Skocz do zawartości

Wybór deski do podnoszenia umiejętności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę nie odbierać pewnych części mojego wpisu jako nieskromność czy przechwalanie się. Po prostu chcę dać jak najwięcej informacji potrzebnych do dobrania właściwego sprzętu.

 

Przygotowanie i stopień zaawansowania:

 

Jestem po 6 dniach na wypożyczanych deskach. Uczę się bardzo szybko. Przed pierwszym wypożyczeniem spędziłem kilka wieczorów na czytaniu forów, artykułów o technice jazdy i oglądaniu filmów instruktażowych. Potem założyłem deskę i po prostu zacząłem jeździć (frontside/backside). Wcześniej jeździłem 7 sezonów na nartach.

 

Parametry:

 

Wzrost: 178 kg

Waga: 75 cm

Nr buta: 43

Strona: Goofy

 

Cele:

 

Interesuje mnie na razie praktycznie tylko jazda po stokach, czerpanie z tego funu i poprawianie swoich umiejętności na ile to możliwe (Od czasu do czasu zamierzam wziąć instruktora żeby wytknął mi błędy i podpowiedział co robić dalej). Ze względu na to, że jestem akrobatą, przypuszczam że po jakimś czasie jednak nie oprę się przed snowparkiem, ale to już raczej następna decha. (Na nartach trochę się bawiłem na większych muldach i mniejszych hopkach ale tylko parę dni w zupełne podstawy( tzn. twisty 180, 360, 540, backflip itp.))

 

Podsumowując: Decha do jeżdżenia po stoku dla średnio zaawansowanego faceta lubiącego od czasu do czasu poszaleć z szybką zmianą krawędzi. Chciałbym się zamknąć w +/- 1500zł za dechę, wiązania i buty.

 

Oferty które mnie zainteresowały (Być może nie nadają się dla mnie, dlatego właśnie tu piszę):

Head True 157 cm

Nitro Prime Agent 158 cm

Voelkl Stroke Rocker 158

Voelkl Spade Rocker 157cm

Burton T6

Burton Clash (1) 158cm

Burton Clash (2) 158cm

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 75kg te deski są za długie, raczej kierunek 155cm. Jeśli szukasz deski, która dobrze jeździ na krawędziach, ale można się pobawić na hopkach, to poszukałbym sztywniejszego true twina w stylu Pathron Sensei, Raven Rasta czy Raven Core Carbon.

Z tej listy na pewno odpuściłbym sobie niższe modele Burtona, bo jeżdżą na prawdę słabo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...