Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze długości deski - raven


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie do osób które mogą doradzić długość deski.

 

Wiek: 27 lat, jeżdżę od 2 sezonów (słabo - początkujący).

Waga: 93-95KG (dopakowany :) )

Wzrost: 172cm

 

Głownie jeżdżę na przygotowanym stoku, na razie tylko tyle - dopóki się nie doszkolę.

Docelowo: ostra jazda na krawędzi xD

 

Do tej por jeżdziłem na:

- Wiązania Drake Fifty L

- Buty HEAD Classic, rozmiar 44 (285mm), flex 2/4

- Deska APERTURE Spectrum 152, flex 4/10

 

Teraz zmieniam na:

- Wiązania Drake Fifty L (zostawiam wiązania)

- Buty Northwave Decade Sl, rozmiar 43,5 (280), flex 8/10

- Deska Raven Pulse, flex 5/10

 

I teraz najważniewjsze pytanie: długość deski.

Jestem dość niski, ale cóż - ważę tyle co niezłe prosię: 93-95KG.

 

Producent podaje zakresy wagowe:

 

Długość 158cm: 68-90kg

Długość 159cm Wide: 70-95kg

Długość 162cm: 70-95kg

 

Czy mam się pakować w Wide?

Czy brać 162cm? Nie będzie dla mnie za krótka?

Dla deski długości 158cm będę troche za ciężki, "teoretycznie".

Poprzednią deskę brałem jak ważyłem 10KG mniej, stąd aż taka różnica (152cm).

 

Jaką deskę brać na docelowy okres ok. 2-3lat?

 

Z góry dziekuję za pomoc!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulse to najmniej przyjazna deska Ravena. Generalnie do ostrej napinki na krawędzi będzie Ci trudno znaleźć odpowiednią deskę z Ravena, może sztywniejszy BRDS albo Core w takim zastosowaniu by się sprawdził, ale popatrzyłbym na ciut droższego Pathrona z tej samej stajni. Masz tam deski typowo do napinki w świetnych cenach - Drafta, Carbon Series czy całkiem fajnie jeżdżącego na krawędziach Legenda.

Przy zgrabnych butach na pewno nie potrzebny jest Wide. Decade 43 wejdzie bez problemu na deskę z talią 250mm i kątami +18/-12.

Jak typowo do napinki to mimo niskiego wzrostu co najmniej 160cm bym brał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Czyli rozumiem, że jeżeli już w ogóle Raven Pulse, to w długości 162cm.

 

Dalej, wracając do samej deski - słuszałem o "pulsie" raczej pozytywne opinie.

W ostatnim sezonie, pozamienialiśmy się z znajomymi deskami (jakaś Capita, nie mam pojęcia co to było, ale Camber) i własnie Raven Pulse ale za długi - i na tym mi się jeździło najlepiej.

Dlatego też szukałem deski o bardziej bardziej klasycznym profilu, ale jednocześnie do dalszego szlifowania umiejętności.

 

Od Pathron z camberem jest tylko "Legend". Tutaj sam producent zaznacza, że jest to deska raczej dla zaawansowanych, a w dodatku poza sasięgiem cenowym (1000PLN i więcej).

 

Czy jest coś jeszcze rozsądnego w granicy cenowej +/- 800PLN, camber i kierunkowa ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Dobra, zamęczę wszystkich chyba, ale jeszcze raz poproszę o pomoc.

Waga i wzrost ostatnio się jakoś nie zmieniły :) 172cm/95kg

 

Kupione nowe Buty Northwave Domain + stare Wiązania Drake Fifty L (ew. rozważam zmianę wiązań).

 

Zwiększyłem budżet i patrzę na Pathron Legend oraz Pathron Draft, roczniki 2014/2015, są w cenach poniżej 1200 PLN.

 

Widziałem dość negatywną opinię odnośnie rozstawu wiązań na Pathron Draft - że jest za szeroki, że za twardy i płaski i dość trudny dla początkującego. Ktoś to może potwierdzić?

Dla mojej wagi wychodzi chyba Draft 160, gdzie Middle Stance jest 620mm (a ja jestem niski). Brać ew. krótszą, czy robić szpagat?

 

I druga sprawa - Pathron Legend 161 i Pathron Legend Limited 161.

Szczerze, to pogubiłem się - niby Camber, ale jakieś 0.25mm :P

A w drugiej - hybryda Camrocker (z tego co patrzyłem to rocker-microcamber-rocker) + chyba inne opasanie rdzenia - triax.

Jest jakaś duża różnica między nimi? Cena ta sama.

 

Skłaniam się do Pathron Legend Limited, ale boję się tej hybrydy - stawiałem na normalnego cambera, ale z drugiej strony zwykły "Legend" też nie ma jakiegoś oszałamiającego.

 

Tylko nie mówcie, że wszystkie z tych 3 desek są dobre :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że wszystkie z tych 3 desek są dobre :)

Ten camber w camberowym Legendzie wcale nie jest niski. To normalny, klasyczny, wysoki camber.

Najbardziej lajtowy, najłatwiejszy do ogarnięcia jest hybrydowy Legend. Wbrew pozorom bardzo ładnie trzyma krawędź i jest zdecydowanie lepszy od cambera w puchu. Gdyby był to true twin, to zostałby pewnie moją podstawową deską :)

Jeśli nie potrzebujesz deski do jakiejś mocnej napinki, to zdecydowanie brałbym Legenda czy to w camberze czy to w hybrydzie zamiast Drafta.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli doprecyzowując - na polskie, czasami średnio przygotowane stoki, pod koniec dnia z rozjeżdżonymi muldami - będzie najlepszy Pathron Legend Limited - camrockerowa hybryda?

 

I jeszcze jedno pytane - czy zmieniać wiązania Drake Fifty L na Drake Radar L? Bo nawet zakładając, że opchnę uzywane fifty to przyjdzie mi trochę dołożyć....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...