Skocz do zawartości

Rome Arsenal vs Ride LX vs Drake Supersport


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, które z tych wiązań mi polecacie?Ewentualnie własne sugestie do około 500zł.

 

Jestem początkujący, jeździłem do tej pory około tydzień, narazie jestem nieukierunkowany, ale jak dobrze będzie mi szło to skłaniam się ku FS. Zakupiłem deskę Nitro Misfit 06, ale jeszcze nie przyszła do mnie.

 

Za wszelkie rady/porady/sugestie z góry dzięki. :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech opcji to zdecydowanie Rome Arsenal! Drake Supersport tak jak i każde wiązania Drake są dosyć ciężkie. Co do Ride to po samym wyglądzie również można osądzić że swoje na pewno ważą. Rome natomiast zrobione są z kompozytów co ma wpływ na wagę. Z tym że tegoroczny model kosztuje 700zł a widze że poszukujesz czegoś do 500 (więc pewnie masz na myśli model zeszłoroczny a tutaj różnica już jest spora i wtedy tak samo jak KaCZoR napisał poszukałbym czegoś np. z Burtona )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to jeszcze poszukam jakiś wiązań.

 

A w sumie to ta waga ma aż takie znaczenie, bo te wiązania chyba aż tak bardzo wagowo się nie różnią, szczególnie na początku?

 

Głównie dla mnie jakie powinny być wiązania to solidne, dobrze trzymać nogę i w miaę łatwo się wpinać/wypinać, powinienem jeszcze wagę do tego dorzucić?

 

EDIT-A co powiecie o wiązaniach flux super titan 08, bo zastanawiam się czy takich dużo taniej z USA nie sprowadzić. Co prawda w Polsce znalazłem takie za odpowiednią dla mnie cenę, ale niestety tylko w rozmiarze M, a ja potrzebuje S. :(

 

Ma ktoś morze jakieś doświadczenia w zakupach w USA i mógłby mi mniej więcej przybliżyć jak to wygląda. To znaczy ile będzie trzeba doliczyć za cło, jak długo się czeka itp. I jak mam kogoś znajomego w USA i on mi kupi i prywatnie wyśle paczkę to też cło trzeba płacić?

 

[ Dodano: 4 Styczeń 09, 15:46 ]

Opcja z USA chyba jednak odpada jak podliczyć te wszystkie dodatkowe koszty to za drogo wychodzi, a po za tym ja te wiązania musze mieć za nie całe 2 tyg.

 

A co myślicie o wiązaniach technine? Może ktoś poda na jakie modele tej firmy patrzeć, bo opinie o ich wiązaniach są raczej dobre, ale ciężko znaleźć jakieś konkretny model...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morze
co najwyzej rzeczke mam ;P ja z pod Warszawy ;P

 

z USA okolo miesiaca czekasz ;P przy sprowadzaniu motoru to dodatkowy koszt 2000pln, sprzetu nie pamietam czy 60 czy 600 ;P. Przy prywatnej wysylce tez placi sie clo itp. itd. Mam przyszla rodzine w kanadzie ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to się nie płaci raczej konkretnych sum tylko procent, a konkretnie z tego co wyczytałem to na te wiązania bym miał 9% cła, ale to i tak małe piwo, bo jeszcze 22% VAT, by mi dowalili. :cry:

 

No a wracając do wiązań, to chyba na te burtony mission się zdecyduje, chociaż zastanawiam się jeszcze nad burton custom, bo prawie 100zł tańsze, a wielkiej różnicy nie ma, ale z drugiej strony są to najniższe modele burtona, a słyszałem, że Burton wyższe modele ma jedne z najlepszych, ale że te niskie w porównaniu z innymi firmami robi słabe. Chociaż słyszałem to raczej o deskach niż o wiązaniach. No i jeszcze może ktoś mi coś powie o Technine? Qrde jak baba nie mogę sie na nić zdecydować. :oops:

 

P.S.-Nie mogę przeboleć flux super titan za 530zł, ale nie za tą cenę S, a podobno bardzo dobre wiązania, i kolorki/wzorki flux ma naprawdę fajne. :mad:

 

EDIT-Z tym super to się machnołem, za te 530zł są flux titan '08, ale i tak szkoda. :cry:

 

A tak wogle to się jeszcze zastanawiam nad flux premium z tego sezonu, to w sumie podstawowy model flux'a, ale jak dobrze trzyma nogę i jest wytrzymały to git. No bo w sumie po co mi jakieś super wiązania jak na początku ich i tak nie wykorzystam.

 

Podsumowując Flux premium '09 VS Burton Mission.Custom VS jakiś model technine VS inne propozycje?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Fluxy premium to podstawowy model - wiazania dla poczatkoujacego raczej ...Titany natomiast to najbardziej popularny model wybierany przez wielu zawdonikow takze te mozna Ci polecic

pisales wczesniej o arsenalach Rome-ka i to sa wiazania juz ciekawsze jak mowili koledzy lekkie a ukierunkowane na freeride

Drake Super Sporty fajne wiazania natomiast jest na ta chwile problem z czesciami do nich - od dwoch sezonow ciezko dostac np Drake-owe pompki

co do Technine-a to oni kiedys robili swietne wiazania,(slyneli z pancernych pompek) a teraz cala firma jak i ich sprzet sie sypie ...odradzam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...