Skocz do zawartości

Zaczynam, pierwsza deska!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dawna chcę zaczać przygode z deską, więc w tym roku chcę to ogarnąć wcześniej.

Wzrost: 167, Waga: 61 kg

Z tego co się orientowałem myśle, że deska o wymiarach 151 byłaby dla mnie dobra, lecz mogę się mylić, więc proszę o pomoc :)

Znalazłem taki zestaw którym się interesuje: http://proboarder.pl/zestaw-raven-jib-master-2013-z-wiazaniami-raven-s250

 

Z góry dzięki, za pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sporo osób, które używają tej deski wyłącznie na railach ważąc 70-75kg i nic się nie dzieje, więc o deskę bym się nie martwił. Jak planujesz ważyć 70kg, to warto się nad 151 zastanowić, bo ona ma w rzeczywistości 150,5cm i do tego ma dosyć krótką krawędź efektywną.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz szybszą prędkość rozwinę na krótszej desce czy na obydwóch długościach będzie praktycznie ta sama ?

Ogólnie zostało mi właśnie wybrać tylko tą długość i zamawiam. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąć, to rozwiniesz, ale krótsza deska będzie myszkować przy większej prędkości, będzie zachowywała się mniej stabilnie, będziesz miał przy dużych prędkościach mniejszą nad nią kontrolę. Za to krótsza jest zwrotniejsza, łatwiejsza na początek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz jak chcę by deska mi posłużyła na kilka sezonów to nie lepiej wziąć tą 151 ? Chce zeby była jak najdłużej, bo odkladałem troche na to i nieprędko kupie kolejną deske ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ale po prostu chce wybrać raz a dobrze. Dziś się ważyłem i jest 63, jeśli dołoże do tego cały ubiór itp. to myślę że będzie jeszcze więcej, a do tego trenuje więc zapewne jeszcze wpadnie + kilka kg. Dlatego się zastanawiam nad tą 151, jak sam pisałeś, że można nad nią pomyslec skoro mój ciężar się zwiększy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jibmaster to bardzo łatwa deska do nauki, ale jednocześnie miękka deska FS stworzona głównie do zabawy, a nie jazdy z dużymi prędkościami. Takie deski z racji jej przeznaczenia dobiera się krótsze (zabawa - deska krótsza, jazda, gdzie trzymanie krawędzi jest ważne - deska dłuższa). Jeśli zamierzasz w przyszłości bawić się na desce, to nadal celowałbym w 147. Jeśli interesuje Cię wyłącznie jazda, to od razu celuj w sztywniejsze modele i bierz 150-151cm.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...