Skocz do zawartości

Deska dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką deskę byście polecali dla początkującego, który jeździł do tej pory jakieś 5 dni na wypożyczonej dece? W przyszłości raczej chciałbym pójść w FS, ale na razie to trzeba się nauczyć jeździć. Chciałbym, żeby była to deska na jak najwięcej sezonów i żeby nie zaczęła mnie szybko ograniczać(no i się nie niszczyła szybko), ale żeby też nie była za trudna na początek.

 

Moje parametry:

Wzrost:167cm

Waga:66kg

Rozmiar buta:40

 

 

Budżet:

120zł na deske+wiązania+buty

Voelkl,

 

Zrobiłem sobie listę w miarę interesujących desek następnie usunołem deski za drogie i nie pasujące rozmiarami, później jeszcze usunołem deski, które mi nie odpowiadały z różnych przyczyn i później znów i znów i została mi taka lista desek:

 

Ku tym się skłaniam(kolejność losowa):

-Voelkl Stroke 09=650zł

*Voelkl Stoke 09+wiązania Voelkl Strptec=900zł

-Voelkl Stroke 08=600zł

-Nitro Misifit=590zł

 

Reszta desek nad którymi się zastanawiam(kolejności czysto losowej):

-Rossignol 08 Sultan=450zł

-Voelkl Wall Am=620zł

-Nitro Punisher=690zł

-Atomic Red Star=540zł

-Atomic Vantage=690zł

-Propozycje mile widziane.

 

 

Moje przemyślenia na temat powyższych desek:

Na pierwszym miejscu wybrałem Voelkl Stroke, ponieważ każdy ją zachwala, ze to deska szczególnie dobra dla początkującego, jedynie chyba jedna opinia na wiele jakie przeczytałem o tej desce była powiedzmy neutralna(reszta pozytywna), ktoś napisał, że ta deska może nie być dobra do freestyle, bo nie wie jak sie na niej ląduje, ja w sumie niby w przyszłości skłaniałbym się ku fs, ale to nic pewnego,a narazie to jeździć zbyt dobrze nie umiem, więc potrzebna mi do nauki. Nie wiem czy lepiej wziąć tą deske z tego czy poprzedniego sezonu, ale to tylko 50 zł różnicy i sklep co sprzedaje tą z sezonu 08 jakoś mało profesjonalnie wygląda. Zastanawiam się czy nie wziąć tej deski od razu w zestawie z wiązaniami, bo to tanio wyjdzie, ale ciężko coś znaleźć na temat Voelkl Straptec, co o nich myslicie? Skłaniam się też ku Nitro Misifit, bo słyszałem, że nitro to bardzo dobra firma, a cena z jakiej deska jest przeceniona mówi sama za siebie, ale nie wiem z którego roku jest ta deska, ktoś wie może? W gre wchodzą jeszcze deski atomica, bo też dużo dobrego słyszałem o tej firmie, ale też nie wiem który rocznik tych desek i ogólnie mało o nich wiem. Wcześniej jeszcze sie zastanawiałem nad deską typu rossignol imperial/district itp., ale było sporo złych opini(dobrych też było sporo) o tych deskach więc je skreśliłem z mojej listy. Przy desce Voelkl Wall Am jest podana waga między 45-60kg, przy długości 153cm, a ja waże 66kg, ale nie wiem czy to nie jest błąd, bo to chyba strasznie mało jak na tą długość...

 

 

Generalnie prosiłbym o to, że jeśli ktoś cokolwiek wie dobrego/złego o którejkolwiek z tych desek niech napisze cokolwiek a to mi pozwoli zawęźić moją listę, aż wybiorę moją deskę. Mile były by widziane opinie też wiązań voelkl straptec i propozycje jakiś innych wiązań. Mile też widziane komentarze na temat długości deski dla mnie(przypominam, że moja wysokość to 167cm), głównie starałem się wybierać deskę o długości 152cm, ale są w tym odchylenia, jeśli ktoś uważa, że któraś z powyższych desek będzie dla mnie za krótka lub za długa to też prosiłbym o napisanie tego.

 

 

Za wszytkie uwagi/spostrzeżenia/rady itp. z góry serdecznie dziękuje i mam nadzieję, że będzie z tym lepiej niż po pierwszym poście. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Nitro, a jak Voelkl to nie All Mon tylko bardziej pod FS patrz ,jak sam pisales nie chcesz zeby Cie deska ograniczala a All M to deska to wszystkiego i nieczego , niby pojezdzisz szybko ale nie zabardzo, niby poskaczesz ale nie za wysoko, niby jib ale nie do konca ta miekkosc. Kup deche raczej typowo pod FS ew FS/FR . A nitro dlatego ze mam wielu znajomych jezdzacych na tych deskach i generalnie kilka dobrych sezoonow ich uzywaja. Krawedzie sie spisuja sliz trzyma i szybki. Wiadomo ze w miare katowania decha traci ale ja pozostalbym przy NITRO. co do wiazan to allegro i nic innego . wpierw idziesz do sklepu szukasz modelu w granicach 600zl a na allegro masz go za 1/2 ceny. najprosciej ,najtaniej :P;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade. :mrgreen:

 

A może się jeszcze orientujesz o tym nitro z którego sezonu jest to deska, bo z tego model to na pewno nie jest?

 

Co do tego AM to niby masz racje, ale z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że ja się dopiero uczę jeździć(skręcać dobrze nie umiem), a z tym fs to jeszcze nie wiadomo, no bo niby chciałbym iść w tym kierunku, ale jak mi nie będzie wychodzić no to fr wydaje mi się łatwiejszy, a ja pewnie w sezonie będę jeździł nie więcej niż 2 tyg.(więc postępy nie tak szybkie), bo góry mam na drugim końcu polski.

 

A co do tego nitro misifit to czy ta deska nie będzie dla mnie zbyt zaawansowana, bo w hierarchii nitro jest bardzo wysoko(przynajmniej obecny model)?

 

FS/FR różni się czymś od AM?

 

Sporo mam tych pytań, ale próbuje znaleźć najodpowiedniejszą dla mnie deskę za jak najniższą cenę, zresztą chyba ja każdy. :wink:

 

Jak ktoś jeszcze ma jakieś rady/porady/sugestie to bardzo proszę, za wszystkie z góry dziękuje. :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś brałbym zdecydowanie wall am tyle, że nowsze modele niżeli ten który zamieściłeś (on jest cbyba 2006 roku). To bardzo fajna deska, mówi się że jedna z bardziej udanych desek voelkla w ogóle. Zapewne da Ci więcej przyjemności z jazdy niżeli ten stroke czy nitro, a dodatkowo będzie Ci dłużej służyła (w sensie, że jest to deska równiez dla osób już radzącuch sobie lepiej na desce).

Tu masz np nowsze/starsze modele -

klik i klik

 

Dodatkowo w tym przedziale cenowym polecam zawsze tę deske lub .

 

pozdrawiam,

Piboy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl Stroke badz Wall Am.

Stroke to te same dechy co w zeszlym sezonie Fact i Style, tylko troche lepsze ;P (b.dobre dechy za mala kase). Sam jezdze na Fact i nie mam na co narzekac.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na 95% zdecyduje się na tego voelkla stroke'a, ale teraz jest następny problem wiązania i buty....

 

Więc na początek jakby mi ktoś mógł doradzić jakimi firmami warto sobie zaprzątać mózgownice(z butów i wiązań), a jakimi nie to fajnie by było? :)

 

Ewentualnie może mi ktoś doradzić jakiś konkretny model? :razz:

 

Z tym, że budżet mam dość mocno ograniczony 550zł na buty i wiązania, no do 600zł da się naciągnąć. :roll:

 

Chyba, ze voelkl straptec są dobre to bym miał deskę z wiązaniami za 900zł i 300zł na buty, ale raczej kiepskie o nich opinie słyszałem? :cry:

 

Może zna ktoś jakieś sklepy w szczecinie, gdzie można by buty na snowboard zakupić, bo buty wole w sklepie kupić?

 

Za wszelkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje. :mrgreen:

 

EDIT-A jeszcze zapomniałem się zapytać czy ten stroke to jest deska symetryczna i ktoś wie gdzie mogę znaleźć wszystkie jej parametry, bo na stronie producenta jej nie ma. :cry:

 

[ Dodano: 30 Grudzień 08, 17:08 ]

No i ostatecznie zdecydowałem się na nitro misfit 152cm z sezonu 06. :mrgreen:

 

Teraz pytanie do Was, jakie wiązania?

 

EDIT-Zajrzałem do tematu wyżej i...

Napisałem Ci, że brałbym Sims'a raczej. Skoro ma być to decha do fs, to ten model Nitro jest troszkę zbyt uniwersalny. Hammer to nieco niższa półka niż Sims i Nitro. Wiązanka są całkiem niezłe, ale na Twoim miejscu wybrałbym raczej te >> Burton Freestyle. Cenowo porównywalne.

No i czy te wiązania by sie dla mnie nadawały? Bo kolorystycznie to właśnei mi pasują bardzo, bo mam taką kurtkę i spodnie na snowboard. :mrgreen:

Więc co brać te wiązania?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku duzej roznicy w wiazaniach nie odczujesz, o ile wogole odczujesz ;P wiec mozesz na nich oszczedzic kilkadziesiat zloty ;) za 2-3 sezony o ile nie zachce Ci sie wymienic calej deski wymienisz sobie wiazania ;P buty... Salomon, Burton... nie znam sie na butach, ale te firmy moge Ci polecic ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie wiązania Flux Premium STD 06 <- jeździł ktoś na tym?

 

A może jakiś niski model nitro, bym miał do kompletu do deski? Co myślicie o wiązaniach nitro (raczej niższych modelach)?

 

Fundusze na wiązania:

-400zł+ewentualnie ciut więcej może uda się usupłać.

 

P.S.-Jak szukanie wiązań zajmie mi tyle co deski to chyba padne przed tym komputerem. :roll:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęcik. ;) Jeszcze fajne wiązanka gratis. Jak masz kasę, to bierz. Zestaw powinien Ci wystarczyć spokojnie na dwa-trzy sezony.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...