Skocz do zawartości

Deska na start


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam nadzieje, że znajdzie sie tu dla mnie jakakolwiek pomoc, bo zupełnie się zgubiłem w temacie zakupu sprzętu.

Za mna 1 sezon na wypożyczanych deskach, pierwsze kroki z instruktorem, zaczynam jakoś sobie radzić. Planuję teraz zakup deski, a wiązania zostawić sobie na jesień. Buty już mam.

Co powiecie o deskach Ravena? Chodzi mi dokładnie o model Raven BRDS Carbon Rocker albo Raven Relict Limited, są to nie oszukujmy się deski stosunkowo tanie. Pierwsza z nich to camrock, druga flatorck. Który z tych profili będzie lepszy dla poczatkującego?

Jeżeli chodzi o długość, myślę że 162W będzie ok, mam 188 cm wzrost, 104kg wagi i but 45.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRDS to dużo bardziej zaawansowana deska, lepiej jeżdżąca na krawędziach, mająca znacznie lepszego popa. Relict jest łatwiejszy do ogarnięcia dla świeżaka, to mega łatwa deska na początek, ale bardziej rozwojowy jest BRDS.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...

BRDS to dużo bardziej zaawansowana deska, lepiej jeżdżąca na krawędziach, mająca znacznie lepszego popa. Relict jest łatwiejszy do ogarnięcia dla świeżaka, to mega łatwa deska na początek, ale bardziej rozwojowy jest BRDS.

 

To jest ta sama deska, minimalnie inaczej wygięta, jedna ma cienkie paski carbonu a druga nie. Ot wszystkie różnice. Czy aż tak różnią się od siebie obie te deski? Szczerze, jeździłem na innych grafikach, różnic większych nie odczułem.

 

@rascal - zapewnie jeździłeś na tych deskach, wypowiedz się może bardziej szczegółowo w tym temacie. Poważnie są aż tak duże różnice między nimi? Myślę że to fajny temat na forum, wielu skorzysta z Twej wiedzy i doświadczenia:

1. Czy pisząc lepiej jedzie na krawędziach co masz na myśli? Jazdę ześlizgami po stromym kiedy deska jest krawędziach czy też jazdę skrętami ciętymi kiedy deska zostawia za sobą ślad jak po nożu?

2. Pop, kiedy czuć ten pop? Jak ten pop wpływa na skręty cięte, czy pomaga wejść w skręt?

3. Co takiego trudnego jest w BRDS co przeszkadza "świeżakowi" w ogarnięciu deski?

4. Dlaczego uważasz że jedna z tych desek jest bardziej rozwojowa od drugiej?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...