Skocz do zawartości

Wybor deski??!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Jestem nowy na forum i na stoku, w swojej karjerze wyjezdziłem dopiero 10 godzin ale mnie wciągneło i wlasnie mam zamiar kupic deske, pytanie tylko jaką?? Jakiej firmy??

Gdybyście mi cos podsuneli byłbym wdzieczny!!

Na allegro przeglądałem kilka uzywanych propozycji Burtona, Nitro i kliku innych firm ale nie moge sie na nic zdecydowac!!

Napewno macie wieksze doświadczenie, wiec moze wy mi cos doradzicie!!??

A i wiązania, reszte mam!! :)

kasa ok 1000pln!!

 

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak sobie już radzisz na desce i na jaki styl jazdy się nastawiasz. Burton i Nitro to bardzo dobre firmy, a wydając 1000zł na sam blat możesz mieć naprawdę konkretny sprzęt. Zamierzasz bawić się we freestyle, może freeride czy raczej potrzebujesz uniwersalnej dechy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie ucze, ale w przyszłosci chyba freeride!!

narazie decha do nauki!!

myslałem o takich:

http://www.allegro.pl/item718777688.html

http://www.allegro.pl/item726688313.html

http://www.allegro.pl/item720134879.html

a no i co z wiazaniami jak je dobrac??Jezeli znacie jakies sklepy internetowe lub widzieliscie cos na aukcjach godnego uwagi to poprosze o linka!!

nie dlatego ze jestem leniwy i nie chce mi sie szukac czy czytac poradników, poprostu doswiadczenie uzytkowników jest lepszym zrodłem informacji!!

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość długie te deski. Ile masz wzrostu?

 

Z doświadczenia wiem, że na początku nie warto brać dobrego, superdrogiego sprzętu, bo i tak nie wykorzystujesz jego potencjału. Z tych trzech ofert, które pokazałeś wziąłbym drugą, tego Burtona. Decha uniwersalna, w nie najgorszym stanie, poza tym Burton to Burton i sporo potrafi wytrzymać. Wiązania nie są z najwyższej półki, ale spokojnie wystarczą.

 

Z internetowych sklepów polecam supersklep.pl

 

Btw... Napisałeś, że wiązania i całą resztę masz. Poza tym wiązania dobiera się do szerokości deski. Jeśli blat jest zbyt wąski dla Twoich wiązań, bo np. masz dużą stopę, to wtedy kupuje się wersję Wide, która jest szersza niż zwykle. Poza tym liczą się też inserty (dziurki na śrubki), najczęściej są 4 (w Burtonach chyba 3).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na początek lepiej wziąść troche krótszą ... Ale to jest tylko moje zdanie. Jeżeli masz zamiar na tym pojeździć dłużej to długosci chyba dobre. Ja mam wzrostu 180cm i mam deske 155cm ;p I duzo lepiej mi sie jezdzi niz na 165 wujka ;D Rozmiar buta masz 44 czyli rzomiar wiązań 'L'.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długości są w porządku. Ja mam zbliżony wzrost i wagę do Ciebie, ale póki co jeżdżę na 155, chociaż troszkę przykrótkawa jest. ;p 160-165 będzie optymalnie. Zresztą skoro i tak bardziej na FR się nastawiasz, to dłuższa deska będzie lepsza. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że freeride to kwintesencja snowboardingu. :) W minionym sezonie zjechałem kilka razy ze szczytu i gwarantuje Wam, że nic nie daje takich wrażeń, satysfakcji i przeżyć. Uzależniłem się od jazdy poza trasą. :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest osiągalne. :] Śmigaj najwięcej jak możesz, szlifuj technikę i rozwijaj się. Progress jest najważniejszy i daje mega satysfakcję. ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...