Skocz do zawartości

Wybór deski All moutain


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z wyborem deski.Na początku powiem,że jeżdżę od 6 lat poziom oceniłbym na średnio zaawansowany.

Co roku wyjeżdżam na 2 tyg na narty do Włoch,Austrii wiec większość czasu spędzam na dobrze przygotowanych stokach.Szukam deski do szybkiej jazdy,mocnego kantowania jak to na dużych stokach bywa ;)

myślałem nad deska firmy Pathron Carbon series Silver/Gold. Draft grey albo race gold.

Posiadam buty i wiązania tw.7

co z wymienionych możecie mi polecić,lub jeżeli są inne dobre deski do 1400 zł to proszę o podanie waszym zdaniem najlepszych

Ps rozmiar buta 44 więc deska nie może być za wąska.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Race to wymagająca deska. Klasyczne Silver/Gold są dużo łatwiejsze do ogarnięcia. Wygląd na żywo tych desek, z prawdziwym carbonem pod topsheetem, według mnie miażdży :) Draft to twin z setbackiem, szerszy (jeśli nie jeździsz na ostrych kątach, to może to być argument za Draftem), sztywniejszy poprzecznie od dwóch wcześniej wspomnianych, z lepszym popem, trochę bardziej uniwersalny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z race na pewno rezygnuje.A czy opłaca sie płacić o 300 zł więcej za golda,czy lepiej brac drafta na takie stoki,i szybkie śmiganie po nich? Fakt gold nawet na zdj prezentuje się o niebo lepiej ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Gold dostajesz najszybszy dostępny obecnie ślizg, który wykorzystywany jest w nartach i deskach zawodniczych. Niestety ma on też wady, bo trzeba go smarować codziennie. Jeśli akurat na mega szybkim ślizgu Ci zależy to dużego wyboru nie masz. Jeśli klasyczny spiekany Ci wystarczy, to wybór jest między Silver a Draft. Jeśli jeździsz na kaczkę, powiedzmy +12/-9, to celowałbym w Drafta, a jeśli kąty masz większe, to Silver podejdzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam że na żywo Pathron Carbon series pięknie się prezentuje i jest też dosyć lekka. Nie wiem jakiej długości deski poszukujesz ale w takim przedziale cenowym polecam Ci jeszcze http://proboarder.pl/deska-endeavor-bod-2014 - miałem okazję trochę pojeździć i BOD to niezła rakieta. Dobry pop, bardzo fajnie trzyma krawędź, jest szybka i stabilna przy dużej prędkości ale chya jeszcze lepszym wyborem jest K2 Ultradream http://proboarder.pl/deska-snowboardowa-k2-ultra-dream-2014. To jest niezła petarda ! Puch i przygotowane trasy to jest to co ta deska lubi najbardziej. Super trzyma krawędz nawet przy pełnej prędkości.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...