Skocz do zawartości

Deska dla Poczatkujacego AGAIN ;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak kazdy to kazdy ;-) :twisted:

 

Moje parametry :

 

182 cm wzrostu

77 kg wagi

43/44 - bucior ;-)

 

budżet - ok 1100zł na wszystko

 

Pytanie : czy ta deska :

 

http://supersklep.pl/produkty/1/Deska_snowboardowa_Drake_Wi_09_Player_Wide/53105/

te wiązania :

http://supersklep.pl/produkty/1/Wiazania_snowboardowe_Drake_08_Cobra__black/40281/

 

i jakieś tam buty nie dopytalem gościa bo sie zakrecilem ale chyba HEAD albo salomon (bo innych tam nie miał) , moga byc dla mnie ? , poczatkujacy - juz cos tam potrafie jeździc . czy ta deska byla by dobra . twarda czy miekka . potrzebuje oka fachowca ;p ;-)

 

Ostatnio mialem okazje ten zestaw kupic za 1100zł

 

. Chyba ze macie jakieś inne propozycje , uwagi (moze sie nie nadaje na poczatek) chetnie poczytam . :cool:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy bedziesz mial kase za 2 lata zeby kupic nowy sprzet, moze lepiej wypozyczyc wpierw cos a kupic same dobre buty typu DC czy 32 .a pozniej lepsza deske i wiazania?

 

co desek Drake to nie wiem...wiazania mam zamiat kupic Drake wiec napisze pozniej co sadze :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee ... z kasa problemu nie będzie z pewnością . Tylko ja nie wiem czy dla takiego amatorka jak ja , drake potrzebne . ;> ? . Wy sie w to dłużej bawicie , macie praktykę , swoje zdanie na temat desek . nie musi byc od razu jakiś wypas . porostu zeby dobrze sie jeździło . narazie jeżdże rekreacyjnie . Trudnosc sprawia mi przejście na przednia krawędź nie wiem jaka deska dla mnie byla by najlepsza . jakas lekka no nie wiem . moze doradzicie cos ;> ?? :roll:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu brał blat z mniejszym flexem. Miękkie konstrukcje są lepsze do nauki. Do tego model, który podlinkowałeś jest szerszy w talii(wide). Konsekwencją będzie większa siła, jaką trzeba będzie włożyć w prowadzenie deski. I teraz pytanie, co chcesz jeździć? Bo z rozmiarem 44 można spokojnie zastanowić się nad standardowym rozwiązaniem. Do zjazdów wygodniejsze są ostre kąty wiązań i wtedy but się gubi. Wiązania drake'a są świetne do pierwszej próby serwisowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też o deskach drake nie za wiele wiem, wiązania robią dobre, sam aktualnie korzystam. Jedyną wadą draków jest ich spora waga. Spora to nie znaczy że nie wiadomo jakie ciężkie no ale wpływają na wagę całego zestawu co przy fs ma znaczenie. Ale jeżeli chodzi o samą jazdę to jak najbardziej ok. Co do Tych wiązań które podałeś to moim zdaniem lepiej wziąć te które dorzucają gratis do tego zestawu :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupować właśnie ten zestaw w supersklepie, to zacznijmy od tego, że deska jest za szeroka na Twój but, a wiązania zaś za małe. Jak powiedział kolega wyżej, deska o długości 162 będzie wystarczająca dla Ciebie. Nie potrzebujesz wersji Wide. Poza tym wybrane wiązani są w rozmiarze M, a Twój but łapie się w górnej granicy rozmiaru L.

 

@Bercik

 

Prawda... :D Supersporty zajebiste są. Jeszcze za darmo, to już w ogóle... :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no ok . dziekuje za odpowiedz :D. Potrzebna mi byla pomoc , bo jak narazie jestem w tym zielony ;-) ;] . ale prosiłbym jeszcze żebyście pokazali przykłady desek ... zestawów ... będe wdzięczny .

 

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również podłącze sie do tematu początkujących. I mam zapytanie odnośnie doboru sprzętu a moze raczej jego weryfikacji ponieważ takowy juz dostałem. Deske którą mam to Rossignol Sultan 159 z wiazaniami tej samej firmy model Viper V-2 M/L cały czas szukam do kompletu butów jeszcze nie mam pojecia jakie wybrac. Mam 176cm wzrostu i okolo 85kg wagi rozmiar buta to 42,5/43.Proszę kolegów rowniez kolezanki o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie deska trochę za długa, chociaż skoro dopiero się uczysz, to powinno Ci to ułatwić całą sprawę. Sprzęt z całą pewnością będzie wystarczający na początek. W butach najważniejsze, żeby dobrze i pewnie trzymały nogę. Muszą pasować do wiązań, być wygodne. Specjalnym przystosowaniem butów do danego stylu jazdy nie musisz się przejmować. Kup uniwersalne, miękkie buty.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 155, a mam 184cm wzrostu. ;p Tyle, że wpływ na długość deski mają różne czynniki. Jeśli zamierzasz głównie jeździć po stoku, to powinieneś wybrać dłuższą deskę. Początki są jednak łatwiejsze na krótszych blatach, bo promień skrętu jest wtedy mniejszy. Poza tym w przypadku miękkiej i elastycznej deski możesz brać nieco dłuższą. Ja nastawiam się na park, dlatego mam dość krótką deskę.

 

Tobie proponowałbym też coś w granicach 155 cm. Powinna być optymalna. Łatwiej będzie Ci się uczyć, będziesz mógł coś pojeździć w parku, ale też będzie dość stabilna podczas szybszego zjazdu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...