Skocz do zawartości

porady


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum i nowy na sniegu. pozwolilem zaczac zabawe ze snowboardem troszke z drugiej strony .wiem ze wszyscy doradzaja najpierw sprobowac a pozniej kupowac a ja kupilem juz sprzet a na board wybieram sie w grudz-stycz.

mam pare pytan odnosnie sprzetu,to c kupilem

decha nitro team 157

butuy nortwave decade

wiazania ride spi

teraz mam pytanie co do tej dechy:czasami pisza ze jest do fs a czasami do fr??? wiec juz nie wiem,chcialem bardziej do fr czy bedzie jakas roznica bede jej uzywal do fr??

 

buty ,jak ubiore czuje ze palec dotyka mi konca buta,czy to oznacza ze sa za male?

rafal

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki model deski kupiłeś. Pewnie jest uniwersalna, więc spokojnie możesz na niej jeździć po stoku, bo o to raczej Ci chodzi, a nie o freeride. :] Jeśli buty są nowe, to mogą się jeszcze trochę rozejść. Ogólnie stopa nie powinna być luźna, ale but nie może Cię cisnąć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to model team atf taka znalazlem specyfikacje na ulotce ,byla dolaczona do boardu z naklejkami,jest to model z06/ 07 roku wiec juz jej nie ma na necie ,ma waski pasek metalowy na krawedzi dookola dechy,dzewo w srodku.254 szeroka ..

 

a buty sa nowe i jak czytalem bedzie ok,rozejda sie troche

dzieki rafal

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez obaw. Wszystko będzie w porządku. Buty na pewno się trochę rozchodzą więc dobrze że teraz masz palec przy samym końcu:) Deska też będzie dobra wiec nic tylko zapinać i śmigać...a najpierw poczekać na śnieeeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladam sie do tematu :)

 

Deska - z tego co kojarze to ten model jest All Mountain wiec jak na poczatkujacego powinienes byc z niej zadowolony

 

"... pytanko -? tylko czy dobrales ja sobie dobrze do twojej wagi... zeby sie nie okazalo ze deska bedzie cie meczyc podczas jazdy..."

 

Buty - proponuje zaniesc do sklepu snowboardowego tam maja specjalne maszynki do nagrzewania butow - 30 minut nagrzewania - 15 minut chodzenia w butach zdziala cuda. But nie dosc ze nie bedzie Cie uciskal to na dodatek bedzie idealnie uksztaltowany do twojej nogi.

 

Zdroweczko i wysokich stokow i duzo sniegu zycze - nam wszystkim :idea: :twisted:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w sumie te parametry sa troszeczke z nizszej polki ale nie wydaje mi sie zebys plywal w tych ubraniach wiec po co przeplacac za ubior ktory ma 10000 water proof 10000 air stuffs :) czy po 15000.

ANNEX'owe poszycie powinno w zupelnosci wystarczyc.

zdrowia

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienilem kurtke z 5000/5000 na 10000/5000 waterproof/breathability,a spodenki kupilem 10000/10000,udalo mi sie dziewczynie kupic gore tex spodenki w dobrej cenie,kurtke 10000/8000i mysle czy sobie tez nie sprawic gore tex spodni?jak myslicie?w sumie jestem begginer wiec bedzie duzo gleby

dzieki rafal

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gore i dol 10000MM, 10000G. nie narzekam i jeszcze mi nigdy nie przemokla.

 

z tego co podajesz parametry sa dosc obiecujace juz wiec mysle ze bedzie wszystko w jak najlepszym porzadeczku.

 

 

PS. co do tych gleb to juz nie przesadzaj ... :) z takim nastawieniem to w zyciu sie nie nauczysz :)

owszem pare dobrych gleb zaliczysz ze ci sie oranzada z komuni odbije :mrgreen: ale bez przesady. Ubior ci sie napewno nie przemoczy.

 

Zdrowko i niema sie czym przejmowac. Dasz rade.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo gore tex to tkanina z najwyższej półki ale też cena jest odpowiednia. Spodnie z parametrami 10 000 na 10 000 na pewno Ci wystarczą i masz gwarancję ze nie przemokną za szybko.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...