Skocz do zawartości

Kupić czy wypożyczyć...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

W tym sezonie chciałbym rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie. Mam jednak pewien problem. Nie wiem czy powinienem kupić sprzęt od razy czy lepiej wypożyczyć i kupić coś na następny sezon. Jak myślicie :?:

 

 

Z góry dzięki za pomoc :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wypożyczyć. Fakt, że sprzęt będzie gorszej jakości przez co nauka może być nieco trudniejsza, ale zawsze jest to jakieś doświadczenie i przy zakupie nie jest się już tak do końca zielonym. Poza tym na początku różnice w sprzęcie nie są aż tak odczuwalne. Jest też kwestia tego ile czasu zamierzasz jeździć w tym sezonie. Jeśli np. tydzień albo dwa, to raczej się opłaca kupić. O ile oczywiście nie stracisz zapału. Ja zaczynałem na wypożyczonym, ale w pierwsze dwa sezony przejeździłem zaledwie kilka dni... ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Jak to Gorzów- Zielona... Nie gadzam się z kolegą, uważam że zakup sprzętu to jest bardzo dobra inwestycja, nie mówię o jakiś wielkich zakupach nowych desek. Osobiście wybrałbym coś używanego po roku albo dwóch, od jakiś mało zaawansowanych użytkowników. Moim zdaniem niesamowicie ważne jest w tym grzebać, przekręcać wiązania, zmieniać stance, setback, modyfikować, dopasowywać do siebie... Pierwsza nauka konserwacji, ostrzenia... Wymagania przyjdą z czasem, desek z wypożyczalni nie polecam: pazurem nie przejedziesz, krawędzi nie zrobisz... co tu dużo mówić, chyba wszyscy widzieli jak one wyglądają.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że deskę trzeba dostosowac do swoich wymagań. Mówię tu o przypadkach, gdy ktoś po prostu ma kaprys, żeby sobie pośmigac na desce. Przecenia swoje możliwości, uważa, że na pewno sobie poradzi, a potem wydaje 15 baniek na sprzęt, po czym po dwóch wyjściach na stok stwierdza, że to jednak nie jest to. Aby tego uniknąc polecam właśnie próby na wypożyczonym sprzęcie. Niekoniecznie musi to byc jakiś syf ze słabej wypożyczalni. Zawsze można załatwic sobie coś od znajomego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeżel kolega nigdy w życiu nie jeździł to lepiej sobie wypożyczyć, ale jeżeli już kolega się zdecydował, że snowboard to fajna rzecz na tyle że będzie wyjeżdżał w góry... To radze kupić... i dobrze się zastanowić jaką, a może twardą? :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie proponuje kupic :D Chociaz sam najpierw wypożyczałem , ale gdy kupisz to tak latwo nie zrezygnujesz i sprzet bedziesz gdziekolwiek wziasc ze soba ale gdy jeszcze ani razu nie jezdziles na 1 raz wypozycz bo moze okazac sie ze to nie dlaciebie ale oczywiscie POCZATKI SA TRUDNE :P Pozdrawiam i zycze wytwalosci .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikenden, przeczysz sam sobie ;P

 

Ja dwa pierwsze sezony wyporzyczalem sprzet, nie wiele brakowalo i trzeci sezon bym wyporzyczal, ale obudzilem sie z reka w nocniku i stwierdzilem ze chce miec sprzet ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :mrgreen: Teraz jestem na etapie kupowania ciuchów. Deskę, wiązania i buty kupię po sezonie, może uda się wyrwać taniej.

 

Za 2-3 tygodnie jadę się czegoś nauczyć. Uwielbiam śnieg, jeździłem parę razy na nartach ale snowboard jakoś bardziej mnie kręci. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian... Dobrze by było, żebyś do nauki wybrał sobie jakiś długi i mało stromy stok. Już w ogóle git, jeśli obok będzie kanapa. Orczyki sprawiają sporo problemów na początku, a najważniejsze jest, żeby jak najwięcej zjeżdżać. Wtedy szybciej ogarniasz wszystko, łapiesz równowagę, zaczynasz czuć deskę itd.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

myślę że już wszystko w tym temacie zostało powiedziane, pomogliśmy koledze, a zatem zamykam topic :)

 

Życzymy miłej zabawy na śniegu i szybkiego progressu :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...