Skocz do zawartości

Co jej podpowiedzieć?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod wrażeniem. Jeśli to rzeczywiście tylko 4 godziny nauki, to dziewczyna musi posiadać jakiś naturalny talent. Te obroty to tzw. buttering i wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, no, przynajmniej na początku. Dziewczynka ma dobrą pozycję na desce. Mogłaby bardziej ugiąć kolana. Trzeba pilnować jej prawego kolana, bo ucieka do środka. No i jeździć jak najwięcej. Techniki typu skręt cięty powinna złapać po jakimś czasie. W sieci jest także masa filmów instruktażowych. Wystarczy poszukać.

 

btw. jeździła wcześniej z instruktorem?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde taki dzieciak znacznie szybciej ogarnie to niz chlopak/kobieta okolicah 20 lat ;)

Do tego na video wyglada na to ze stok jest plasciutki, bez zadnych mold, w miare identyczny kat nachylenia w kazdej czesci stoku, a to bardzo duzo pomaga ;) do tego dzieciak boi sie szybkosci, wiec nie bedzie na poczatku zasuwal jak wariat, co robi ponad polowa uczacych sie ludzi, a potem hamuje tylkiem i sie zniecheca ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ten filmiki i rzeczywiście bardzo dobrze sobie radzi. Co do prędkości to akurat jest normalne na początku, musi po prostu dużo jeździć żeby się oswoić z deską i z prędkością.

 

oby tak dalej. ?Jak tato przypilnuje to może jakiś nowy talent nam wyrośnie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. jeździła wcześniej z instruktorem?

 

Miała jedną lekcję w tamtym sezonie ale odpuściła sobie. W tym się zawzięła, sama ogarneła i sie spodobało. Deska z wypażyczalni - pożyczyłem jej specjalnie krótką - taka pod pachę i sie udało.

 

[ Dodano: 13 Luty 09, 07:27 ]

Stok to Kotelnica w Białce.

 

[ Dodano: 13 Luty 09, 07:32 ]

[Jak tato przypilnuje to może jakiś nowy talent nam wyrośnie :)

 

Tato to antytalent pedagogiczny :wink:

Mamy jazdę tydzień w roku wiec i córka ma szanse na - po prostu fajną zabawę. Na wyjeździe nie było z nami mamy więc pod koniec nauczyła się też niewysokich wyskoków z muld i małych chopek (oj bolało!)

 

Tu pierwszy udany zarejestrowany skok:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...