Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu - średnio zaawansowany rider


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jeżdżę na snowboardzie od 4 lat - zawsze na wypożyczonym sprzęcie, teraz postanowiłam zainwestować w coś swojego i proszę o opinie. Mam 160 cm wzrostu i ważę 55 kg, chciałabym kupić

deskę Burton Genie 150 http://www.selectshop.pl/deska-snowboardowa-burton-genie-150-violet-black,

zalecana waga przez producenta to 54-70 kg, do tego wiązania Flow Haylo http://www.flowshop.pl/pl/p/Flow-Wiazania-Haylo-Blackneon-2014/854 ( słyszałam, że można dokupić oryginalne krążki flow do desek burtona )

Moje pytania to:

1. Czy dolna granica wagi przeznaczonej dla tej deski nie będzie sprawiała problemów podczas jazdy?

2. Czy długość deski jest odpowiednia do mojego wzrostu?

3. Czy założenie wiązań flow do deski burtona jest bezpieczne ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 55kg, to szukaj deski około 145cm. 150 to dużo za dużo. Za cenę tych plastik bombastik Flowów podstawowych dostaniesz SP Fastec Private ze znacznie lepszym mechanizmem odchylania pięty i dużo lepszymi strapami i do tego capstrapem. Ewentualnie trochę droższe Raven Jewel Fastec. Do tego za jakieś 50zł dostaniesz dyski EST.

Edit: Ten Burton jeśli dobrze widzę ma stary system 3d, a do niego 99% standardowych dysków pasuje bez konieczności dokupowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli mieścisz się w dolnym przedziale wagowym deski to możesz mieć problem z dociążeniem deski w skręcie a w efekcie nie będziesz w stanie utrzymać deski przy dużej prędkości w głębokim skręcie.

 

2. 150 jest zdecydowane za długą deską dla Ciebie. Niczego Ci to nie ułatwi.

 

3. Samo założenie jest bezpieczne:) Jeśli myślisz o wiązaniach z odchylaną piętą to faktycznie system Fastec lepiej się sprawdzi

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...