Skocz do zawartości

Doradzcie cos na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od poczatku zimy w kazdy wolny weekend lub wolny dzien jezdziłem w gory na deske, wiec juz cos tam umiem. Dla mnie zima sie juz skonczyła;p (brak kasy na wypozyczanie i stoki) takze teraz postanowiłem zbierac na swoj sprzet. Szukałem po allegro i giełdach no i mysle ze do 800 zł cos uzywanego znajde. Oczywiscie moze byc nowe ale watpie ze bedzie cos nawet w miare:D takze porsze abyscie pomogli mi cos wybrac bo mam zamiar kupic cos do miesiaca:) ale nie wiem kompletnie co. Z nowych znalazłem takie cos co bardzo mnei zaintrygowało.

http://www.ar-snowboard-shop.pl/snowboard-sety_10__meski_zestaw_matrix-938634882-935461421-sety/

tylko kompletnie nie umiem sie połapac na tej stronie i nei wiem czy to jest jakos do wyboru to wszystko czy co;d czy tak jak jest w lini poziomej takie sa sety do kupienia.

tu tez taki zestawik http://www.ar-snowboard-shop.pl/snowboard-sety_12_zestaw_swiatowych_marek-526986919-823258895-sety/.

pomozcie i nie krzyczcie jak cos zle napisałem albo cos, ale ja wolałem jezdzic w gorach i praktykowac niz czytac o desce:D

aha i chodzi mi o deske i wiazania. bez butow. Ale jak bedzie z butami to nawet lepiej :)

pozdrawiam

180cm/82 kg rozmiar buta 45

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżki po 70% - nie w tym życiu. Wtedy te twoje propozycje rozdawaliby w cenie chleba chyba... Zestawy nie warte swej ceny a i na sklep ludzie narzekają. Poszukaj gdzie indziej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej ale wiązania za małe. Poza tym cruzer to jeden z najniższych modeli burka i co ciekawe jest produkowany w polsce. Mogłaby być nieco dłuższa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho nie warto. Burtona warto kupować dla wyższych modeli. Poza tym znam tego districta, model z tego roku, typowo allmountain'owy. Robi bardzo dobre wrażenie. No i wiązania przesądzają sprawę.

 

btw. co ty właściwie chcesz jeździć?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fr/allmoutain. A to jak burton od wyzszych modeli to jakie? i uzywane;p i moze byc sama deska do 700 zł, ale te rossingnol mi sie bardzo podoba. Nowy, wiazania sa, allmoutain taki by mi pasował tylko czy opłaca sie ?;p

 

edit: byłem dzisiaj w sklepie i ogladałem rossignola contrast. Bardzo fajna podoba mi sie ale na allegro ogladałem jeszcze

http://allegro.pl/item542863355_deska_rossignol_scope_161_cm_wiazanie_d209.html

i tez przykuła moją uwage. ktora była by lepsza, mnie wydaje sie ze ta scope tylko nei wiem czy 161 cm nie bedzie za duzo. i wiazania ma bardzo fajne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego burtona nie kupisz za taka kasę, no chyba, że używka sprzed 2óch sezonów. Scope zdecydowanie lepsza, no i te wiązania prezentują się nie najgorzej, choć firma ma marną dystrybucję w Polsce. Za taką cenę, myślę, że warto. Co do długości, 161 to wcale nie tak źle, ale mogłaby być krótsza. Generalnie jak bardziej fr to się nadaje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki najlepszy rozmiar dla mnie bedzie ? bo kurde dzisiaj brałem 150 cm i było mi troszke pod brode.. a 10 cm to chyba duzo. jak to jest z tymi długosciami, wieka roznice to robi?

na allegro sa inne rozmiary ale wiazania jakies takie dupiate mi sie wydaja.. chociaz nie znam sie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę robi to dla fs. Na krótszych blatach łatwiej wymusić rotację i generalnie ich prowadzenie wymaga mniejszej siły. Ale nikt nie mówi, że nie można naginać zasad. Byle wszystko w granicach rozsądku. Na pewno nie bierz deski dłuższej niż 161 cm. Warto byłoby zainwestować w model wide, bo z 45 w bucie, przy zwykłych blatach trzeba by było jeździć na ostrzejszych kątach wiązań.

 

btw. w sklepie przy 45 doradziliby ci wyłącznie coś wide. Z doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa. 46 i więcej, to na pewno wide. Sam przy wkładce 29cm i szerokiej talii mam jeszcze dużo miejsca, a kąty wcale nie duże.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowisz ze wide to ten scope to jaki jest ? nie wiem jak rozroznic wide od innego;p pozmoz. raczej bede brał z allegro i juz prawei pewien jestem ze scope'a.

alepoczekam jeszcze z tydzien, gora dwa;) moze znajde cos lepszego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wide to zazwyczaj zaznaczają gdzieś, ze jest wide. w nazwie. tak mi isę wydaje. jak nie to przy wymiarach sprawdź szerokość.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...