Skocz do zawartości

Kurs na instruktora


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić,to miałbym źródło zarobku na studiach

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet na pewno miałbyś dużo zarobku :) fajnie tak zarabiać robiąc to co się lubi z tym też że przy nauce trzeba mieć dużo cierpliwości i umiejętnosci przekazywania wiedzy. Ale generalnie pewnie zrobienie tego instruktora zwróciło by Ci się w jeden sezon. Łacznie zrobienie tych wszystkich klas sprawności , kursów , egzaminów pewnie wyniesie kilka tyś. ale zwróci się na pewno

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele szkół snowboardowych z licencją PZS organizuje takie kursy gdzie możesz sobie zrobić różne klasy sprawnosci a egzaminy to chyba organizowane są przez PZS?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Na kozińcu widziałem jak jakaś szkoła jazdy jakiejs babki wynajmowała połowe stoku wieczorem i rozstawiali pacholki. Jezdzili tylem przodem slalomy i takie pierdoly wydaje mi sie ze to bylo to trwalo to pare dni z rzedu. Poszukaj w zakopanem napewno znajdziesz jakies centrum

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 weeks later...

W tym sezonie gadałem z paroma kolesiami na ten temat. Wygląda to tak, że jedzie się na obóz szkoleniowy trwający około 10-14 dni. Na miejscu uczysz się różnych technik jazdy i ogólnie szkolą Cię pod tym względem. Na koniec jest jakiś egzamin ze wszystkiego, co przerabiałeś przez ostatnie dwa tygodnie. Jeśli go zdasz, masz licencję. Poza tym są dwa rodzaje licencji. Instruktor państwowy i instruktor PZS. Różnice z tego co pamiętam są niewielkie, tyle tylko, że lepszy jest instruktor PZS, bo co jakiś czas musisz iść na jakiś kurs, na którym uczysz się nowych technik jazdy i różnych pierdółek. xP

 

Cena też nie jest chyba zbyt wysoka, bo mieści się gdzieś w 1000zł. Poza tym, aby móc zdawać trzeba mieć przynajmniej średnie wykształcenie. Jest jeszcze opcja, aby zdać na pomocnika instruktora. Kurs jest chyba podobny, ale trzeba mieć ukończone 17 lat. :]

 

Przy okazji witam ponownie po dłuuugiej absencji. ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że już nie ma. Pod koniec grudnia gadałem z kolesiem na ten temat, więc możliwe, że przez pół roku coś się zmieniło.

 

Przy okazji [tutaj] macie link do artykułu o stopniach szkoleniowych PZS.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

ja powiem tak:

 

wszystko tylko nie PZS:

klasy sprawności, pomocnik instruktora a wkońcu instruktor PZS... wydana kupa kasy tylko po to żeby być w spisie w gazetce PZS... w życiu nie dam im ani grosza. do tego unifikacje co kilka lat...

 

ja zrobiłem Instruktora Rekracji (IR) na AWF w krakwie. kurs porowadzony bardzo fajnie. i masz dokładnie te same uprawnienia co w PZS tylko wydane przez ministerstwo... oszczędzasz kase i duużo czasu.

potem zrobiłem Instruktora Sportu czyli uprawnienia pozwalajace prowadzić ci klub sportowy. takich uprawnień nie ma instruktor w PZS bo de facto PZS robi tylko IR... tak samo jest z PZN. i SITN i obecnie SITS... masakra... za dużo literek... i co ci te literki dają...? w SITN za to jest bardzo dobre ubezpieczenie. i tyle...

teoretycznei związki dają ci możliwość wykupienia przynależności (bo jak to inaczej okreslić?) w ISIA i IVSI czyli miedzynardowych stoważyszeniach które dają ci... przynalezność w nich i kolejne składki do opłacenia...

 

zrób tak: kurs IR na którymś AWF, wykup sobie OC np. w Hestii i nie potrzebujesz nic więcej... masz uprawnienia i ubezpieczenie. po co ci więcej?

 

Ja tak zrobiłem, prowadzę własną szkołę/team obecnie robie Trenera II klasy i mam związek, komisję szkolenia, SITS i wszystkie inne literki w d... użym poważaniu :)

 

dalszą części jednak usunąłem żeby komuś nie podpaść jak to często mi sie zdarza...

 

pozdr

 

Bartek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zrobiłem Instruktora Rekracji (IR) na AWF w krakwie. kurs porowadzony bardzo fajnie. i masz dokładnie te same uprawnienia co w PZS tylko wydane przez ministerstwo

zgadza sie... zrobiles to na AWFie.... zadna uczelnia nie pozwoli zrobic ci tego kursu dopuki nie jestes ich absolwentem!

 

to tak na marginesie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie jestem /nie byłem studentem AWF

2) http://www.awf.krakow.pl/index.php/sdikk

"Instruktorem rekreacji ruchowej może być osoba, która posiada minimum średnie wykształcenie i ukończyła część ogólną i część specjalistyczną na stopień instruktora rekreacji."

 

pewnie słyszłeś ploty odnośnie nowelizacji ustawy ale to ma dtyczyć tylko stopni trenerskich, a do tego nei wiadomo kiedy to wejdzie w życie. póki co jest wszystko po staremu. przynajmnije tak wnioskuje z tego co mają na stronie...

 

pozdr :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...