Skocz do zawartości

Nowa Deska All Mountain Do 1000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Na desce jeżdżę rekreacyjnie 2 lata, ale do tej pory niewiele i tylko na wypożyczanym sprzęcie. Dojrzałem do zakupu własnej :) Głównie będę zjeżdżał i czasem dla urozmaicenia może lekko wybijał z większych garbów ;) Zakładam, że najlepsza będzie deska ALL MOUNTAIN. Ogólnie potrafię w miarę poprawnie zjeżdżać, ale moje umiejętności nie są szczególnie wysokie. Jaką deskę polecacie?

 

Mam 178cm i jakieś 85kg.

 

Przeszukując fora internetowe, dla początkującego polecano w podobnej cenie głównie deski RAVEN, ale były to czasem posty nawet 2-3 letnie. Czy coś się zmieniło w tej materii?

 

Wyselekcjonowałem zestaw:

 

deska RAVEN ELEMENT + wiązania RAVEN S250:

http://www.pyc.pl/in...ment-raven-s250

 

Jaka długość deski będzie optymalna przy moim wzroście i wadze? Powyższa deska dostępna jest w wymiarze 160cm. Będzie dobra czy może w podobnej cenie da się dobrać coś porządniejszego?

 

Będę wdzięczny za ciekawe propozycje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven to bardzo dobra opcja na dla początkujących i chcących szkolić technikę, a Element to przyjemna deska z dobrym popem i fajnym trzymaniem krawędzi dzięki niskiemu camberowi między wiązaniami. s250 również są ok.

Na 85kg celowałbym w długość 158. Nie podałeś rozmiaru stopy, a od tego zależy szerokość deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven to bardzo dobra opcja na dla początkujących i chcących szkolić technikę, a Element to przyjemna deska z dobrym popem i fajnym trzymaniem krawędzi dzięki niskiemu camberowi między wiązaniami. s250 również są ok.

Na 85kg celowałbym w długość 158. Nie podałeś rozmiaru stopy, a od tego zależy szerokość deski.

 

Normalne buty noszę zazwyczaj 41-42.

 

Może jednak znasz inne pozycje warte uwagi?

 

Jakość jest dla mnie najważniejsza, ale może jest coś podobnego (aby nie gorszego), nawet w razie czego kilka groszy droższego w fajniejszym kolorze? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła będzie za szeroka? Czy mówisz o 158 WIDE? A zaproponowane przez Ciebie modele jakościowo nie odbiegają od Element? Do tej pory wszędzie był on najbardziej poleconym modelem desek RAVEN.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze jeżdżąca deską, mieszczącą się w Twoim budżecie jest Endeavor Guerilla http://proboarder.redcart.pl/endeavor-guirella-2014 Deska jest łatwa w prowadzeniu, wybacza błędy, ładnie trzyma w skręcie. To deska na której początkujący czy średnio zaawansowany sobie poradzi a i zaawansowany będzie miał fun.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótko. Do zabawy by podeszła, ale do jazdy będzie krótko, szczególnie, że krawędź efektywna nie jest jakoś szczególnie długa w tej desce. Jak już zbliższamy się do 1000zł, to doszedłeś do bardzo chwalonego Pathrona Sensei z ubiegłego sezonu i 158 jest jeszcze dostępna.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...