Skocz do zawartości

Zestaw dla początkująco-małozaawansowanego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jeżdżę 2 sezony a więc dość krótko i jestem raczej początkującym. Chciałbym kupić sobie nowy sprzęt. Myślę nad zestawem fr/fs (może ciut bardziej fr). Powiedzmy że chciałbym wydać max 2000zł na wszystko.

 

Deska: myślałem nad którąś z desek Voelkla. Czy blaty tego producenta to dobry wybór? (np w porównaniu z nitro czy flow w tej samej cenie)

 

Wiązania: znajomy ma i chwali sobie Burtona z capstrapem. Lepiej taki wynalazek czy coś z Flowa lub Rome?

 

Buty: podobnie jak wyżej: Burton, Flow czy Rome?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale flow gorzej jest zapiac na kopnym sniegu jak siedzisz po kolana, co prawda szybciej na zwyklym stoku ale jakos flow mnie nie przekonuje. Capstrap to podobno fajna opcja - w tym sezonie przetestuje ten system - kupilem sobie Drake Menotry gdzie moge zapinac przedni pasek normalnie jak i na cap strap . co do desek..hmmm ja jestem fanem nitro ale jak podeslesz linki bedzie latwiej;) co do butow do burton z tych 3 wymienionych w tej kwocie do model freestyke u ruler powinien byc spoko

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak działą ten capstrap ?

Przedni strap ląduje na czubku palców a nie na nich, co powoduje mniejszy ucisk miejscowy, przy tym samym trzymaniu buta. Capstrap to w tej chwili żadna nowość.

 

Voelkl robi całkiem niezłe te deski i właściwie można by się było przyczepić tylko do grafiki, chociaż sam celowałbym w coś innego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze odnośnie tego Dice'a i Spade'a. Ogólnie chcę deskę uniwersalną jednak raczej jeżdżę po stokach niż po snowparkach tak więc zależy mi na niezłych właściwościach freeride'owych. Która z tych dwóch lepiej by się nadawała? Nie będą robić "u-boota" w puchu?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dice jest modelem zdecydowanie bardziej uniwersalnym niż twoje inne propozycje. Ale coś za coś. D jest nieco twardsza i nauczysz się na niej więcej ale jest szersza w talii. No i nadaje się na puder.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...