Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem was prosić o poradę a mianowicie szukam jakiegoś zestawu (deska + wiązania) dla początkującego. Moją przygodę z deską rozpocząłem w zeszłym roku był to jeden 5 dniowy wypad i kilka jednodniowych więc moje doświadczenie w tej dziedzinie nie jest zbyt duże ale spodobało mi się to na tyle że postanowiłem w tym roku zainwestować w coś swojego :) Budżet w którym chciał bym się zmieścić to około 600zł. Deski będę używał tylko do zjazdów z stoku bez skoków i tym podobnych. Poprostu ma ona posłużyć mi do tego aby nauczyć podstaw w miarę płynnej jazdy. Moje wymiary to waga 80kg wzrost około 177cm. Z góry dziękuję za rady :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tą dechę, jest ona ponoć w zestawie z wiązaniami, tylko nie wiem jeszcze jakimi.

http://allegro.pl/snowboard-raven-shape-black-158cm-wide-nowy-i4929231708.html

 

Ewentualnie co byście polecili powiedzmy w przedziale do 800zł jeżeli 600 to za mało.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązania, to zdecydowanie dopłaciłbym do Ravenów s250, bo różnica między nimi jest znaczna.

To bardzo stara decha. Generalnie widzę u tego sprzedawcy antyki, np. Elana sprzed 9 lat, choć jeszcze zafoliowanego. Te dechy oparte są na klasycznym camberze, a poszukałbym na początek czegoś z rockerem albo jakąś hybrydę, żebyś przypadkowo nie łapał krawędzi.

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment znalazłem taki oto zestaw, co prawda przekracza on mój budżet ale jeżeli był by warty uwagi będę skłonny jeżeli nie znajdę nic tańszego do tej inwestycji.

http://sklep.snow4life.pl/zestaw-raven-explorer-raven-s250.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się na giełdę narciarską i tam czegoś poszukać. Jak byście mogli mi tylko napisać ewentualne modele Ravena godne uwagi żebym wiedział o co najlepiej pytać. Wiem że da się tam kupić coś w fajnej cenie bo znajomy był ostatnio i kupił jakąś karbonową czy coś takiego deskę z ravena z wiązaniami tylko nie wiem jakimi za 750 zł oczywiście z rocznika wstecz chyba 2012/2013 albo jeszcze rocznik wcześniej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując muszę pytać o deskę:

- typu rocker albo hybryda

- długość nie większą jak 157 i nie mniejsza jak 155?

- szerokość tali 245-255

- najlepiej w zestawie z zapięciami Raven s250 ewentualnie s200

- i deska twin lub true twin

Coś pominąłem? :)

Ewentualnie może mi ktoś podać jakiś mogel Ravena który by się sprawdził?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rascal a a powiedz mi jeszcze co sądzisz o deskach marki Hammer? Bo jest szansa że będę miał możliwość dorwania zniżki na tego typu deski w jednym ze sklepów, tylko nie wiem czy warto bo osobiście nie znam tej firmy i nie słyszałem o nich za wiele.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...