Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wiem, że temat się powiela wielokrotnie jednak większość osób pyta o dobór deski dla początkującego dziecka a mój już przez 2-lata intensywnej jazdy w miarę dość dobrze opanował jazdę (wcześniej narty) oczywiście tylko po przygotowanych stokach.Nie wiem czy w Polsce dzieci nie jeżdżą na snowboardzie bo w necie praktycznie nie ma większych (dokładniejszych) informacji na temat doboru sprzętu dla dziecka - fakt przez 2 lata jazdy mój był zawsze najmłodszym snowboardzistą na stokach w Polsce (Szczyrk, Zakopane, Wisła) ;)

W prawdzie ma już lat 11, ale jest pyrtkiem mającym 134cm., 26kg. Stopa 34 (wkładka min. 22cm.) - buty 35-36- nawet 37 (w zależności od buta). Do tej pory miał Wild Duck 35-36 o wkładce 22cm. i go już cisną więc także trzeba wymienić.

Do zeszłego sezonu śmigał na Nidekerze 98cm. (zaczynał jak miał wzrostu 116cm.)

 

W chwili obecnej chcemy wymienić deskę na większą i tu się pojawia problem. Posiadamy Atomic 130 ale on twierdzi, że się boi bo jest za długa. Rozglądamy się za około 115-120cm. ale z drugiej strony wpadło w oko mi kilka 125 czy innych 130. W grę wchodzą raczej używki, ze względu na to, że za rok- góra dwa zaś będzie trzeba wymieniać, a nie stać mnie na nowe. Pomału mały przekonuje się do 125cm. - dla mnie to dobrze bo starczyłaby mu zaś na 2 sezony i za rok nie trzeba byłoby mu zaś wymieniać. Oczywiście rozważymy także kupno nowego - tym bardziej, że młodsza o 2 lata córa w zeszłym roku wyraziła ochotę i podjęła próbę jazdy na desce, wiec nie wiem czy w tym roku także nie będzie chciała się uczyć (parametry identyczne jak syn - więc mogliby korzystać z 1 na zmianę z nartami :P).

 

Jaką długość byście doradzili i ewentualnie jakie deski dla mojego kurdupelka? Konfigurator nic przy tych parametrach wzrostowych i wagowych nie znalazł :( Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki i rady. Sezon się zaczyna i ceny zaczynają z tygodnia na tydzień rosnąć wiec najwyższa pora na zakup.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o deski dziecięce to na rynku nie ma tego dużo. Tzn większość producentów ma jakieś deski dziecięce czy juniorskie w ofercie ale sprzedawcy albo tego nie zamawiają albo w mały ilościach. Co do długości to przy takiej wadze to 115 byłoby rozsądnym wyborem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...