Skocz do zawartości

Jaka jest różnica podczas jazdy między flat-rockerem, hybrid-rockerem a cam-rockiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem ale znaleźć nie mogłem. Opisy ogólne typów desek nie porównują bezpośrednio tych trzech typów desek. 

Moje odczucia:

Ostatnio pożyczyłem sobie od kumpla dwie deski. Jedna to cam-rock(Pathron Play) a druga to flat rocker(Salomon Sanchez). I teraz tak:

Pathron Play był dla mnie zbyt agresywny i twardawy, mimo że producent opisuje go jako deskę miękką. Świetnie trzyma krawędź, jest dość stabilny. Ale łatwo mi łapał krawędź i twardość nie pomagała przy butterach. 

Salomon Sanchez, jak dla mnie za bardzo w stronę rocker. Deska miękka nie pływa jakoś bardzo między, mimo łatwych butterów i łatwości w inicjowaniu rotacji przy większych prędkościach przeszkadzało mi, zebardzo mocno traci stabilność. 

Chciałbym mieć deskę która byłaby czymś pomiędzy tymi dwiema deskami.

Czytam opisy desek typu hybrid-rocker i z nich wynika, że łącza zalety desek typu rocker(łatwe buttery, łatwe inicjowanie rotacji, wybacza bledy) i desek typu camber(niezly pop i trzymanie krawędzi). 

Ale z opisu desek cam-rock wynika dokładnie to samo.

Na pathronie czyli camrocku już jeździłem i nie przypadło mi do gustu to że mało czułem na niej luzu. Musiałem się pilnować żeby nie podcięło mi krawędzi. Trochę brakowało w niej flexa i z tego powodu miałem problem z uczeniem się 360 z ollie lub nollie. Na Sanchezie to wszystko robiło się super, ale brakowało jej stabilności, trzymania krawdedzi. 

Moje pytanie brzmi: czy ogolnie hybrid- rocker może być czymś pomiędzy flat-rockerem takim jak Salomon Sanchez, a cam-rockiem takim jak Pathron Play? 

Czy raczej będzie czymś pomiędzy flat-rockerem a rockerem? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...