Skocz do zawartości

deska dla początkującego, może ktoś doradzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 175cm 75kg

 

Generalnie chce kupić używaną deskę do nauki, po przeczytaniu wielu poradników doszedłem do wniosku, że jeżeli chodzi o długość deski to najlepiej w okolicy 155cm, jednak ostatnio kolega mi zaproponował sprzedaż swojej, używanej deski(pewne źródło) o długośći 160cm firmy "o'sin" z wiązaniami "flow". Wole kupić od znajomego niż z bazaru dlatego bardzo się nakręciłem na tą deskę, jednak czy nie będzie ona za długa dla początkującego? czy lepiej zająć się szukaniem dobrej, krótszej?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze zależy jakie masz możliwości finansowe. Nauczyć to się jakichś podstaw na pewno nauczysz . Wiadomo, ze jak będzie krótsza, to będzie trochę łatwiej, ale daje radę.

;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa deska jest stabilniejsza, ale nieco trudniej się nią manewruje. Kiedyś miałem dokładnie taką samą różnicę wzrostu i deski - 15cm, tyle że w moim przypadku było to 180 do 165. Byłem bardzo zadowolony. Świetnie się jeździło, ale później bardziej nastawiałem się na jakiś fs, więc teraz jeżdżę na 155.

 

Btw... Jaka jest cena tego sprzętu? Jeśli jest w porządku, a decha w dobrym stanie, to jak najbardziej możesz brać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ta używana deska jest mojego kolegi który mega dba o sprzęt i jest praktycznie nie używana, dlatego wole z pewneego źródła tą deskę niż kupować w ciemno na giełdzie(poza tym na pewno taniej mi sprzeda). a ta firma desek to jakaś dobra?

Czyli jeżeli kupie deske 160cm na wzrost 175cm to waszym zdaniem bardzo źle nie zrobię?:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma jest w porządku. O'Sin ma świetny stosunek jakości do ceny. Są naprawdę wytrzymałe, a cena nie jest wysoka. Flow to bardzo dobra marka wiązań, także myślę, że sprzęt warty uwagi.

 

Z długością nie będzie żadnego problemu. Poza tym... Pewnie urośniesz jeszcze. :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...