Skocz do zawartości

wkleję linka z zestawem a wy sie wypowiedzcie proszę


Rekomendowane odpowiedzi

cześć, jestem nowa na forum i zielona w temacie heh, chce sobie pojeździć na desce tej zimy. Znalazłam ofertę na ebaju, która się wydaje być atrakcyjna. Podobno na początku lepiej deskę pożyczyć, żeby w ogóle zobaczyć czy się człowiek nadaje, ale w moim przypadku wypożyczenie wyjdzie finansowo tak samo jak kupno nowej.

 

mam 158 cm wzrostu ważę około 58 kilo.

 

 

rzućcie okiem plis na ten zestaw:

 

 

http://cgi.ebay.com/Lamar-Merlot-144-Womens-Snowboard-T9-Bindings-Boots_W0QQitemZ350138651217QQihZ022QQcategoryZ21250QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

 

 

a tu coś jeszcze tańszego mamy:

 

http://cgi.ebay.com/Prom-Raven-Womens-144-Snowboard-Sims-Boots-Bindings_W0QQitemZ130275375778QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item130275375778&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205

 

 

kryterium mojego wyboru jest cena - jako, że się nie znam, szukam najtańszego sprzętu. przynajmniej nikt mi nie wciśnie używanego bubla. mam za to sporą szansę, że kupię bubla nowego dlatego też potrzebuje waszej rady :)

 

dzięki za opinie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowa forumowiczkę :)

 

Co do tych zestawów to zdecydowanie bardziej polecam Ci zestaw nr 1. Suma sumarum jest on całkiem całkiem jak za te pieniążki. Lamar to bardzo dobra firma, o której w Polsce może aż tyle nie słyszymy ale robią dobry sprzęt. Setup który podałaś jest również zalecany przez samego producenta więc myślę że wszystko będzie dobrze współpracowało ze sobą.

 

Zestaw drugi to Raven, ostatnio pełno wszędzie togo, jest to sprzęt tani i to jest fakt ale jakość nie jest najlepsza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedemna napisal bercik polecam rowniez zestaw no.1 powinnas byc z niego zadowolona jak na poczatek!

 

Pamietaj tylko przy kupowaniu na ebay o jednym popros o tracking number! Nigdy nie wiadomo gdzie twoja przesylka moze wyladowac a po tym numerze zawsze ja znajdziesz!

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Zestaw pierwszy zdecydowanie lepszy. Raven może i nie jest taki zły, ale lepiej mieć coś solidniejszego. Mam ich wiązanka. Jeździłem póki co na nich jeden sezon. Nie ma za bardzo na co narzekać, ale i tak planuję kupić coś porządniejszego w tym sezonie. ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc raz jeszcze, dzieki za odpowiedzi.

 

znalazlam u nich rowniez taki zestaw:

 

http://cgi.ebay.com/Atomic-Tuesday-144-Womens-Snowboard-T9-Bindings-Boots_W0QQitemZ400016589264QQihZ027QQcategoryZ21250QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

 

to jest aukcja, wiec da sie wylicytowac nieco mniej niz przy kup teraz (niedlugo sie konczy, ale na penwo bedzie nowa)

 

oraz zestaw taki:

 

http://cgi.ebay.com/Rossignol-Tempt-Womens-143-Snowboard-Boots-Bindings_W0QQitemZ130274694975QQihZ003QQcategoryZ21250QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

 

i taki:

 

http://cgi.ebay.com/LTD-Belle-Womens-141-Snowboard-Morrow-Boots-Bindings_W0QQitemZ400016398416QQihZ027QQcategoryZ21250QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

 

Wyczytalam ,ze przy moim wzroscie powinnam miec deche od 133 do 144 cm. Nikt wczesciej nic nie powiedzial, wiec rozumiem ze jest ok. Slyszalam również, że lepiej kupic deske krótszą gdzyz jest ja latwiej kontrolować. Jak patrzyłam na deski 133 cm - to sa rozmiary dziecięce :) :) zwłaszcza jesli o wagę chodzi.

 

A co do butów - kupuje się lekko większe? tak o pol cm zeby sie gruba skarpeta zmiescila?

:):)

 

jeżeli chodzi o przesyłki, to przy takim sprzęcie i tak dużej firmie nie mam mowy, żeby się cos stało. zawsze można się ubezpieczyć za kilka dolców. nie zdarzyło mi się nigdy, żeby coś zginęło - w Polsce - owszem ;).

 

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytalam ,ze przy moim wzroscie powinnam miec deche od 133 do 144 cm.

Bzdura - kto ci takie bajki nawciskal :) to tak jak by ci podal ktos prawie caly przedzial desek dla dziewczyn :/

Twoj przedzial to 140-144 o ile mnie pamiec nie myli

lepiej kupic deske krótszą gdzyz jest ja latwiej kontrolować

Prawda

 

A co do butów - kupuje się lekko większe? tak o pol cm zeby sie gruba skarpeta zmiescila?

kup sobie buty nie za ciasne ale tez nie wieksze... dokup do nich porzadne skarpety (snowboardowe- sa dostepne w kazym szanujacym sie sklepie) nie sa one jakos specjalnie grube a izoluja twoja noge od zimna i co najwazniejsze nie spoci ci sie noga w nich. [pod warunkiem ze nie jestes juz w fazie rozwojowej i nie rosnie ci juz noga ;)]

 

nie zdarzyło mi się nigdy, żeby coś zginęło - w Polsce - owszem ;)

 

nie chodzi o zginiecie tylko zaginiecie/zawieruszenie sie w ktoryms magazynie (sam mialem czeste przypadki zawieruszenia sie wielu zeczy). a tracking number nic nie kosztuje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie proponowal bym dwa pierwsze 1 i 2 sa o bardzo podobnych parametrach! no i sa z twojej nizszej granicy rozmiarowej. pozostale 3 modele hmmm nie wiem czy wygodnie by ci sie na poczatek jezdzilo na 144 :/

Po pierwsze! wazysz tyle co dobra ges wyscigowa ;) co juz dyskwalifikuje Cie do deski 144, nie bedziesz w stenie dobrze docisnac krawedzi. deska bedzie ciebie prowadzila a nie ty ja.

 

Jak najbardziej polecam dwa pierwsze modele ... a ktore ? to juz wybor nalezy do ciebie bo to kwestia designu.

 

ps. ... jak nie bedziesz sie mogla zdecydowac to mamy tu forumowa expertke w tych sprawach :twisted: aka. nevermind

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nie wiem co mam o tym myśleć, bo w opisie desek, na przykład deski 141cm jest napisane: The recommended weight range for a 141 cm Snowboard is 65-115lbs.

Czyli górny zakres to około 52 kilo. Ja ważę więcej niż 52 kilo.

Więc co to onzacza? że jak na nią wsiądę to się złamie :) :) ?

 

Żeby wpasować się w te ich rubryki wagowe, musiałabym nabyć deskę o długości co najmniej 144cm. Nie wiem skąd oni wzięli te wagi, tym bardziej, że akurat amerykanie do najchudszych nie należą, więc wedle ich norm wszyscy jeździliby na 2 metrowych deskach :):)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jakas niewymiarowa :)

bo skoro waze 58 kilo to powinnam miec od 160 cm w gore, a nie mam :)

 

Mówisz, że bardziej zwracać uwagę na wagę niż na wzrost więc z tabeli wyczytamy, że deska dla mnie powinna mieć 145 cm - dolna granica przy zakresie wagi od 50 do 60 kilo.

 

we wcześniejszym poście napisaleś, że 144 byłoby za dużo,

no więc jak to jest?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze : Twoj przedzial to 140-144 o ile mnie pamiec nie myli

Nie jestem jakas maszyna zeby zapamietac wszystkie przedzialy wagowe - szczegolnie kobiece! no to problem masz rozwiazany jezeli chodzi o blat jaki masz wybrac!

 

we wcześniejszym poście napisaleś, że 144 byłoby za dużo

 

Moja wina ... trzymalem sie wczesniejszego postu i dlatego napiaslem tak.

A kolezanka nie umie szukac na forum ? zeby znalezc post o doborze desek ?

bercik jak na dloni umiescil post o tym jak dobrac blacik :D

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd oni wzięli te wagi, tym bardziej, że akurat amerykanie do najchudszych nie należą, więc wedle ich norm wszyscy jeździliby na 2 metrowych deskach :):)

A ja wiem. Snowboard to sport, którym rządzą pewne wytyczne. Ty mówisz o tzw. "average rider" czyli przeciętnym użytkowniku deski pośród wszystkich odbiorców. W interesie firmy jest robienie desek, abstrahując od jakości, dla jak największej liczby odbiorców przy jak najmniejszych kosztach. Stopniowo się to zmienia i firmy stają się bardziej konkurencyjne, jednak logicznym jest, ze jeszcze długo nie pojawią się rozwiązania dedykowane. W twoim wypadku trzeba będzie pójść na kompromis. Wcale nie jest powiedziane, że kobieta nie może jeździć na deskach większych od niej samej. Wymaga to jednak większej siły fizycznej no i nie do końca sprawdza się przy fs. Jeśli dalej masz problem z doborem długości dla siebie, weź jakiś centymetr i zmierz długość broda - podłoże. Potem na zasadzie +/-.

 

Jeśli chodzi o buta, nigdy większe! Pamiętaj, że wkładka dopasowuje się do stopy po jakimś czasie. Szacuje się to na 2/3 dni na stoku. Profesjonalny sklep snowboardowy powinien mieć profesjonalne, grube(!) skarpety snowboardowe. Prosisz, zakładasz, przymierzasz buta i jak tylko palce dotykają czubka buta ale nie powodują bólu, a pięta pozostaje nieruchoma - to jest but dla ciebie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...