Skocz do zawartości

Szukam Deski do 1400PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem dokładnie pewny twardości i długości wiec najpierw o mnie:

176cm, 84kg, średniozaawansowany.

 

Cel zastosowania:

do puchu i flat tricków (jeżeli jest to możliwe).

 

Dotychczasowa Deska:

Pathron Sensei 2013 (wydawała się ciut twarda, ale to pierwsza deska więc nie mam porównania ani punktu odniesienia)

 

 

Nie zainwestowałem jeszcze za dużo czasu w szukanie i czytanie o deskach. Taką znalazłem i nie wiem co o niej myśleć:

DC Focus 2016 (157)

 

jestem otwarty na propozycje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puch i flattricki trochę się wykluczają zarówno pod względem długości jak i szejpu deski :) Pod flattricki coś mięciutkiego, najlepiej v-rocker, true twin, na puch długi taper z długim nosem.

Nie ujmując nic DC, bo to świetny brand, ale to ich podstawowa, prosta deska, z piankowo-drewnianym rdzeniem. Do flat tricków jak najbardziej Focus ok, ale poza trasą i na krawędzie Sensej spisze się lepiej.

Jeśli głównie interesują Cię buttery, to brałbym krótszą deskę niż 157cm.

Edytowane przez rascal
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, uwielbiam puch w Austrii, ale ostatnio próbuje właśnie potrickować, więc może jednak coś bardziej miękkiego, co do długości to właśnie nie wiem...

odnośnie ceny i jakości to może jednak deska w której nie płaci się nazwę aż tyle - może tańsza firma ale wyższa półka?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pathron Slash ciekway. Mogę dodać, że boxy i rurki mnie nie ciągną - bardziej flat tricki i naturalne hopki (z mikro airtime).

 

Po krótkim namyśle (przypomniały mi się akcje z śniegiem po pachy w Austrii, gdzie dostanie się z powrotem na stok trwało 10-20min) mogę powiedzieć, że jednak będę poruszał się częściej po stoku

 

 

//edit

 

znalazłem jeszcze Deskę Burton Clash 2016. Nie wiem jak tu z technologiami...ceny desek Slash (900), Focus (1200), i Clash (1500).

Jestem w stanie wydać więcej jeżeli naprawdę warto.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czytałem o tym Burtonie, widzę directional i myślę "to odpada" i nie zamknąłem karty i wylądowała na forum. ale ok chyba kupuje slasha, muszę obczaić sklepy gdzie najlepiej kupić. thx za pomoc

 

 

//edit

tylko jak z dlugością deski?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czytałem o tym Burtonie, widzę directional i myślę "to odpada" i nie zamknąłem karty i wylądowała na forum. ale ok chyba kupuje slasha, muszę obczaić sklepy gdzie najlepiej kupić. thx za pomoc

 

 

//edit

tylko jak z dlugością deski?

 

poszukaj czegos miedzy 152-156

do flat trickow bierz krotkie deski , jesli chcesz wiecej jezdzic dłuzsze.

 

Poza tym jak masz 1400 zeta to poszukaj desek firmy Stepchild , Bataleon, Gnu jest tam kilka modeli godnych uwagi . Na sklepach jest jeszcze troche sprzetu z tametego sezonu wiec napewno mozna cos wybrac

 

Poszukaj na supersklepie , prosnow itp

 

Jak masz pytania to napisz na priv napewno pomoge

 

Jesli chodzi o Burtona Clasha to deska bardzo podstawowa , miekka , slizg tloczony. Dla ,mnie jesli chodzi o zachowanie na stoku niczym nie rozni sie od Ripcorda - poza cena (ten drugi jest tanszy :)

Z Burton jakbym chcial cos do zbawy rozejrzalbym sie za Namedroperem. Jak bardziej uniwersalna deske to zdecydowanie proccess Fv albo Camber.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze zerknij na Pathron Blade ? ma dobre opinie właśnie pod kątem flattricków, butterków a do tego jeszcze przyzwoicie jeździ.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak masz 1400 zeta to poszukaj desek firmy Stepchild , Bataleon, Gnu jest tam kilka modeli godnych uwagi .

 

Najbardziej odpowiada mi Gnu Gateway 2015 (Gnu Gateway Pbtx ?) - 155cm? ( ~1500zł)

Inne propozycje:

-Carbon Credit (bardziej uniwersalna zaleznie od rocznika 1300/1600zł)

-Gnu Park Pickle (Smart Pickle za drogie? ~2000zł) - znalazłem tego tu

 

 

Stepchild (powder sucks mi nie podszedł). z balateon nic nie przyciągneło mojej uwagi

A tak to ten Pathron Slash/Blade ewentualnie, ale skoro napisałem, że ~1400 to po co szukać w kategoriach ~950

 

//edit

 

chyba kupuję tą: http://supersklep.pl/i190378-deska-snowboardowa-gnu-gateway-pbtx została ostatnia 155cm. Smart pickle ma już spiekany ślizg. wybieram chyba wygodę...może następną deskę kupię już ze spiekanym

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Z ciekawości nie podzszedł Ci który Sucks? Stary camber? rocker czy zeszłoroczna Hybryda? Bo spośród wymienianych przez Ciebie nowa wersja jest o wiele ciekawsza i zbiera świetne opinie. Szczególnie że alternatywnie dajesz deski... dosyć przeciętne

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...