Skocz do zawartości

Perspektywiczna deska AM - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o pomoc w doborze kompletu deska+wiązania. Niezbędne dane:

- Waga: 74kg, wzrost: 188cm

- Nr buta: 46 (czy przy bucie 46 powinienem szukać jedynie pośród desek Wide? Jaka, mniej więcej, szerokość talii jest wymagana dla typowego buta 46?)

- Za sobą mam przejeżdzone dwa niezbyt intensywne sezony. Określam siebie jako osobę początkującą, ale robiącą w szybkie postępy (opinia doświadczonej osoby, nie wlasna:) ). Szukam deski, która pozwoli mi dalej się rozwijać oraz będzie dawać dużo funu, gdy przeskoczę na srednio-zaawansowany poziom.

- Przeznaczenie - wszystkiego po trochu. Głownie jednak przygotowany stok, mniej puchu i parku.

- Budżet: okolo 1.3k na wiązania i deskę

 

Zrobiłem rozeznanie na forum (oraz w innych zakątkach internetu), z którego wynika, że deską która dobrze wpisuje się w moje oczekiwania jest Endeavor Guerilla. Czy jest to prawda? Ktoś może polecić, odradzić ten wybór albo po prostu powiedzieć coś od siebie o tej desce? Nie znalazłem przy niej także specyfikacji wiążącej wagę z długością deski - przy moich 74kg i 188cm, jaki rozmiar będzie ok?

Inną opcją nad jaką się zastanawiam to deski Raven'a. Tutaj jednak wybór jest naprawdę duży i cieżko mi wyselekcjonować odpowieni model. Z różnych topiców i rozmów wynika, że nadawałyby się: Grunge, Shape, Element, Relict, Decade. Jest tego naprawde sporo, opinie dobre, a i ceny są przystępne. Która z wymienionych najlepiej pasowałaby do moich założeń?

 

No i kolejna rzecz to wiązania. Tutaj wyselekcjonowałem dwa modele:

- Raven S250

- Drake Fifty

W tym temacie także wdzięczny będę za opinie i podpowiedzi.

 

Mam nadzieję, że nie zanudzam kolejnym, podobnym do innych, tematem i znajdzie się parę osób które zechcą pomóc. Za wszystkie porady, opinie (także autorskie pomysły, nie tylko dotyczące modeli przedstawionych przeze mnie), odpowiedzi na zadane pytania, z góry wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie i biorąc pod uwagę, że masz już doświadczenie i nie szukasz deski dla początkującego, to polecałbym już coś z bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie niż Endeavor Guerilla czy wymienione Raveny desek, z carbonem i spiekanym ślizgiem, np. Pathrona Sensei. Na 74kg, teoretycznie optimum to 155-156cm, ale jesteś wysoki, więc może być problem z szerokością stance w krótkich deskach. Pewnie wiesz najlepiej na jak szerokim ustawieniu jeździsz. Talia w zależności od butów 260-265mm by się przydała. Do tego Drake Fifty czy Rome Shift i będzie fajny, rozwojowy zestaw.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co deski Endeavor Guirella to jest to przyjemna deska która łatwa w prowadzeniu, można się na niej też pobawić w flat tricki , butterki. Miałem okazję się przejechać kilka razy na tej desce, tylko na modelu z zeszłego sezonu a model tegoroczny już ma chyba inne parametry. Jeśli chodzi o wiązania to Drake Fifty czy Rome United byłyby dobrym wyborem. Przy twoim bucie deska musi być wide.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Skłaniam się do zakupu Guerilli, ale ostatnio natrafiłem na dobrze wyglądającą ofertę na Rven Brds http://www.pyc.pl/index.php/produkt/raven-brds

Możecie powiedzieć coś więcej o tej desce? Jest to hybryda, podobnie jak Guerilla no i dość mocno kusi ceną. Dodatkowe pytanie mam dotyczące tego, ze w wersji Wide jest tylko 161cm. Nie bedzię to za dużo jak na okolice 74kg? (W sumie mam tutaj też pytanie poboczne - czy waga łączona z długościami deski, podawana przez producentów, to waga ridera, czy waga tego, co będzie sie fizycznie na desce znajdowało- czyli rider w butach snowboardowych, zimowych ciuchach, kasku itp itd? Jakby nie patrzeć kilka kg różnicy tutaj będzie występować).

Z góry dzięki za kolejne odpowiedzi!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...