za rozsądne pieniądze, najchętniej chyba jakiś ubiegłoroczny, nieużywany sprzęt.

Ktoś ma jakieś propozcyje?

Proszę o jakieś alternatywy..

 

Z góry dzięki,

pozdro

 

 

edit: rozmiar buta 43 (28cm)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny tegorocznych butów, desek i wiązań flowa są masakryczne...mysle że spokojnie za 2 tys skompletuje się bardzo dobry sprzecik. Wieczorem bede miał chwilke to podeśle jakieś propozycje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo:)

chodzi mi właśnie o jakąś alternatywę, o to co wy byście wybrali będąc na moim miejscu

czekam z niecierpliwością

pozdro

 

edit: tak w ogóle to ten zestaw, który opisałem wart jest tych pieniędzy? To znaczy, za tą cenę kupię coś lepszego?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny tegorocznych butów, desek i wiązań flowa są masakryczne...

Nie tylko flowa, bazując na cenach amerykańskich wypada przynajmniej raz przekląć cło i ponarzekać na los :)

 

Na temat flowa nam wyrobione zdanie. Buty robią dobre, bardzo szybko ze sklepowych półek znikają szczególnie tańsze modele tego producenta. Cena 899 za buty na nadchodzący sezon jest wysoka, ale w asortymencie wielu firm są i modele droższe. W dodatku zawsze nieco droższe są modele z BOA. System wiązania flowa w ogóle mnie nie przekonuje. Niby nowsze modele ustawią się coraz łatwiej i szybciej ale magia braku ucisku miejscowego znika, gdy trzeba zapiąć się w głębokim puchu. W dodatku zwolennicy 2óch strapów często posługują się argumentem o słabym trzymaniu buta. Znam ludzi, którzy cenią sobie "ciasną kostkę" i ich flow na pewno nie zadowoli. Deski - sprawa subiektywna. Mnie, żaden model nie zachwyca, choć nie jeździłem na wszystkich modelach i nie chciałbym tu generalizować.

 

Z 2000 złotymi podszedłbym do sprawy znacznie inaczej. Rozumiem, że szukasz czegoś AM z ukierunkowaniem na freestyle?

(wieczorem też poszukam czegoś dla ciebie)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem właśnie w innym sklepie, w tym natomiast sprzedawca doradzał mi Salomona.

Wybraliśmy taki oto zestaw - buty Salomon F24 (model z tamtego roku - cena chyba około 800), do tego wiązania Burtona, niestety tylko tegoroczne, mówił, że to już moja kwestia ile kasy chce przeznaczyć, ale kompromisem, wybraliśmy średni model Burton Custom (bodajże 699pln) i do tego na koniec deska. Wydawało mi się, że rozmiarem dla mnie jest min 163cm (185cm, 95kg), ale srzedawca namawiał mnie cały zcas na 159cm. Zaproponował mi tez deskę Salomona - Special - po rabacie nieco ponad 1200. Całość 2700pln.

Jak teraz myślę, o tej długości deski, to znowu wrócił temat tego Flowa WX z zeszłego roku (1300) - to o czym pisałem w pierwszym poście.

I teraz przez to jestem w kropce.

Po drodze wstąpiłem jeszcze do jednego sklepu snowboardowego, ale mieli asortyment chyba tylko marki Forum (pierwsze słysze swoją drogą) i szybko zrezygnowałem.

Co o tym myslicie?:>

 

 

edit:

tak doszedłem do wniosku, ze jednak wole dac te 2700 czy nawet 3000, ale zeyb byl to bardzo dorby sprzet i posluzyl mi kilka sezonow.

Na ta chwile sklanialbym sie na Flow WX 2009 + Flow NXT + Flow Rift BOA = ~2800pln

Co o tym myslicie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałem się po sklepach on-line i okazuje się, że sprzęt znika szybciej niż może się to wydawać. Teraz brakuje zeszłosezonowych modeli w rozmiarach 153+.

 

Buty można kupować tylko na dwa sposoby. Oba wiążą się z wycieczką do sklepu i przymierzaniem konkretnego modelu danej firmy. Gdy tylko kostka pozostaje nieruchoma i przestrzega się podstawowych zasad doboru obuwia snow(poł rozm za małe itd.), wszystko powinno być dobrze a klient zadowolony z użytkowania. Cena podpowie jakiej klasy produkt mamy na nodze.

 

Wiązań też nie szukałem, bo nie podałeś rozmiaru stopy. Twardość' będzie zależeć od blatu jaki wybierzesz. Szczerze polecam produkty Ride'a, szczególnie Contrabandy.

 

Najciekawsze blaty jakie znalazłem:

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=1862&strona=251 Przy tej wadze może być nieco miękki. Do fs idealny.

http://www.method.pl/omatic-deska-snowboardowa-omatic09-awesome-todd-richards-p-224.html jw.

http://www.method.pl/deska-snowboardowa-amanite-p-231.html AM

 

http://www.method.pl/dinosaurs-will-deska-snowboardowa-jeff-keenan-p-616.html AM/FS do parku. Sztywniejsza wersja Genovese'a. Te deski mają duszę.

 

btw. Forum to bardzo dobre deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale nie wybrał bym ani tego ani tego drugiego zestawu, nie mówię że jest zły czy coś ale jednak osobiście to bym sobie kupił coś innego. Co do marki Forum to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek snowboardowych, bardzo dobry amerykański producent butow, desek i wiazań. Może nei siedzisz w temacie za długo ale jest to firma godna polecenia.

 

Co do propozycji to ja gdybym miał w takim budrzecie kupić sprzęcik wybrałbym coś takiego:

 

Wiązania Rome United 2009

Buty Celsius Cirrus

Deska K2 ZeroK2 Zero

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...