Skocz do zawartości

Deska + wiązania dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałem was spytać jaki snowboard doradzilibyście dla dziewczyny ( 62 kg , 170 cm , do brody ok. 150 cm - czyli deseczka 145-155 cm była by dobra ? , nr buta 39 = 25 cm , to jaka szerokość powinna mieć deska ?) , chodzi o deskę miękką , chyba najlepiej FS/FR jak uważacie ? bo ogólnie chodzi oto żeby sobie na stok wyskoczyć i żeby się dobrze na tej desce bawiła , jak już się nauczy xD .

 

Na deseczkę plus wiązania mam maksymalnie 1000 zł , co byście doradzili jak chodzi i o deskę i o wiązania ? może znacie jakieś sklepy z przecenami i byście coś doradzili z nich ? :PP

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doradztwa to mi przychodzi do głowy 'poprzeglądaj forum'... ;]..

Jest osobny temat o sklepach, więc tam na pewno coś znajdziesz. Jeśli chodzi o parametry to ok, a szerokość wszędzie jest dosyć podobna.. standardowa.. Wybierz coś, wrzuć linki i wtedy można doradzać.. Jak nie wiesz kompletnie co wybrać to wybierz po kolorze^^

pozdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym krokiem do sukcesu bedzie dobranie wlasciwej dlugosci deski. W snowboardzie, inaczej niz w nartach, dlugosc deski zalezy nie od wzrostu, lecz od wagi.

Druga sprawa to zaawansowanie w jezdzie i w jakim stylu

Slalomowym, gigantowym, freesirowym/freestyleowym, bordercrossowym.

 

 

Dlugosci deski slalomowej dla dziewczyny zamyka sie w przedziale od 145 do 157cm,

Gigantowej - od 157 do 176cm,

Freeridingowej i freestyle'owej miedzy 145, a 162cm.

Bordercrossowej, - ze wzgledu na to, ze musza byc szybkie(a im dluzsze, tym szybsze) moga miec nawet 168cm. Chodz nie wydaje mi sie zeby na bordercorssie jezdzila

 

Im lepiej jezdzi dziewczyna i im wiecej wazy, tym dluzsze deski wybieraj. Gdy jest drobna i dopiero zaczyna, to nizsze przedzialy sa wlasnie dla niej.

 

ponizej podrzuciem ci linka do tabelki z wymiarami najbardziej uniwersalnej deski (All mountain) - jak sama juz nazwa wskazuje

 

rozmiaryxf2.jpg

w247.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...