Skocz do zawartości

Wiązania FLOW, potrzebna pomoc ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki model wiązań z odchylaną łyżką (do 500zł) wybrać?

Jeżdżę rekreacyjnie, głównie po krótkich stokach niestety, więc zależy mi żeby szybko wpiąć buta, bo nie zawsze uda się dojechać do wyciągu bez wypinania. Planuje też spróbować swoich sił w snowparku, ale raczej wciąż priorytetem będą dla mnie zjazdy. Problem w tym że mam twarde buty Northwave Opal i stosunkowo miękką deskę Stuf Jewel (AM, fs) Wpadły mi w oko wiązania FLOW M11, miał ktoś z nimi styczność? Bo na internecie niewiele opinii udało mi się znaleźć..

Z góry dziękuje za każdą pomoc! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przed zakupem przymierz buty do wiazan ktore sobie wybralas bo moze okazac sie ze srednio leza

Norta ma dosc duza skorupe. Musisz odwiedzic sklep zakup przez net moze sie nie oplacac bo byc moze bedziesz musiala zwrocic wiazanie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Flowa zdecydowanie K2 lub SP. W SP masz porządny cap strap, zapewniający lepszą kontrolę nad deską, a którego brakuje w M11. Do tego górny strap w SP odskakuje przy odpinaniu głównej klamry i nie musisz wbijać buta w wiązanie jak we Flow. W tym budżecie wystarczy Ci na SP Starr lub SP Sport.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo tych wiazan SP to napewno sa lepsze od FLOW ale prawda jest tez taka ze nie kazdy but dobrze siedzi w takim wiazaniu i nie zawsze capstrap idealnie dociska czubek palcow. Warto przejsc do sklepu ze swoimi butami i przymierzyc

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostsze modele nie mają płynnej regulacji pochylenia łyżki i bywa to problemem, bo czasami buty bywa zbyt prosty. Sport i Starr taką regulację mają, więc tego problemu nie ma. Cap strap w przypadku każdej firmy ma inne wyprofilowanie, czy innej wielkości wycięcie jeśli jest z otworem i niestety w przypadku każdej firmy wskazanie jest mierzenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) przekonaliście mnie do SP Starr. Niestety nie mam możliwości przymierzenia ich z butem, w Lublinie ich nie znalazłam.. więc liczę się z ryzykiem że będę musiała je odesłać, trudno.

Ale teraz mam inny dylemat, przeglądając oferty natknęłam się na ten model wiązania z różnych roczników, różnią się ceną i wyglądem. http://proboarder.pl/wiazania-sp-starr-black-2012 , http://proboarder.pl/wiazania-sp-starr-mint-2013 a do tego trafiłam jeszcze na te http://snowsport.pl/p9682-Wiazania_SP_Fastec_siStarr_Ice_2010.html z opisu wynika że to lepszy model mimo iż jest znacznie starszy. Nie ukrywam że nie jestem biegła w tych technologiach więc większość opisów niestety mi niewiele mówi. Dlatego jeszcze raz proszę Was o radę, żadna cena z tych trzech mnie nie przerasta, tak jak mówiłam, do pięciu stów. Jeszcze raz dziękuje za wszelkie rady :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...