Skocz do zawartości

Deska i wiazania plus buty...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na stronie http://www.snowboardlengthcalculator.com/ mi wyszlo ze mam kupic do freeride deske dlugosci 158 cm. Mam jakies 185cm wzrostu i jakies 78 kg i jestem beginner. Przejezdzilem kilka godzin dopiero. Co mi poradzicie biorac podu uwage, ze za duzo nie bede jezdzil, ale za to mi sie to bardzo podoba. Nie jestem zwolennikiem kupienia deski kiepskiej na poczatek, bo potem nie bede mial co z nia zrobic, a jeszcze mi sie bedzie zle na niej jezdzilo to bedzie klopot. Czyli szukam czegos ze sredniej polki. Z gory dzieki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tym raczej nie za duże pojęcie, ale na początek proponują raczej all mountain, a nie freeride. Z resztą wydaje mi się, ze am jest więcej na rynku, więc łatwiej wybrać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź miękką,albo średnio miękką,uniwersalną a nie wyspecjalizowaną.

Wiązania jeśli bedą to kup w zestawie (przynajniej Salomon obok desek pdoaje jakie wiązania są najlepsze do deski)

Nad butami w sumei nei ma się co zastanawiać - kup wygodne i tyle :) (niektórzy producenci desek podają buty obok wiązań w ramach zestawu dla deski)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie "poczatkujacy" :) powinieneś kupic deseczkę w granicach 160 cm długości najlepiej tak Pani "nevermind" powiedziała allmountain. Będzie to najlepsza opcja dla Ciebie i jest duży wybór tego typu desek . Teraz jeżeli mamy Ci coś konkretnego doradzic to powiedz ile chcesz przeznaczyc kasy na sprzęt :?:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiedzialem na razie ze istnieje cos takiego jak am:) Jak patrzylem w wikipedii to bylo freestyle, freeride, alpine i backcountry. Ale na pewno wiecie lepiej. Ile chce kasy przeznaczyc to zalezy jeszcze od tego jak sie zdecyduje ta deske wykorzystywac. Dopiero wczoraj i przedwczoraj jezdzilem pierwszy raz w zyciu na desce i dlatego wszystko przede mna. Koledzy mi mowili, ze sprzet kosztuje do 2 tys. I tak wstepnie powiedzmy, ze tyle moge wydac najchetniej na wszystko. Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy w przypadku jakbym stracil na przyklad 10 kg wagi (mam to w planie przed nastepnym sezonem), to moze to wplynac na parametry docelowej deski?

EDIT: Numer buta mam 45.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...